kubus

Prasy Gallignani

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubus    22

Co sądzicie o tych prasach. Mieliscie z nimi jakies styczność?? Może wie ktoś ile taka mogła by kosztować.

Tu jest link z filmem o tych prasach!! http://pl.youtube.com/watch?v=df82Er9knxg

Przdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

chyba nikt z AF nie miał z nimi doczynienia :P


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ja kiedys chcialem ja kupic tą na pasach to podobno dobra miala byc ale jej nie kupilem bo byla na pasach i wkoncu kupilem walcowke deutz-fahra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Agrotechnik Tafiły (Stawiski k. Łomży) reklamują się z takimi, na placu nie widziałem żadnej, ale ulotki przynajmniej mają :D


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROSERWIS    0

My nieglugo bedziemy mieli :) Co do tych pras to cenowo troche drozej od Sipmy one wygladaja a jakosc bez porownania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

Nie miałem z nimi styczności mało o nich słyszałem to pewnie dlatego ze są mało znane w Polsce a i też trudno z częściami do tych pras ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

te same prasy co Pottinger, MF i Fendt, co do jakości pracy tych pras to będę mógł się wypowiedzieć za jak będę belował słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0
te same prasy co Pottinger, MF i Fendt, co do jakości pracy tych pras to będę mógł się wypowiedzieć za jak będę belował słomę

gallignani to zupełnie inna prasa niż MF, inaczej zbudowane i w ogóle. Co do tych pras to słyszałem od gościa który je sprowadza z Francji, że niektóre modele chodzą dobrze przeważnie te pasowe np. 6600 itp. a łańcuchowe już nie zabardzo. A jeśli chodzi o części to ten facet co je sprowadza może każdą część do niej przywieść. Mój wuja miał od niego właśnie 6600 i powiedział, że to jest pożeracz słomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

tu jest cos na temat tej prasy "Jednym z wiodących producentów pras zwijających oraz owijarek na rynek światowy jest włoska firma Gallignani. Produkty oferowane przez Gallignani cenione są na całym świecie jako urządzenia wysokiej jakości. Między innymi firma ta składa urządzenia dla tak znanych producentów jak: Pottinger, Fendt, MF. Duża gama oferowanych pras gwarantuje, iż każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie. Prasy zwijające mogą być wyposażone w podbieracz o szerokości 1,5m do 2,2m. Oferowane prasy mogą być zmienno jak i stało komorowe, łańcuchowe oraz z systemem wałkowym. Dodatkowo możemy zastosować rotor oraz noże tnące."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no i poprasowałem sobie troszkę prasą GA CR32 LRe SC, tyle że wyprodukowaną dla pottingera. Rozruch prasy bezproblemowy, serwisant założył siatkę, pokazał co i jak sie reguluje i do boju ;) szło bezproblemowo, drugi raz w życiu coś prasowałem ;) 7ha słomy w 4h, bele bardziej zbite niż w prasie famarol DF 1.8 i do tego 5 cm większe. nie było także problemu z formowaniem beli suchej słomy jak w łańcuchowej sipmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jaki masz ciagnik do tej prasy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na razie pożyczony mf 5455 i spokojnie dawał radę na 540E, gorzej ze mną bo przekraczałem obroty ;) za 2 tygodnie sprawdzę jak będzie sobie radziła ta prasa w siano kiszonce z nożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakieś ładne zdjęcie zestawu mógłbyś zrobić ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no niestety cięgnik oddany ;) prasa stoi samotna w garażu ;( ale następnym razem fotki będą dodane do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Pracuję RB22 pasówką podpiętą do 8011 w słomie,śianie,sianokiszonce, od 3 lat bez awari ,sporadycznie wymiana pasa.Sprzęt sprawuje się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Od 3 lat pracuję pasówką stałokomorową Gallignani rb 22 z 90 r.Współpracuje z 8011 i jest OK. Jest to belarka na licencji Welgera. Do tej pory bez awari,oprócz jednego łożyska i 3 pasów a zbelowałem już ponad 6000 bel słomy , siana i sianokiszonki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

Witam... jesli ktos ma potrzebe kupic prase to gallignali rb22 polecam :) Sprzet godny polecenia... tak jak tu czytałem to ktos wspominał o cześciach... jakis specjalnych cześci ta prasa NIE MA... jest kilka zębatek, poza tym wszedzie taki sam łańcuch tylko na podbieracz idzie troche cieńszy... prasowałem ta prasa dopiero rok ale poznałem jej zalety i nie zmienił bym jej na żadna inna :)


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Gdzie można zdobyć części do Gallignani 6400 z 1994r.??

Interesują mnie pasy i gumowe wałki!!

Mam z nimi problem, bo krańcowy pas schodzi mi do środka i nie wiem czy jest to wina wyrobionego wałka, czy nierówno napiętych i wyrobionych pasów?


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras02    1

potrzbuje adresów z czesciami do pras gallignani. Mam model 2120 i potrzebuje do niej tryb co napędza sznurek.

bo na googlach nie moge nic znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

W mojej okolicy facet zakupił ostatnio praso-owijarke gallignani do JD 150 KM, widziałem bele jakie zrobił to nawet ładnie wyglądały ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj