sim0n

Szaleństwo siania rzepaku na sezon 2012/2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sim0n    27

Czy u was tez ludzie gdzie tylko mogą sieją w tym roku rzepaki?

Dodam ze w mojej okolicy to pól z rzepakiem przybyło 200-300%

Ja jak co roku to ok 5 ha sieję, ale sąsiedzi to juz śmiesznie.

Jeden co miał 13 ha w tym roku zasiał 31,

drugi co ma gospodarstwo 700 ha (250ha ziemniaki) prawie całą resztę zasiał rzepakiem, wczesniej miał tylko zboza.

Inni co wogóle nie siali posiali po 5-8 ha, na bylejakich stanowiskach.

U mnie to tylko przedstawiciele handlowi zacieraja rece :) bo obroty środków i nawozu się podwoiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie a jaki jest wkład żeby obsiać 1ha rzepakiem? Gdzie to potem sprzedać? Jakie stanowisko najlepsze? JAka wydajność z 1ha? Ogólnie byłbym wdzięczny jakby ktoś opisął mi dokłądnie co i jak.

Pozdrawiam Adrian. :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

U mnie w okolicach Płońska też sieją gdzie sie da .Przeważnie sieją 2 razy więcej niż rok wcześniej.Ale sa takie wsie gdzie wogule rzepaku nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie sieja kto moze i ile sie da hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@HondaMtx Wkład czyli cena wszystkich kosztów? To wszystko zależy od technologi, maszyn, środków itd. Jak ktoś ma intensywną to i 5tys może wynieść nakład, ale to już chyba skrajne przypadki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

za rok może być ciekawie jak będą warunki sprzyjające, w mojej okolicy tradycyjnie może z 10 do 20 % wiecej co niektórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie ale tacy ktorzy sieja pierwszy rok to duzych plonow raczej nie uzyskaja. Zeby uprawiac rzepak trzeba wiedziec gdzie go zasiac jak uprawic jakie srodki stosowac itp to nie tak jak z np z zytem ze byle jak i byle gdzie zasieje i do zniw moze nie zagladac. Ci co uprawiaja rzepak wiedza ze o ta uprawe trzeba dbac i wiedziec co z czym sie jje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

no ja też miałem w tym roku posiać z 2 ha ale tak zastanowiłem się i pomyślałem że nie bo u nas tylko młyn w teresinie przyjmuje i nie wiem za bardzo jak go doprawić żeby coś z tego było a znów jak tak dużo ludzi na sieje to będzie za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja mam 250 ha pod zboża i rzepaku nie sieję, okoliczni się ze mnie śmieją, że tyle ziemi a nie zasiejemy rzepaku. Miałbym stanowiska pod tę uprawę bo mam pola 3-4 klasy wywapnowane, wygnojone, ale dla taj uprawy to trzeba mieć czas, bo to nie jest tak że z opryskiem dziś mi się nie chce to pojadę jutro, to trzeba od razu robić. Uprawa ziemi nie jest jakby głównym kierunkiem naszego gospodarstwa, najważniejszy kierunek to hodowla krów. W zeszłym roku też się śmiali, na wiosnę śmiałem się ja. Ci co im został to zrobili kasę, ale jaka jest pewność że nie powtórzy się sytuacja z roku 2010/2011 gdzie ci co nie zaorali to zbierali po tonie albo i mniej. Choć z drugiej strony można powiedzieć że nie powtórzy się sytuacja z tego roku. U mnie w okolicy też jest 2 razy więcej rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

no i masz racje :P ja też chce się na krowy ze świnek prze rzucić a trzymasz jakie krowy mleczne czy mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Sieją rzepaki bo cena wysoka niech tylko zima będzie łagodna to za rok będzie plącz że nie opłacalne a koszt uprawy 1ha rzepaku to średnio 2-4 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

już w zeszłym roku o tej porze na tym forum ,co niektórzy przewidywali katastrofę na rynku rzepaku ,jak to wszyscy na potęgę sieją rzepak ,a jak wyszło 500 Euro za tonę.Już w styczniu,lutym przyszłego roku można będzie podpisywać kontrakty z gwarantowaną ceną ze zbiorów 2013 wystarczy mieć 25 ton rzepaku i jestem pewien ,że nie będzie to 250 Euro czyli 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Różnie może to być, nigdy nie można byc pewnym w 100% ;). Może przesadziłem z tymi 1000zł ale jak obrodzi to te półtora może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

tyle rzepaku jest nasiana a na początku sierpnia dzwonił przedstawiciel że chce kontrakt podpisać już... dodam tylko że rzepaku sieje mało. prawda jest taka że cena bedzie znana dopiero na skupie. a jeśli mam nie siać rzepaku bo ktoś mówi ze sporo ktoś nasiał i

MOZE nie bedzie ceny to nie mam nad czym sie zastanawiać... jeszcze tak z ciekawości się zapytam jak nie rzepak to co? ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

U nas od tego sezonu darujemy sobie siew rzepaku z kilku może błahych powodów;

po pierwsze jak już ktoś wyżej napisał na rzepak trzeba "mieć czas", a przy pracy zawodowej i prowadzeniu gospodarstwa z hodowlą zwierząt jest go zawsze za mało

po drugie bardzo duży nakład na hektar-zaraz przeczytam,że nakład się zwraca,ale jak się powtórzy taki sezon jak 2010/11 albo co gorsza 2011/12?Ubezpieczenie nie zrekompensuje całych nakładów

po wtóre posiadamy dość obornika aby nie siać rzepaku ;);) ponadto do płodozmianu wprowadziliśmy kukurydzę i zwiększyliśmy areał ziemniaka.Jednak najważniejszym faktem jaki przekonał nas do nie siania rzepaku przynajmniej w tym sezonie jest to,że jak dużo rośliny na polu=mało pieniędzy w portfelu :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kukurydza to słaby płodozmian jeżeli można wogole nazwać płodozmianem.My nie zrezygnujemy z rzepaku nawet jak bedzie po ten 1000zł bo za dobre stanowisko zostawia :) czy ja wiem czy nakłady są takie duże wzgledem tego co zostawia po sobie i jaka jest teraz cena to nie nazwałbym dużymi. Ziemniaki dobra sprawa ale jak ktos jest nastawiony na produkcje rośliną i ma kopaczke elewatorową to czasu chyba zabraknie na bieranie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Fakt kukurydza nie jest dobrym płodozmianem jednak obornik robi swoje w najbliższym czasie na pewno zdania nie zmienimy co do zasiewów rzepaku

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Panowie ale tacy ktorzy sieja pierwszy rok to duzych plonow raczej nie uzyskaja. Zeby uprawiac rzepak trzeba wiedziec gdzie go zasiac jak uprawic jakie srodki stosowac itp to nie tak jak z np z zytem ze byle jak i byle gdzie zasieje i do zniw moze nie zagladac. Ci co uprawiaja rzepak wiedza ze o ta uprawe trzeba dbac i wiedziec co z czym sie jje. Pozdrawiam

 

Zasiać aby zebrać 2t/ha to troszkę mija się z celem , bo tylko płodozmian pozostaje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam jak zwykle zasiałem 6ha zasiałem po pszenicy bo najlepiej to jest po motylkowych lub łubinie lub okopowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

woj. zachpom. W tym roku mialem 170ha rzepaku, średni plon w okolicy 3,8ha, koszty poniesione ok 3tys/ha, na chwile obecna mam posiane 30ha rzepaku i planuje przeciagnac siew do 5 wrzesnia, zapowiadaja cieply wrzesien i reszte jesieni, zawsze mozna dac odzywke potasowa na lepsze przystosowanie do zimy. rzepak sieje zawsze pod orke. Co do proroct na temat ceny to moim zdaniem cena bedzie podobna jak w tym roku, zapotrzebowanie na rzepak ciagle rosnie, czynnikiem decydujacym bedzie zimowa aura.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A w mich okolicach normalny spokój,zapędy na rzepak wyhamowała zasiana kukurydza po wymarzniętej pszenicy.

Jechałem dzisiaj do Wrocławia przez środę-śką. i na smolec mokronosy , a wracałem A4 i nie zauważyłem aby straszne obszary były nawet podorane lub uprawione pod rzepak.A zostało 2 no 4 dni na siew.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w zeszłym roku siałem 3ha w tym 13ha i nawet pasuje na zmianowanie bo to będzie wychodziło co cztery lata na tym samym polu rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja zasiałem rzepak już 3 raz. Byłem deugi w okolicy który w to weszedł. W tym roku zasiało już chyba z 15 gospodarstw. Tyle że Ci co doszli w tym roku to niewielkie areały 1-3 ha.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj