Zaloguj się, aby obserwować  
garfild209

wybór nawozu - pomóżcie

Polecane posty

garfild209    0

witam, mam problem, pomożecie mi dobrać nawóz pod ziemniaki sadzone będzie 10arów i mieszankę siane 60arów ( pszenica i owies) , pomóżcie jaki nawóz i ile dać pod ziemniaki i mieszankę. Przeważnie sypałem mocznik i saletrzak. Może coś innego dać w tym roku i ile posypać bo słabe zbiory ostatnio mam, czytałem że do ziemniaków dosypują siarkę. Możecie mi pomóc? ziemia gliniasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

3 maj tu link Nawożenie ziemniaków może coś znajdziesz ;)

http://www.agrofoto....-pod-ziemniaki/

================

 

mieszance musiał bys dac pod korzen N P K najlepiej w polifosce ;) no i potem azot pogłównie :)

zreszta tu masz też opisana mieszankę :)http://www.agrofoto.pl/forum/topic/33530-jakie-nawozy/

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziemniaki na gliniastej ziemi to chyba mało prawdopodobne, żeby się udały. one lubia ziemię przepuszczalną.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Jeśli chodzi o ziemniaki, to czy one będą na jakimś oborniku?? Ja przed sadzeniem ( ziemniak na oborniku) posiewam pole NPK ( polifoska8), potem po przeredleniu bruzd, ale jeszcze przed obsypaniem rządków sypie saletrzak, potem rządki obsypuje i już więcej nic nie daję. Ziemie również mam gliniastą, plony mam jak na moje ziemie bardzo zadowalającie ( ok 30t/ha), A i słyszałem, nie wiem ile w tym prawdy, bo zawsze stosuję saletrzak, że pod ziemniaki mocznik jest kiepski.

Co do zbóż, to kolega wyżej ma rację. A plony, pewnie temu miałeś kiepskie bo stosowałeś same nawozy azotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miki ty to zawsze piszesz w innym języku:) co to znaczy

po przeredleniu bruzd, ale jeszcze przed obsypaniem rządków
.

ja jak sadziłam to zawsze na oborniku i to nawiezionym jesienią (wiosenna orka to samobójstwo w moim przypadku), orka na maksymalna głębokość, byleby nie wyciągnąć martwicy, wiosna nawóz npk z duża ilością potasu, dokładne kultywatorowanie, bronowanie i sadzenie, za tydzień po posadzeniu rozbronować redliny prawie na płasko, byleby nie odsłonić sadzeniaków, i reszta zalezy od pogody, jak mrozek- to obsypać, jak nie, to czekac, az zaczną wychodzic i obsypac. i tak powtarzac az zakryją miedzyrzędzia- ziemniak lubi mechaniczną uprawę, napowietrzanie ziemi,. dolistnie z kazdym opryskiem mikroelementy. ziemniak reaguje zwyzka plonu na siarkę, magnez i ewentualnie bor.

 

z resztą najprościej poczytaj to http://nawozy.eu/doradztwo/nawozenie-upraw/nawozenie-ziemniaka.html


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marian20
      Witam. Ostatnio w internecie odnalazłem rozsiewacz nawozu sprzedawany przez firme JAN POL jednak jest to rozsiewacz produkowany przez GRASS POL ( JAN POL ma wyłacznośc sprzedaży) . Kosztuje 4100 brutto, dwu tarczowy, ocynk skrzynia, kwasówka łopatki i tarcze, wysiew 10-24 m. Co o nim sądzicie? Czy ktoś ma moze taki sprzet? Szukałem Amazona 600 l ale wszystkie które widziałem owszem wygladały niezle ale miały wyrobiona tulejke pod mieszadłem ( na co wielu nie zwraca uwagi) czyli beda nieszczelne. Prosze o wasze zdanie na ten temat. pozdrawiam
       
      http://www.allegro.pl/item516090121_rozsie...ocynk_nowe.html to jest link do aukcji z tym rozsiewaczem.
       
      Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!
    • Przez TomaszNowak
      Koledzy co sądzicie o rozsiewaczach firmy Dexwal ??. Mam zamiar kupić rozsiewacz w najbliższym czasie i rozważam zakup Rozsiewacza TAJFUN WIBRO firmy dexwal, albo używanego Kuhn ewentualnie Rauch. Możecie mi doradzić.
    • Przez leslaw2542
      jaka powinna byc predkosc jazdy podczas roziewania nawozu lejkiem aby wysiac żadana ilośc nawozu na 1 ha
    • Przez Michalmeer
      Witam
      I jak panowie kiedy wyruszamy w pole z nawozem ?
      Kiedy wy ruszacie i co bedziecie siać ?
      Na mróz czy czekacie az obeschnie ?
    • Przez Piotrek6630
      Witam, mam zamiar kupić rozsiewacz do nawozów. Zależałoby mi żeby miał hydraulicznie otwierany i zamykany wysyp, pojemność ok. 1t , cena, powiedzmy do 5000zł.Rozsiewacz której firmy będzie najlepszy, proszę o opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj