SLiPkNoT

tabela wysiewu Nordsten

Polecane posty

SLiPkNoT    0

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo bym prosil o umieszczenie tabeli wysiewu do siewnika Nordsten lift-o-matic bądź o kontakt.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Proponowałbym umieścić zdjęcie tej tabeli w galerii :) , więcej użytkowników z tego skorzysta.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witia    0

Jeżeli ktoś w dalszym ciągu ma problem z tabelami to tutaj sa tabele do amazone d7 jakiegos accorda, demeter classica no i oczywiscie lifto-matica :) pozdrawiam

 

ps

nie sprawdzalem w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

temat stary ale ale mam podobny problem ;/

kupiłem ten siewnik i też nie ma tabeli, Proszę kogoś kto posiada o podanie przykładowy ilości wysiewów np.

200kg/ha - ?

250kg/ha - ?

300kg/ha - ?, pomiędzi już się połapię

 

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ta z grene jest jakaś dziwna :D tam jest A.B.C.D a w Nordstenie jest z tego co widziałem 1,2,3.......19,20 :D Czyli jak go ustawic?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawciu    0

Ma może ktoś dokładną instrukcje wysiewu dla tego siewnika bo ta wyżej coś szwankuje i nie chc mi sie odtworzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja mam 3 metrowego lift-o matic-a muszę zrobić fotkę jutro wstawię, a nie lepiej zrobić próbę kręcona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Też mam podobny problem. Potrzebuję tabelę wysiewów, ale także na trawy i strączkowe. Może mógłby ktoś pomóc ?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

nie przesadziłeś :D ja 4 metrowym robie 13 obrotów i to jest na 100m kw. czyli 1 ar

 

jakieś średnicy masz koła przy siewniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

I w tej pierwszej tabeli pisze,że w teście w 3.00 m wykonuje się 48 obrotów , a później mnoży razy 20 i wychodzi ile kg/ha .

Mam instrukcje ,ale po niemiecku . W sumie to to już sobie poradziłem i zrobiłem próbę z tym łubinem i ok jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRSZAKAL    0

Witam mam problem zakupiłem hassie dkl 300 i nie mam podzialki wysiewu na siewniku, mógl by ktoś poratować i wysłac jakieś foto i drugi problem może ktoś ma tabele wysiewu do tego modelu lub podobnego mogą być również od demeter classic bo to prawie to samo z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajomy19    0

Witam troche czytałem ten teamat: w sumie z tej pruby na 57 obrotach(przy 2.5m) wychodzi mi mniej więcej tyle co wysiałem

ale nurtuje mnie ta druga strona tabeli tz. ta z tym kółkiem którym można sobie kręcic na którym są wypisane normy wysiewu oraz ustawienia skrzyni siewnika z tego pewnie można sobie ustawić siewnik ale nie mam pojecia ja ustawić to kółko

chodzi mi o tą cześc Imageshack - 20090530284.jpg - Uploaded by triken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napora    0

Dzień dobry. Prosił by od państwa tabele wysiewu nordstena lift-o-matik 6m.

proszę o kotakt gg 11138914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1983    0

Witam prosiłbym o umieszczenie tabel wysiewu dla siewnika Nordsten Liftomatik 3 metry. zdjęcie zamieszczone zostały usunięte. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leśniak    0

Witam troche czytałem ten temat: w sumie z tej próby na 57 obrotach(przy 2.5m) wychodzi mi mniej więcej tyle co wysiałem

ale nurtuje mnie ta druga strona tabeli tzn. ta z tym kółkiem którym można sobie kręcic na którym są wypisane normy wysiewu oraz ustawienia skrzyni siewnika z tego pewnie można sobie ustawić siewnik ale nie mam pojecia ja ustawić to kółko

chodzi mi o tą cześc Imageshack - 20090530284.jpg - Uploaded by triken

 

 

A więc tak:) też posiadam nordstena lift-o-matik i jak kolega pisał wcześniej jest tam 1.2.3.....19.20. zgadza się bo jest to nowsza skrzynia są też inne. Ja osobiście robie próbę kręconą ponieważ z tabelą nigdy się nie zgadza bo różni się MTZ ja próbę wykonuje tak: zmierzyłem obwód koła i kręce kołem tyle razy aby wyszło 100m potem razy 3m i wychodzi 300m2. u mnie kręce 52,6 raza kołem i to co wyleci podczas próby (ziarno) waże na wadze i to co wyjdzie mnoże przez stały współczynnik 33,33 i wychodzi dawka wysiewu na 1ha. to co wyleci przy kręceniu np. 5,4kg mnożymy przez 33.33

5,4 x 33.33 = 179.98 kg czyli 180 kg/ha a co do tego kółka to ono jest po to że jak przy próbie kręconej wyjdzie nam np. przy ustawieniu skrzyni HOJ 19 180kg/ha to wtedy te kółko ustawiamy tak aby HOJ 19 =180kg a jak jak chcemy wysiac np 150kg to wtedy właśnie odczytujemy z tego kółka jak mamy ustawić skrzynie wtedy np żeby wysiać 150kg/ha to będzie np HOJ 15 aby korzystać z tego kółka trzeba wykonać próbe kręcona inaczej sie nie da kiedys w top agrar był artykuł na temat próby kręconej i właśnie stamtąd sie nauczylem ją robić :) myślę że choć trochę pomogłem i dosyć jasno przedstawiłem sprawę jak chcecie to w amazonie z tym kółkiem jest tak samo na stronie amazone są instrukcje jak korzystac z tego kółka. pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
błędy ortograficzne

Fendt 208F
Fendt 270v
Ursus 1614
Ursus 1212
Ursus C-360
i wiele innych maszyn!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Jakie wychodzą rozbieżności pomiędzy tabelą a próbą kręconą ? jeżeli pamiętasz to napisz ustawienie 200kg/ha próby kręconej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilekjk    0

Witam potrzebuje instrukcje obsługi komputera agro tram 2000 i agro land 2000 do siewnika Nordsten roto-matic clp 300 po polsku i tabele wysiewu

Edytowano przez kamilekjk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Na prośbę @prorok podaję tabelę wysiewu do siewnika Nordstein może i innym się przyda chociaż i tak trzeba przetestować na próbie kręconej, bo różnie to wychodzi.

 

post-19356-0-92175600-1349201749_thumb.jpg

post-19356-0-55527500-1349201892_thumb.jpg


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Jeszcze raz bardzo dziękuję;) Próbę zawsze robię dla sprawdzenia...Tak z ciekawości to duże wychodzą rozbieżności pomiędzy tabelą a rzeczywistością?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj