Polecane posty

buchaj    0

Trudno mi jeszcze o niej się szerzej wypowiedzieć bo mam ją dopiero od tego roku, ale póki co nie żałuję tego zakupu. Inni mi odradzali, mówiąc, że bardziej zadowolony będę z używanej zachodniej, ale na szczęście się mylili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie kupowałeś uzywanej zachodniej,one sa dobre do tej pory jak się nie psują,a później sa same problemy z częsciami,i rzadko kiedy kupisz dobrą prase z używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja też mam już 3 lata ciągam MTZ 82 jedyna wada to pękający łańcych na podbieraczu ale to żadkość. I jeszce klakson mi siadł ale 16 zł i jade dalej (fajna sprawa ten klakson) i w tym roku zaczeły mi łożyska piszczeć na walcach , (ale niema co sie dziwić zrobiła około 6000 bel siana, słomy, sianokiszonki) troche źle to jest pomyślane powinny być jakies puszki i kalamitki do smarowania. I lakier to wielka lipa.

Pozdrawia vektor


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak pęka to załóż wzmacniany-i po kłopotach-ja tak zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Otóż to że w Metal Fachu szybką łożyska siadają. Jeszcze polskim producentom podzespołów dużo brakuje do uzyskania tekiej jakości jak inni zagraniczni producenci. i dlatego to jest ładne ale mało trwałe. I prawdę mówiąc wolę Niemiecką używkę niż polski Bubel tj. Sipma, Metall Fach, Unia czy morze Pronar. a z częściami nie ma żadnego problemu jest tyle sklepów wysyłkowych ze naprawdę jest w czym wybierać.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Otóż to że w Metal Fachu szybką łożyska siadają. Jeszcze polskim producentom podzespołów dużo brakuje do uzyskania tekiej jakości jak inni zagraniczni producenci. i dlatego to jest ładne ale mało trwałe. I prawdę mówiąc wolę Niemiecką używkę niż polski Bubel tj. Sipma, Metall Fach, Unia czy morze Pronar. a z częściami nie ma żadnego problemu jest tyle sklepów wysyłkowych ze naprawdę jest w czym wybierać.

Pozdrawiam Balzak

No właśnie jest tyle sklepów... Szczególnie w żniwa, czy sianokosy 1 czy 3 dni nikogo nie zbawią prawda??

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Abuk14 nie wiem czy korzystałeś z takiej formy kupna, ale np. mi sie bardzo podoba a zamówienie jest realizowane w kilka godzin max 24h. A w żniwa czy sianokosy nieraz i w normalnych sklepach braknie części jak zaczną sie sypać ludziom maszyny.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Abuk14 nie wiem czy korzystałeś z takiej formy kupna, ale np. mi sie bardzo podoba a zamówienie jest realizowane w kilka godzin max 24h. A w żniwa czy sianokosy nieraz i w normalnych sklepach braknie części jak zaczną sie sypać ludziom maszyny.

Pozdrawiam Balzak

Przyznam się, nie korzystałem. Chociaż jak kupowałem cześci do Z-224 ( w żniwa ) to przede mną było jeszcze 3 rolników którzy chcieli części do pras. A to był okres, gdy zaczęto zbierac słomę więc części na pewno rozchodziły się szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ale nie oszukujmy się. Kiedyś przyjdzie taki moment, że i w zachodniej siądą łożyska i trzeba je będzie wymienić na polskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Tak ale nie koniecznie trzeba wymieni? na polskie. mozna troche do?o?y? i kupic orginalne!!!

 

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Generalnie wybór należy do Was Krajowe czy zagraniczne!

Metalfach jako firma robi ogromny postęp w rozwoju swojej produkcji. Obecnu sprzęt jest dużo lepszy jak kilka lat temu dotyczy to również pras. Do tego dochodzi to że dajesz zatrudnienie Polakom a nie zagranicznym a to Polacy piją Twoje mleko i jedzą Twoje mięso czy chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Witam wszystkich!

Pierwszy sezon użytkuję prasę rolującą Metal Fach z-562, która jest wyposażona w mechanizm centralnego smarowania. W instrukcji pisze, że olej jest podawany do ze zbiornika na łańcuchy przy każdym otwarciu komory, jednak u mnie smaruje on łańcuchy przez cały czas. Powoduje to duże zużycie oleju, a ponadto prasa jest cała zafajdana olejem od strony smarowania (olej dosłownie leje się po osłonach mimo że wlałem do zbiorniczka olej o 3 razy większej gęstości niż ta podana w katalogu). Dodam tylko, że pompka w tym układzie jest regulowana i jej dawkę ustawiłem na minimalną (ustawiłem na 1 w skali 8-stopniowej). Czy ktoś miał podobny problem? Może udałoby się go rozwiązać bez pomocy serwisu.

Druga kwestia to nawijanie się siana (trawy) na podbieracz. Gdy robiłem suchsze siano to zrobiłem 80 bel i podbieracz nigdy się nie zapchał tak, aby zerwała się śruba zapezpieczająca, zaś dzisiaj zwijałem sieno sporo mokrzejsze (długości trawy były jednakowe tak mniej więcej, tyle za ta dzisiejsza była starsza) i zerwałem aż 8 śrub (udało i się zrobić 16 bel). Jak temu zaradzić? Może gdzieś łańcuchy przy podbieraczu naciągnąć?

Wszelkie onfo na temat tych 2 rzeczy mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

temat jest to nowego nie będę zakładał, interesuje mnie kwestia jak powinien być ustawiony łańcuszek w sokółce od ramienia z otworami za które ciągnie linka od haków jest łańcuszek który ciągnie za dzwigienkę która załącza sznurek no i tutaj fabrycznie jest tak ustawione( jeszcze uruchomienia nie było) że ramie oprze o obudowę u góry gdzie to cięgiełko które widać z ciągnika u góry prasy które pokazuje stan zbicia beli, więc skróciłem lekko ten łańcuszek tak że czujnik załączy się dopiero a może aż jak ramie u góry pod tym cięgiełkiem co pokazuje na prasie stan zbicia beli 1cm od obódowy to chyba jeszcze za długi ten łańcuszek jest bo tak jak teraz jest to ten wskaźnik na górze prasy widoczny z ciągnika zejdzie jeszcze daleko za żółte pole zanim załączy się sznurek, więc czy skrucić ten łańcuszek tak żeby na wskaźniku u góry jak ta dzwigienka przekracza żółte pole to już pownien załączyć się sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

mechanizm powinien załączyć sie w momencie gdy wskaźnik osiągnie koniec żółtego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Witam wszystkich..:D Jak w temacie,Prasa Metal-Fach Z-562 z rotorem i nożami. Prosił bym wszystkich użytkowników o wypowiedź na temat tej prasy(dokładnie tej z rotorem NIE INNEJ!!!). Proszę także jeśli ktoś posiada, o podanie ceny i wrażeń z pracy tą maszyną. Z góry dzięki i pozdrawiam.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Wejdź na stronę Metal Fach tam są wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. Z tego co się orientuje nikt na AF takiej nie ma jeszcze


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Dane techniczne to już nam, tylko czytanie czegoś, a odczucia operatora takiej maszyny do zupełnie inna sprawa i nie podali jak długość cięcia oraz ilość noży. Tam napiszą, że bele bardzo dobrze zagęszczone, ale nie podadzą siły zgniotu przy której tą bele zagęszczono. Jakiej ulotki na temat pras bym nie czytał to wszędzie napisane "maszyna wręcz idealna", lecz obsługa i praca w realnym kontakcie to katorga. Wole więc usłyszeć kilka zdań od użytkownika takiej maszyny, a może się uda także zobaczenia w pracy taką maszyny, także temat podtrzymuje i nadal czekam na opinie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Patrzą na ilość wpisów wnioskuje, iż jeszcze nikt na AF nie posiada takiej maszyny więc chyba należy zamknąć temat, a szkoda bo już myślałem że się rozwinie:)Tak ja kolega niżej napisał, faktycznie może lepiej poczekać:blink: Więc czekamy na użytkowników owej maszyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U kolegi z sasiednij wsi jest taka własnie prasa, Deutz K120 i ta belareczka i ciągnik aż pierdzi, wogóle to jest lipnie roziwazane nie wspomne o tym że noże mają zaczepiste luzy, Ja w tym roku chciałem przywlec na testy tą ichną pasówke prototyp, ale jak zobaczylem ze 130km ma co robic to ja se odpuscilem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj