Danger

Rozdzielacz do opryskiwacza-jaki wybrać?

Polecane posty

Danger    1

Muszę wymienić rozdzielacz w opryskiwaczu ponieważ nie działa regulacje.Opryskiwacz "Dziekan" 300litrów 10metrów 3 sekcje+mieszadło.

Z tego co widzę to w sprzedaży są tylko rozdzielacze dwóch producentów,jeden z czrwonymi pokrętłami i drugi niby Pilmet ale żadnego logo na nim nie ma (ten stary mam Pilmetu,ale padł po 2 latach).

Który rozdzielacz na 4 sekcje będzie trwały?

 

http://farmexpert.pl...rodukt8380.aspx http://sklep.techrol...roduct/id/21272

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

rozumiem, że masz ten z dźwignią.. po 2 latach padł... wydaje mi się, że któryś zaworek wewnątrz się wychaczył z krzywki lub zawiesił się, rozbierz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danger    1

Zawory od sekcji są dobre.Nie działa regulacja ciśnienia jak by nie ustawił to zawsze pompuje do 20bar.

Muszę jeździć na wolnych obrotach bo inaczej aż się przelewa przez zawór bezpieczeństwa.

Da się jakoś zregenerować taki rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pytanie czy da się zregenerować, jeżeli stoisz przed zakupem drugiego to jeżeli ten jest rozbieralny to nie masz nic do stracenia albo się uda albo nie. Jak napisał poprzednik może coś się zawiesiło, rozpięło trzeba rozebrać i ocenić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tego z linku nie polecam bo będzie ciekło w koło dzwigni przęłanczania miałem taki weż tem lepiej z rączką niby pilmet sam mam taki jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

trochę późno, ale to wg mnie istotna informacja.

 

produkt z tego linku http://farmexpert.pl...rodukt8380.aspx (czyli z taką czerwoną rączką jak np w łopacie oraz z czerwonym pokretłem od regulacji ciśniienia :) TO wg mnie JEST BUBEL !

 

porządny rozdzielacz PILMET (5 sekcji) to uzywałem osobiście przez 5 lat, a wczesniej ile lat był używany, nie umiem powiedzieć napewno kilka, obecny właściciel też go używa. nadmienię że w mi w 5 roku (mojego używania czyli powiedzmy po 8 latach) od czasu do czasu zaczeło kapać z pokretła od regulacji ciśnienia, ale sporo tym kręciłem :D

(z wyglądu był taki: http://www.sklepagro...1090000002.html )

 

Sąsiad w czasie gdy ja sobie spokojnie używałem 2 razy zdązył wymienić tego czerwonego diabła a nawet 1/4 tego co ja nie opryskał :)

 

koszt

- czerwony diabeł na około 2 lata kosztuje 130 zło

- jakościowy wiecej chyba ze 200 zł

 

5 sekcujny znalazłem za 540 zł gdy czerwony diabeł za 6 sekcji 145zł

kalkulacja prosta jeden a pożadny na wielki, chyba że ktoś lubi jak co 2 lata w połowie roboty przy niesprzyjajcej pogodzi coś się spierdzieli ...

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Wszystko zależy czego się chce :) tak można przecież patrzeć na wszystko podobnie jak z gotowymi maszynami, samochodami po narzędzia i sprzęt AGD :D

Co kupić? Taki za 130zł następny za 540zł czy ARAGa za 1100zł :) poprostu indywidualny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrek
      witam
      remontuje moją c 360 i kupiłem sobie do niej kierownice bo stara mi się nie zabardzo podobała , chcaiłem ją zmienić.
      Odkręciłem główną śrube wraz z zawleczką ,
      moje pytanie jest takie;
      jak odkręciłem tą śrube to kierownica ani drgnie , czy coś jeszcze ją trzyba ? czy tylko to miejsce się zapiekło i trzeba na chama ?
    • Przez Danger
      Ile farby nawierzchniowej potrzeba na części metalowe w opryskiwaczu 400l 12m ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj