Zaloguj się, aby obserwować  
dami21

[truskawka] wiosenne nawożenie

Polecane posty

dami21    0

mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

Aby uzyskać duzy plon, truskawkę trzeba nawozić obficie P i K juz jesienią, gdyż już wtedy zawiązuje jaki moze wydać maxymalny plon .Wiosną tez można lecz juz nie z takim efektem , najlepsze sa nawozy wieloskładnikowe bez chlorkowe , coś takiego jak Ogrod2000 Czy Fructus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a co zrobić żeyb truskawki rosły duże przez cały sezon a nie tylko na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

nie ma specjalnych nawozów dolistnych którymi sie pryska przed sezonem żeby owoce rosły ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to jest uwarunkowane odmianowo, wszystkie drobnieją jedne więcej inne mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

są dolistne znam gości co sypia azot pod czas zbiorów i deszczownia do tego a poźniej ludzie nie wychodzą z łazienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Woda zapobiega w znacznym stopniu drobnieniu truskawek

Edytowano przez prome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
    • Przez x-men
      Witam. Chciałbym nauczyc sie czegos wiecej. Posialem pszeniczke odmiane artist z centrali. Obsada okolo 300 roslin siew 20. 09.2018.Wysiane 250kg polifoski6 i 3tony wapna. Ziemia 3 i troche 4klasy  Wyglada bardzo ladnie. Teraz prosze o podpowiedz w sprawie nawozenia. Na początku ruszenia wegetacji chcem podac saletrosan 26 200kg potem po okolo 1 miesiaca saletrzak 300kg. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj