fafa

Jak ustawić siewnik na łubin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmag    54

na B-5 powinno być dobrze-tak siałem i jest ok-sprawdź siłę kiełkowania-bo z tą bywa różnie.jak siła kiełkowania powyżej 90% starczy B-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

najlepiej zrobić próbę kręconą ale wysiew normalny B5 będzie coś koło normy ale po próbie bedzie pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

A wysiewacie na zwykłych kółkach do zboża czy zmieniacie na grube??

Ja wysiewam na tych do zboża i zasówki na max do góry .mam troche inną przekładnie niż tu na zdjęciu.Mam ustawione na 12 i wysiewam ok 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

30marca siałem łubin wąskolistny poznaniakiem. Wszystko ustawione jak do zboża, wysiew normalny B5. Trozhę zwiększyłem norme ze względu na herbicyd który stosuje i wyszło 180kg/ha. Od pieciu lat sieje w ten sposób i jest wszystko ok, tylko norma wysiewu wcześniej była niższa

Dziś sprawdzałem i kiełki mają ok 1cm dł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

do łubinu kółka zbożowe-tylko dźwignię dna trzeba szerzej ustawić(denka pod kółkami)bo może rozgniatać.

zasuwki też szerzej-trzeba pomyśleć z ustawieniem-bo to są większe ziarna-i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja wczoraj siałem łubin żółty poznaniakiem SO- 43 1987 rok. Ustawiłem na 3 ząbek od góry denka, zasówki max do góry i każda ścieżka otwarta. Najpierw siałem na B5 jak koledzy piszą wyżej ale na 2 przejazdy po 70m wysiałem prawie 25kg więc o dużo za dużo bo wtedy bym musiał mieć pewnie z pół tony na ha. Po dwóch przejazdach ustawiłem na B2 i co drugą redlicę to wydaje mi się że już wysiew był bliski normie ok 200kg/ha. Mam też doświadczenie bo część mam gęsto zasiane a część żadziej i zobaczymy, gdzie będzie lepszy łubin.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

ja sieje lubin od 7 lat, co druga rurke (rozstaw 25 cm) i wysiewam w zaleznosci od gleby od 100do 150 kg na ha oczywiscie mowa tutaj o lubinie gorzkim.


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja sieje mazurem co drugi lejek. Wysiew mi wychodzi 180-200kg/ha. Ale u mnie sieją też na wszystkie lejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja sialem w sobote 24marca poznaniakiem SO- 43 1987 rok 9lejkow otwartych czyli co trzeci lecialo i na C4 na 1.5ha wysialem mniej wiecej 350kg ustawialem wedlug rozpiski tzn wedlug tej tabeli rozsiewowej co byla wraz z poznaniakiem i tak bylo napisane i tak sialem :)

aha rostaw jak sie nie myle coś w okolicy 25-30cm dokladnie juz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie. Poznaniakiem So43 2,7 metra jak dokładnie siać? Chcę wysiać 150kg/ha i chce siać co 2 rurke. Jak ustawić przedładnię? Jak ustawić dźwignię den? Jak ustawić zastawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Sugerujesz żeby lepiej siać wszystkie rurki? Ja nie wiem, bo się nie znam na tym temacie. A jeśli co każą rurkę to jak ustawić na 150kg Może wtedy B1 albo już nawet zejść na A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Panowie. Poznaniakiem So43 2,7 metra jak dokładnie siać? Chcę wysiać 150kg/ha i chce siać co 2 rurke. Jak ustawić przedładnię? Jak ustawić dźwignię den? Jak ustawić zastawki?

Ja siałem poznaniakiem 2,7 m  łubin żółty to wysiew normalny, zasuwki i denka otwarte na max, co drugi lejek, C-3  to wyszło mi 150 kg/ha ale najlepiej zrób próbę kręconą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Po co siać co  drugą rurkę? Nie ma sensu zostawianie miejsca dla chwastów.

 

Ja siałem tak

w każdą rurkę, docisk do rolek na przedostatnim rowku od tyłu,  zasuwki przymknięte na przedostatnią pozycje, przełożenie na b3, na każdym polu wyszło inaczej. Ale tak średnio 160-180kg/ha.

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Witam, orientujecie sie jak ustawic starego poznaniaka aby wysial na poplon ok 100kg lubinu +6kg facelii? kombinowac i siac kazda rurke czy lepiej co druga aby jednak jedna roslina wiecej zielonej masy dawala i byla gesciej rozlozona?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj