farent

fazy rozwojowe zboz

Polecane posty

farent    0

jak mi wiadomo podczas wegetacji zboza przschodza nastepujace fazy rozwojowe a)kielkowanie:b)szpilkowanie-wschody.C)f-siewki.d)krzewienie.e)f-liscia flagowego.f)f-1-kolanka2-3-4-5.f)strzelania w zdzblo.g)f-kloszenia.h)f-dojrzalosci mleczno-woskowej.i)f-dojrzalosci woskowej i pelnej.W fazie krzewienia zboza wykazuja najwyzsze zapotrzebowanie na skladniki pokarmowe.czy ktos odpowie w jakiej fazi rozwojowej zboza sa najmniej narazone na wstrzymanie wzrostu przy stosowaniu herbicydow szczegolnie chodzi o przenice ozima chce jeszcze zapytac czy widzieliscie przenice ktora ma6 i 7 kolanko i od czego ta genetyka zalezy czy moze przenica bylaby wydajniejsz gdyby miala np.3 wiazadla czyli kolanka ktos madrzejszy odpowie czy na mnie sie konczy hej

Edytowano przez farent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... na twoje pytanie nie odpowiem bo też nie jestem specjalistą

ale chciałbym się dowiedzieć

kiedy najlepiej zastosować 3 dawkę nawozu na kłosek

 

a jakiej fazie rozwoju i w jakiej dawce oraz jaki nawóz zastosować na pszenżyto

 

1 dawka była ok 180 kg saletrzaku

2 dawka ok 130kg

a 3 ...??? jaki nawóz saletrzak mocznik czy może saletrę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
Napisano (edytowany)

1.siewki, 2.krzewienie, 3.strzelanie w źdźbło, 4. kłoszenie

Tak jest prościej i przejrzyściej.

 

Apropo herbicydów, najlepiej jesienią, ewentualnie wiosną do końca fazy krzewienia.

Z tym 6 i 7 kolankiem to chyba Ci się przyśniło.

Edytowano przez cieplym3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsa    0

Poszukaj fazy rozwojowej BBCH tu pierwsza z brzegu w google http://pl.wikipedia.org/wiki/Skale_BBCH . A co do wiekszej ilości kolanek to hodowla zmierza raczej w odwrotnym kierunku ponieważ akurat w pszenicy wiekszość asymilatów pochodzi z liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zdecydowanie saletra amonowa.

Z terminem krótko i na temat, kłos po wyjściu z pochwy całkowicie na min. 50% powierzchni pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

wszystko zależy od aury, jeżeli rok normalny i w miarę przekropny to tak lecz gdy sucho to lepiej wysiać wcześniej gdy rośliny jeszcze pobierają składniki i nawóz ma szansę się rozpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pokaże się liść flagowy ?? tak

a czy saletrzak może być czy jednak lepiej tą saletrę

tylko w jakich dawkach ile dać na ten kłosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

chyba w marcowym i kwietniowym top agrar polska było dokładnie opisane co robić w jakiej fazie i kiedy jaka faza po sobie następuje , a jak nie gazeta to każda książka do szczegółowej uprawy roli pozwoli dogłębnie zapoznać się z tematem ..... ;) ja osobiście robię tak jak wymaga tego sytuacja i nie trzymam się zbytnio tych faz , wiadomo są jakieś fundamenty , że nie odchwaszczam w maju czy nie kropie fungicydem na choroby podstawy zdzbła jak pszenica się kłosi itd itp ...

a co do nawożenia to zależy jaka gleba i jakie warunki w polu , ja daje CAN 27 lub saletrzak 100 kg/ha , tylko trzeba go trochę szybciej rozsypać jak tylko zaczyna się wykłaszać bo trochę dłużej się rozkłada od saletry , ponoć lepiej wypływa na wypełnienie ziarna ... saletrą łatwo przypalić , a jak się jeszcze trafi na susze to dodatkowo będzie palić zboże więc jakoś nie preferuje , ale jak wiadomo każdy ma swoja opracowana technologie uprawy i u każdego co innego się sprawdza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy można pryskać ćhwastoxem extra 31wszego maja? bo nie wiem o wpisać w planie rolnośrodowiskowym a fakturę na środek mam na 31 maja pomoćy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Nie radzę, wystarczy spojrzeć na etykietę terminu stosowania, no chyba, że zboże krzewi Ci się do 31 maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Czy można pryskać ćhwastoxem extra 31wszego maja? bo nie wiem o wpisać w planie rolnośrodowiskowym a fakturę na środek mam na 31 maja pomoćy :D

A co ma do tego wszystkiego termin wystawienia faktury?? Myślisz że ktoś się przyczepi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to w takim planie rolnośrodowiskowym może lepiej nie pisać ze w ogóle był jakiś oprysk i tyle, no i o z opakowaniami po środkaćh trzeba przećhowywać? zy normalnie do kontenera ze śmieiami tak jak na opakowaniu napisane do śmieći komunalnyćh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W razie kontroli z ARiMR to paragon na środki ochrony roślin jest tak samo uznawany jak faktura? tzn wystarczy paragonik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może mi ktoś wyjaśnić jak wygląda liść flagowy? Tylko tak żeby się dało zrozumieć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj