Polecane posty

bies11kgr    5

witam

chcialbym zapytac sie was ile kosztuje wylanie posadzki z betonu w szopie pod kury czyli pod gnój

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mechaniczna zacierana z posypką itd, typowa przemysłowa posadzka kosztuje pewnie koło 100zł/m2 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

Mechaniczna zacierana z posypką itd, typowa przemysłowa posadzka kosztuje pewnie koło 100zł/m2 netto.

a brruto

wiem ale myslałem ze idzie cos tanszego znalesc juz 80zl na metr2 nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przy grubości 15 cm to wychodzi 150l/m2 czyli 1m3 wystarczy na : 6,66m2.

 

Jeżeli to zwykła posadzka to 320zł/m3 /6,66m2 = ok. 50 zł/m2 - sam materiał + robocizna (jeżeli masz betoniarkę to może wyjdzie taniej).

 

http://e-beton.pl/?miasto=82


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mi robili za ok 90zł ale to ze dwa lata temu. W dobie kryzysu może zrobią taniej teraz. Jeśli chcesz mieć porządną posadzkę która się nie wymiata itd to ja bym zainwestował.

 

Ile masz do zrobienia tych m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

Mi robili za ok 90zł ale to ze dwa lata temu. W dobie kryzysu może zrobią taniej teraz. Jeśli chcesz mieć porządną posadzkę która się nie wymiata itd to ja bym zainwestował.

 

Ile masz do zrobienia tych m2?

no ok 100-120m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie cytuj poprzednich wypowiedzi bo % dostaniesz.

 

Ja miałem 700 ponad, ale mi to na dwie raty robili najpierw ze 400 a po 2 latach reszte. I dosyć drogą betoniarnie miałem ale za jakość się płaci. Pozatym nie lubimy oszczędzać na jakości. Najlepiej to pojeździj po betoniarniach w swojej okolicy i popytaj o cenę. Bo w różnych rejonach różne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

wiesz betoniarka to juz szczegół bo ona sie nie tylko do tego przyda potrzebna mi jest jeszcze do zaprawiania zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

wiecie puki co moja powierzchnia podwórza wynosi 1,5ha i z przodu jest mur i do okola siatka i wszystko bylo na taczce rozrabiane :)

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja już raz się przejechałem na betonie z betoniarni (270m2 posadzki) prawdopodobnie z zapylonego kruszywa, można go było ukruszyć butem; czy na utwardzenie nie wystarczyłaby dobra mieszanka wylana przez posadzkarzy za pomocą ich pompo-betoniarki (taka usługa to koszt rzędu 10zł/10cm/m2 +materiały)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam w okolicy 5 może więcej betoniarni i biorę z tej najdalszej beton bo wiem że nie oszukają i że mają porządny beton, a że trochę droższy to co zrobię, za jakość się płaci, a mój tata nie lubi oszczędzać albo dwa razy tego samego robić.

 

@Kissmy reklamowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oczywiście- beton wymienili a raczej dolali jeszcze jedną warstwę (na szczęście istniała taka możliwość), ale już drugi raz nie będę z nimi walczył, byłem przekonany, że lokalna betoniarnia nie będzie robiła takich numerów, szczególnie ze względu na wysoki poziom cen i bliskie położenie, za 100 złotych/m2 można już zrobić szczelną i gładką magazynową posadzkę pod wózki widłowe, w budynkach można sobie śmiało testować swoje mieszanki (polecam literaturę betoniarską) ja teraz zastanawiam się nad utwardzeniem placów manewrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Chce wylac posadzke pod wiata ok 100m2, bede po niej jezdzil ciagnikiem. Beton lac na gola ziemie czy trzeba dawac zbrojenie albo gruz? Jaka grubosc posadzki powinna wystarczyc? I czy przy tej ilosci bawic sie betoniarka czy lepsza bedzie gruszka? Jaki moze byc koszt gruszki na taka powierzchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas kosztuje 190 zł/m3 B25.

Na ziemię nie powinieneś dawać betonu. Powinieneś zebrać warstwę humusu, wszystko zależy jak bardzo podmokły grunt. Jeśli piach dużo zbierać nie trzeba. Ja mam ił to zbieram nawet i 80 cm. Tam sypię piachu 70 cm i na to będę lał 20 cm betonu B25 bez zbrojenia.

Może trochę przesadzam u siebie z tym piachem ale towar swój, wolę teraz dołożyć roboty niż później naprawiać beton na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Ja myslalemm troche zebrac zeby wyrownac teren a na to nasypac gruzu bo tego troche mam. Zalac to na 15cm to powinno wystarczyc? Jakies folie trzeba dawac bo ogladalem filmy na youtube to wszedzie folie klada? Jak dobrze licze to taka posadzka ok 3tys zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja robilem posadzke w stodole gdzie podlize to w zasadzie piach. Zebralem warstwe ok 40 cm na to piach i zageszczarka, pozniej chudziak b10 z chidefo betonu ok 10 cm i na to dopiero b20 15 cm. Robilem pod bydlo ale mocne bo jezdze tam ladowarka ktora sama w sobie wazy ponad 7 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja jak robiłem beton pod ciężary to gruzu około 80 cm , zagęszczenie + na to chudziak 10 cm i na to beton silny C30 lany na  20 cm ze siatką ze zbrojeniem 6mm zacierany maszynowo i po 3 latach 0 jakiejś wady a nie jedna patelnia z piachem gdzie zestaw waży 50 ton przejechała po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

80 cm gruzy wysypałeś w wykorytowane miejsce czy wywyższyłeś teren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Chce zrobic wiate w ktorej bedzie bydlo. Bedzie wylana posadzka a od posadzki ma byc  0,5m sciany z bloczkow betonowych i 1m z bialego pustaka(razem sciana ma miec 1,5m). Mam pytanie jakie glebokie wykopac pod takie scianki fundamenty i czy zalewac je betonem, czy fundament tez mozna ulozyc z bloczkow betonowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj