Pepik190

koper ogrodowy na zielono

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pepik190    4

Witam.

Interesuje mnie w jakiej odległości wysiewa się rzędy i jak się walczy z chwastami( jakie opryski ).

Za pomoc z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

witaj, ja to robie tak : uprawiam glebogryzarką a nastepnie po niej sieje 4 rzędy kopru, odrazu po zasianiu pryskam Stompem w dawce 4-5l/h . wazne jest aby oprysk byl dany na wilgotą glebe dlatego odrazu po zasianiu pryskam zeby ziemia nie zdązyła obezchnąc po glebogryzarce. Koper jak po schodzi i jest w fazie liścieni sieje kolejny aby był na bieżąco. przed siewem dodaje yara mile a jak ma już liścia raz dolistnie ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie wiem czy komuś to pomoże ale w łubinie mam kilka dużych roślin kopru który zasiał się z pobliskiego warzywniaka. łubin dostał 1l afalonu plus 0.15l comandu a pożniej 1l supero od jednoliściennych i kopru to nie zniszczyło

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

to prawda afalonem nie spalisz kopru, pryskałem nim seler i troche zaleciało i się nic nie stało, jednak i tak stosuje tylko stomp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No sam afalon jest słaby, za słaby. Dlatego daje do niego comand a ten to potrafi siać zniszczenie. Przy dawce 0.25l/ha na zakładkach goła ziemia do żniw :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Czym pryskacie koper od meszki,podobno jest taki środek który działa na meszke a nie niszczy biedronek.

Pozdrowiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Jaką odmiane kopru polecacie na wysiew jesienny.

Pozdrawiam

 

Witam

Jaką odmiane kopru polecacie na wysiew jesienny.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Do kiedy mogę wysiać koper na pole na jesień(jak wysieję koniec sierpnia to urośnie).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

ja zasiałem dzisiaj, jak bd fajna jesien to urosnie, to jest juz ryzyko, ale koszty tej uprawy nie sa tak wielkie wiec warto ;)

siałem ostani raz w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Dziękuje Gaucha za wszystkie informacje,dzięki takim jak ty przyjemnie jest bywać na forum.Czy przykrywasz koper agrowłukniną.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

ten ostatni co zasiałem, zalezy od przebiegu pogody, mozliwe ze go przykryje. Z wiosny 1 rzut przykrywałem. ;) nie ma problemu ;) sluze pomocą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Jak to jest z tym koprem sianym w listopadzie czy on jak wcześnie zejdzie nie umarznie.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmatti    0

Tematy połączone

 

jak wygląda zbiór kopru na dużą skale?

tzn. chodzi mi o rolników którzy mają duże pola zasiane komprem?

są maszyny czy strzeba ręcznie?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

Witam. Czy ktoś uprawiał koperek na zielono w okresie późno jesiennym i zimowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Są jakieś herbicydy na koper? opryskałbym afalonem, ale ma długo okres karencji... Posiałem odmiane ambrozja co o niej powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seraf3    0

Witam czym pryskacie koper na grzyba u mnie koper w fazie 3 liścia czyli właściwy robi sie brązowy i nóżka wiotka i wypada (nie wszystki oczywiście) czy ktoś wie w czym tkwi problem i czym go zwalczać? czy to jest grzyb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem. Podejrzenia pada na jakąś fuzariozę lub niedobór potasu. Dzisiaj na kawałku dałem potas dolistnie będę informował o efektach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mailo1988
      Być może i jest taki temat na forum ale nie znalazłem
      potrzebuje jakiś dobrą odmianę kopru i buraka ćwikłowego co polecacie?
    • Przez Patryczek96
      Poszukuje osoby która mogłaby siać dla mnie koper ogrodowy, zapewniam odbiór na terenie pow. Kłobuckiego (w cenie), stała cenę, płace od ręki. Uprawa kopru nie należy do trudnych, dla osób bez doświadczenia zapewniam wskazówki uprawy (jestem w stanie przyjechać i ocenić stan uprawy oraz doradzić w razie problemów) , po konsultacji ustalam termin, odmianę (zapewniam opryski oraz nasiona) i areał siewu. przy dobrej agrotechnice oraz nawadnianiu realny plon wynosi od 10-20 ton/ha, przy nakładzie ok 3000zł/ha. Osoby zainteresowane proszę o prywatna wiadomość. Dla osób zainteresowanych z poza okolic pow. Kłobuckiego  proszę o kontakt. Cena do uzgodnienia na PW, na pewno się jakoś dogadamy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj