Polecane posty

MateuszT25    0

Witam

 

Mam problem z rozrusznikiem w moim t25, jest on oryginalny i nawet w czasie letnim słabo kręci.

Otóż sprawa jest taka, przy przekręcaniu kluczykiem w ogóle nie kręci, a lampka od ładowania gaśnie.

 

W czym może być problem?

Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Dobrze, sprawdzę.

Akumulatory już wczoraj podłączyłem i się ładują, każdy osobno.

Napiszę jakie będą rezultaty.

 

I mam jeszcze jedno pytanie dotyczące rozrusznika.

Czy opłaca się kupić nowy, szybko obrotowy rozrusznik?

Jeśli tak, to prosiłbym o zamieszczenie wskazówek jaki rozruszik kupić do mojego T25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja mam szybki JUBANA litewski i już trzeci rok kręci z małego aku od osobówki i -15 st pali bez jąknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Słyszałem też że rozruszniki Polskiej produkcji są dobre.

Na Allegro widziałem Polskie rozruszniki za cenę od 200 do 300 zł, i właśnie zastanawiam się czy takowy kupić czy jednak, tak jak kolega wyżej tego Jubana.

Jeśli ktoś miałby link do kupna np. poprzez allegro to był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
MateuszT25    0

W okolicy mam 2 sprzedawców części do maszyn rolniczych, zadzwonie, popytam czy mają coś do T25.

Jeżeli nic nie znajde w okolicy to zapewewne zamówię tozrusznik "Jubana".

 

Co do problemu który miałem, przed dziesięcioma minutami próbowałem odpalać na innych nałądowanych akumulatorach i problem jest jednak z tym rozrusznikiem, nie daje rady przy -6 st.

Więc będzie pewnie nowy kupowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mam szybko obrotowy w c 360 i na razie nie narzekam a do t 25 wstawiłem r 11 od c 360. :) A powodem kupna szybko obrotowego był brak czasu na zrobienie starego i kasy na akumulatory. :( Potem kupiłem jedną 12 110AH i jak na razie trzeci rok i nic się nie dzieje a starego rozebrałem założyłem szczotki tulejki i śmiga teraz we Władku. :D Ogólnie dużo ludzi zakłada te rozruszniki jak rozbiorę i wystawię diagnozę i po przeliczeniu części kupują szybko obrotowe bo też już mają słabe akumulatory a na szybko obrotowym to latem na akumulatorze z osobówki odpala bez problemów. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Ja posiadam dwa akumulatory 6v po 195Ah.

Mój t25 ma już swoje lata, i myślę że kupno nowego rozrusznika jest potrzebne bo prędzej czy później i tak przyszedł by czas na kupno szybko obrotowego. :)

Z którego roku masz tą 360? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To jest dokładnie c 355 73 rok.A co do rozrusznika to na pewno lepiej będzie kręcił niż oryginał CCCP. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Otwieram temat

 

WItam jeszcze raz ;)

A więc przyszedł czas na ściąganie drzewa z lasu, przy aktualnym rozruszniku jest to nie możliwe a więc chcę żebyście mi pomogli w

wyborze nowego szybko obrotowego rozrusznika.

Z tego co tutaj napisaliście dobry rozrusznik to rozrusznik firmy Jubana więc znalazłem taki na serwisie allegro.

http://allegro.pl/ro...2904642303.html

 

Czy będzie on pasował?

Jeśli nie to proszę o podpowiedzi jakie parametry sprawdzić, przykładowo ilość zębów, rozstaw otworów.

 

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

Edytowano przez MateuszT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Trudno powiedzieć jaki jest stan twojego rozrusznika może jeszcze nie najgorszy ale na 100% masz kiepski stan instalacji rozruchowej, masa itp.

Kupno szybkoobrotowego rozrusznika to półśrodek, bo kiedyś i na nim nie zapalisz.

Władki na oryginalnych rozrusznikach w mróz zapalają. Więc nie ma co na nie zganiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Szczególnie chodzi mi o to żeby rozrusznik był trwały i pochodził minimum dwa lata, bo słyszałem że są problemy z kołem wieńcowym itp...

 

 

Jestem gotowy zapłacić to 300 zł z kawałkiem, więc czy lepiej kupić ten Jubana czy może właśnie ten który kolega wyżej proponuje?

