Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektryka i oświetlenie robocze

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 marzec 2006 - 22:53

Elektryka i oświetlenie robocze Witam!

zapocatkuje rozmowy techniczne na naszym forum :P

w swoim 10245 mam dosc kiepskie oswietlenie robocze, fakt dziala ale te lampy sa jakies przedepokowe.
co radzicie podpiac do tego ciagnika aby mozna bylo spokojnie czasem w nocy dokończyc robote.
mysle ze na przod 2 reflektory na dach - jakas modyfikacja tego co jest obecnie, jakies 2 na slupkach bocznych,
do tylu jakies 2 w miejsce tych ktore juz sa i moze ale to sie okaze w praniu jakies 2 dodatkowe na blotniki.
Jakie lampy polecacie? i przede wszystkim co chyba najwazniejsze, jakie zarówki tak aby alternator dawal rade,
fakt nie planuje jezdzic na swiatlach calej nocy ale chcialbym miec pewnosc ze dam rade poswiecic przez jakies 2-3godz i zeby mi w tym czasie akumulatory nie padly i rano dalo sie ciagnik odpalic :)

Jakie sa wasze doświadczenia w temacie?

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 3340,5340 ,7340 ,Zetor 7745 ,Ursus ,Jak nowy

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 58500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Sprzedam ciągnik zetor 6245

• 36000.00 PLN
  • 15 lip 2017
Zetor 5211

• 29700.00 PLN
  • 14 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektryka i oświetlenie robocze Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share Sławek

Sławek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 14:20

Elektryka i oświetlenie robocze Witam po co ci tyle swiateł
Ja w swojej 914 mam założone 2 z przodu przy dachu
2 z tyłu przy dachu i jesen na prawym błotniku tuż nad tylnymi lampami
są to typowe lampy robocze jakie kupisz w każdym pożądnym sklepie z częściami nie kupuj halogenów samochodowych poniewasz posiadają całkiem inne widmo światła (zbyt paskują i nie wiele widać)
takie oświetlenie w zupełnośći wystarczy ci aby nawet pracowac całą noc (sam czasami tak robie) i napewno alternator wydoła dodatkowo możesz założyć mosniejsze żarówki w reflektory przednie

podaone oświetlenie posiadam w 60-3p i niejednokrotnie pryskam w nocy (jak jest duża temp. w dzien) i widze gdzie zajechac jak i równiez widze jak pracują wszystkie końcówki w opryskiwaczu 12 metrowym

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 15:38

Elektryka i oświetlenie robocze tym zetorkiem jeszcze w nocy nic nie bylo robione ale te swiatla wygladaja jakos lipnie,
tylne reflektory dachowe na pewno wymienie
a przod to sie jeszcze zobaczy

jakiego koguta polecacie? takie zwykle po 30zl na magnes czy moze cos na jakims elastycznym palaku, na szybkozlaczke ale te juz kosztuja cos w okolicach 150zl

dzieki i pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share Sławek

Sławek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 19:44

Elektryka i oświetlenie robocze Ja mam na magnes poza ceną to ni9c ciekawego
w nocy to może go i widać ale zato w dzien to wogule
majlepsze są te na szybkozłącza łatwo założyc i łatwo zdjąc
a i po zdiąsiu zostaje wolna wtyka do której można wpiąć lampe przenośke i cos sodie poświecić

#5 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 20:20

Elektryka i oświetlenie robocze Ja miałem taką lipe na magnes na kombajnie to po lecie tak wyblakł, że był prawie biały. Jak będziesz kupował to kupuj z żarówką halogenową ok. 100W. Ten na magnes miał żarówkę 21W, to jak napisał Sławek w dzień nie widać czy działa.;)
parę ha i para rąk do pracy...

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 21:32

Elektryka i oświetlenie robocze a cos wiecej o tym jakiego szukac?
moze cos na sieci jest do kupienia?

pozdrawiam
YacentY

#7 Share Sławek

Sławek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 22:34

Elektryka i oświetlenie robocze kiedys widziałem taki lepszy na alegro więc tam poszukaj najprędzej znajdziesz

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 10 marzec 2006 - 22:39

Elektryka i oświetlenie robocze byl taki na palaku, napisalem raz do goscia cos nie cos odpisal, teraz jak chce kupic to juz 3 maile bez odpowiedzi :(
moze napisze zupelnie nowego :)

dzieki
pozdrawiam
YacentY

#9 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 11 marzec 2006 - 10:05

Elektryka i oświetlenie robocze Ja miałem kupić sobie tak za 30 zł ale po tym co piszecie to nie kupie.
Ciesz się każdą chwilą życia...

#10 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 11 marzec 2006 - 10:09

Elektryka i oświetlenie robocze I masz rację lepiej wydać pare zeta więcej, ale być zadowolonym. :)
parę ha i para rąk do pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów

Napisany 11 marzec 2006 - 13:20

Elektryka i oświetlenie robocze ja dostalem w spadku od wujaszka, ktory mial pare kombajnow i robil za piltoa taki co w sklepei kosztuje 50zl, ale on jest dobry zalozyc na chwile do punciaka czy do poldolota i pilotowac kombajn przez chwile ale do ciagnika szukam czegos trwalszego, w ostatecznosci jak nic nie znajde to jakos ten podepne :)

pozdrawiam

#12 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 11 marzec 2006 - 13:33

Elektryka i oświetlenie robocze Ja widziałem w sklepie nawet w miare koguty po 75 zł :)
Ciesz się każdą chwilą życia...

#13 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 kwiecień 2006 - 14:05

Elektryka i oświetlenie robocze Do yacentego, odnośnie oświetlenia:
Z własnego doświadczenia znam kilka tricków na poprawienie oświetlenia:
1. Radzę sprawdzić, czy aby te reflektory nie są zabrudzone. Sprawdź czy wewnątrz lampy nie ma nadmiernej ilości kurzu, brudu. Najlepiej przemyć wewnątrz wodą. Sprawdź, czy szkło przednie nie jest pożółkłe, czy odblask dobrze błyszczy (czy nie zmatowiał), czy bańka żarówki nie jest zaczerniała od środka.
2. Sprawdź, czy połączenia elektryczne, typu: złączki konektorowe, kostki nie są skorodowane i ewentualnie przeczyść. Rzadko się to zdarza, ale warto sprawdzić.
3. Jeżeli masz gdzieś takie same żarówki, które nie pracowały, to porównaj jasność świecenia z tymi z reflektorów i zdecyduj o ewentualnej wymianie żarówek.
4. Zobacz jaki masz regulator napięcia w alternatorze (czy czasem nie jest to 12 V, bo i takie montowali) i ewentualnie próbuj zmienić na 14 V. Różnica w jasności między 12 V, a 14 V będzie widoczna!!!
5. Jeżeli zapadnie decyzja o wymianie reflektorów, spróbuj wymienić tylko część optyczną, a nie cały reflektor. Mniej roboty, taniej wyjdzie, problem w tym, że może być ciężko znaleźć samą część optyczną. Sklepy lepiej preferują całe reflektory. Wiadomo-zysk.
I bardzo dobra rada:
Dobierając żarówki staraj się uzyskać taką samą jasność oświetlania przedmiotów z przodu, co z tyłu. Dzięki temu twoje oczy nie będą się nadmiernie męczyć, bo nie będą się musiały przestawiać z jaśniejszego do ciemniejszego oświetlenia. Jak cię noc zastanie to i tak jesteś zmęczony po całym dniu. Im jesteś starszy, tym gorzej z przestawianiem. Jeżeli twój ojciec jeździ tym ciągnikiem, to jemu też będzie łatwiej.

#14 Share barti2012

barti2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 10:03

Elektryka i oświetlenie robocze ja mam z przodu w C-385 i 1224 zarowki ksenonowe H4 i jestem z nich bardzo zadowolony swieca bardzo jasno, a w tylnych lampach mam zarowki H3 i tez bardzo dobrze swieca jestem z nich zadowolony.

pozdrawiam

#15 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 17:31

Elektryka i oświetlenie robocze Jesli masz starsze reflektory mogą być juz wyblakle i przez to rowniez traca na mocy oswietleniowej...a na rynku dostepne sa spray-e ktorymi maluje sie ta część "tylna" w reflektorze....i gra gitara:D
Ale moim zdaniem to i tak lepiej jest kupic nowe halogeny...ja tak zrobilem i wcale nie zaluje bo wszystko jest pieknie oswietlone i mozna robic 24/24 godziny:D

#16 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1554 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:17

Elektryka i oświetlenie robocze H4 ksenon,dobre czy ty wiesz co to są światła ksenonowe?? a propo oświetlenia według mnie przynajniej w moim zetorze światła na dachu to niezbyt dobry pomysł bo wystarczy troche kurzu na szybach i już g.. widać. nie wiem może u mnie są żle ustawione

#17 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1300 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:00

Elektryka i oświetlenie robocze Mam pytanie dotyczące oświetlenia w Zetorze 12145. Zaczęło się od tego, że na początku myślałem, że oryginalne reflektory w dachu w ogóle nie działają. Nagle okazało się, że jednak działają, ale w taki sposób: zapalam światła kluczykiem w pozycję 3, powinny zapalić się światła krótkie w masce i tak się dzieje, z tymi światłami równolegle powinno dać się uruchomić światła w dachu włącznikiem, który zapewne jest odłączony, a na wysokości lewego kolana powinno zmieniać się z małych żarówek a'la postojowych na duże robocze. Jednak jest inaczej. Dzieje się tak, że mając zapalone światła krótkie (pozycja stacyjki 3) i zapalam światła przełącznikiem na wysokości lewego kolana to zapalają się światła robocze w dachu, a gasną krótkie. Dzieje się tak tylko w pozycji 3, na innych nie da się w ogóle zapalić reflektorów w dachu, natomiast w masce działają jak powinny. Co tu ktoś mógł zamienić w instalacji?

Rozumiem, że musiałbym dorobić jeden włącznik abym mógł oddzielnie zapalać te lampy w dachu, ale jak to jest zrobione, że jedne się zapalają, a drugie gasną?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#18 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 30 styczeń 2012 - 00:28

Elektryka i oświetlenie robocze Identycznie miałem w zetorze 16245, (z tym że ja mam osobny przełącznik do świateł zintegrowany z kierunkami) zasilanie z stacyjki idzie na ten przełącznik a on albo załącza światła na dachu albo z przodu maski. Ja odłączyłem ten przełącznik i złączyłem włącznik świateł z z lampami na masce. Reflektory na dachu mam zasilane przez osobny bezpiecznik, i przełącznik typu ON-OFF-ON, przy okazji dodałem osobny przewód do lamp u góry, przez to uzyskałem światła drogowe jak i mijania. Lampy na dachu i z przodu działają razem lub każde z osobna.

#19 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1300 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 13:37

Elektryka i oświetlenie robocze I o taką konkretną odpowiedź i instrukcję mi chodziło :) Już mniej więcej wiem o co chodzi, resztę powinienem znaleźć po kabelkach :) Dzięki :)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:33

Elektryka i oświetlenie robocze @Marcin91 wszystko masz prawidłowo i nikt nic nie pomieszał w instalacji. Po prostu te światła w dachu są to światła mijania włączane w przypadku zasłonięcia świateł w masce np. ładowaczem czołowym. To jest dopuszczalne w Kodeksie Drogowym w przypadku ciągników rolniczych.