 

 

Kolego mtracz

 

Instalacja była robiona jakieś dwa lata temu więc z reguły powinna być w dobrym stanie, chodzi właśnie o rozrusznik bo nawet latem jest problem z odpaleniem po przekręceniu kluczykiem nawet nie ruszy... wtedy tak jak dziadek mnie nauczył śrubokręt między śruby :) Ogólnie słabo kręci mój oryginalny.

Edytowano przez MateuszT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego MateuszT25 miałem taki sam problem jak ty czyli przychodziła wiosna czy lato a władek nie chciał odpalić na oryginalnym rozruszniku kręcił ale zbyt wolno nawet czasami odprężnik nie pomagał, powodem był defekt rozrusznika a mianowicie pękła obudowa szczotko trzymacza która nie jest zbyt tania dodatkowo szczotki i tulejki to wydatek około 150 zł więc wolałem kupić rozrusznik szybkoobrotowy wybrałem z allegro za jakieś 240 zł gwarancja 2 lata, od momentu założenia czyli w kwietniu będzie 2 lata nie miałem problemu z odpaleniem ciągnika za każdym razem bez odprężnika, ale przed zakupem nowego rozrusznika odpal jakoś traktor i sprawdź jakie masz ładowanie oraz jaki pobór prądu przy odpalaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

adamgalon

 

Ciągnika ni jak nie odpalę, próby były i nic. Nie odpali.

I pytanie żebym wiedział na przyszłość ak spawdzić pobór prądu?

 

I to już zapewne moje ostanie pytanie:

Który kupić? Nie sugerujcie się ceną.

http://moto.allegro.pl/rolnex-rozrusznik-t25-mtz-ltz-szybkoobrotowy-bg-i2915456014.html

czy

http://allegro.pl/rozrusznik-z-reduktorem-t-25-mtz-2-8kw-jubana-i2904642303.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To wyjaśnij teraz koledze jak ma to zrobić i czym

odpal jakoś traktor ... jaki pobór prądu przy odpalaniu

 

Edit:

O kolega nawet ciekawy jak się to robi.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

a na zaciąg nie dasz rady?

podepnij miernik pod akumulator przy przekręceniu kluczykiem będziesz widział ile pobiera rozrusznik prądu

ja mam ten pierwszy nawet w tej firmie kupiłem sobie oraz koledze i jest z nimi wszystko ok. tylko że gwarancję miałem 24 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z tego opisu ja nadal nie wiem jak się mierzy prąd rozruchowy.

Jaki miernik, jak wpiąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Jeśli komuś działam na nerwy moimi pytaniami to bardzo przepraszam :/

 

Kolego adamgaleon

Rozrusznik przed pięcioma minutami zamówiłem.

Jeszcze przybliż mi cel odpalenia władka :), nie lepiej poczekać do zainstalowania nowego szybkoobrotowego rozrusznika?

-

edit

 

Na zaciąg jak najbardziej można, jutro będe próbował ;)

Edytowano przez MateuszT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dlaczego odnosisz takie wrażenie? Forum po to jet by pytać.

 

Kolego mtracz

 

Instalacja była robiona jakieś dwa lata temu więc z reguły powinna być w dobrym stanie, chodzi właśnie o rozrusznik bo nawet latem jest problem z odpaleniem po przekręceniu kluczykiem nawet nie ruszy... wtedy tak jak dziadek mnie nauczył śrubokręt między śruby :) Ogólnie słabo kręci mój oryginalny.

Instalacja to pojęcie ogólne.

Do zapalania przecież nie potrzebne są światła stopu.

To że nie odpala z kluczyka nie koniecznie obwinia rozrusznik. Jak masz instalacje w oryginale to za odpalanie odpowiedzialny jest także przekaźnik i czujnik w skrzyni, ale jego już pewnie nie masz. Może być winny włącznik elektromagnetyczny na rozruszniku ale to nie dyskwalifikuje rozrusznika.

A za słabe kręcenie może być winny rozrusznik, czyli prośba o remont, ale bardzo często zła masa.

 

Nie chce cie odwodzić od zakupu nowego rozrusznika bo już go zamówiłeś, a te rozruszniki maja swoje plusy. Tylko żebyś się nie rozczarował że to nie do końca pomogło. Wielokrotnie ludzie szybko obwiniają jakaś część bez sprawdzenia jej i kupują nową, a potem ZONK.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszT25    0

Więc co byś radził zrobić ?

Mówiąc "instalacja" miałem na myśli całą elektryke w T25.

Opowiedz co po kolei zrobić żeby na przykład sprawdzić czy winna jest masa czy inna część ciągnika.

Z góry dziękuję.

 

-

Na wiosnę jak tylko zrobi się ciepło, ostro biorę się za władka.

Więc jeśli ty, kolego mtracz lub ktoś inny ma jakiś pomysł jak to krok po kroku wszystko sprawdzić, to

będę bardzo bardzo wdzięczny za pomoc.

A odpalanie wygląda prawie identycznie jak na filmie niżej:

 

1:05

 

Edytowano przez MateuszT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Wygląda, że jest duuuuużo lepiej. Mój też tak odpalał jak rozrusznik był nowy czyli około 25 lat temu. Napisz za 10 lat czy ten rozrusznik jeszcze działa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak były nowe akumulatory to tak odpalał ale jak już stare to nawet przegląd rozrusznika nie pomagał tylko prostownik.Ja mam R11 i też tak pali a oryginalny może gdzieś się znajdzie w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

nie kupuj rozrusznika R11 ony są do władka nie dobre strasznie on wyje a co do odpalania to może ci prad nie dochodzi do rozrusznika problemy z masą albo masz zepsutą stacyjkę A ten rozrusznik to masz polski zamiennik JA KUPIŁEM SZYBKOOBROTOWY JUBANA -23 i pali bo ja do odśnieznia potrzebuje usługowo :D :D :D :lol: B)

Edytowano przez pawnic4

Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ist
      Zmieniłem prześwit ze zmniejszonego na normalny. Przełożyłem zwolnice na 45°, wszystko wg instrukcji. Koła jeszcze nie założone ale po skręceniu wszystkiego pojawił się dziwny objaw - piasty się nie kręcą tzn nie można ich przekręcić ręką, wcześniej wydaje mi się ze chodziły bardzo lekko. Zakreciłem trochę na rozruszniku, na włączonym biegu i jedna piasta się obraca druga stoi. Po ruszeniu (z czuciem) przez rure zaczyna się kręcić a druga staje (zatrzymuje się tak że przy zakreceniu na rozruszniku już kreci się ta druga). Czy to jest normalne? Czy coś źle złożyłem? Zwolnice wróciły do pochwy względnie lekko co prawdopodobie oznacza że frez dobrze trafił w skrzynie.
    • Przez mati5048
      Witam problem z ciagnikiem takim jak w temacie. Po przekreceniu stacyjka na rozruch niedziala przekaznik przekazujacy prad na cewke rozrusznika. Rewers pokazuje n czyli luz, czujnik sprzegła działa. Ciagnik stał dwa miesiace nieodpalany, robilismy remont silnika, a teraz chcac go odpalic niekreci, rozrusznik prosto  po regeneracji. Wiem ze problem po stronie elektroniki ale co szukac. Pozdrawiam
    • Przez RobertGielata
      Cześć.
      Może ktoś z Kolegów orientuje się od jakiego pojazdu pochodzi ten rozrusznik?
      Pozdrawiam.






    • Przez RobertGielata
      Cześć.
      Może ktoś z Kolegów orientuje się od jakiego pojazdu pochodzi ten rozrusznik?
      Pozdrawiam.






    • Przez jarek1996
      Witam, na wiosnę kupiłem jd 6230, od znajomego. Ciągnik pewny lekko zaniedbany. Przy kupnie spawdzony, wszystko było dobrze , przy minusowych temperaturach palił bardzo ładnie. Zrobiłem nim 60 godzin i od paru dni bardzo ciężko pali. Muszę nim bardzo długo kręcić to z trudem zapala. Zdazylo mi się że zapalala się kontrolka od świec żarowych i ciągnik tracił moc. W dodatku tworzy się ciśnienie w baku. Pompa po załączeniu stacyjki chodzi, filtry wymienione. Co może być przyczyną ?? Na ciepłym silniku również pali trochę szybciej ale i tez nie za pierwszym razem ...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj