NABUCH

Ładowacz do MF 255

Polecane posty

NABUCH    9

Witajcie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś ładowacza czołowego na MF 255 . Ciągniczek był przerobiony ma obciążniki na kołach na tył .Ładowacz służyłby do okazjonalnego wyrzucania obornika z pryzmy (nadmiar który nie mieści się do wiosny lub jesieni w zależności jak popadnie ), odśnieżania podwórka bo już mnie szlag trafia jak po robocie zamiast siedzieć z rodziną macham 70 m łopatką żeby wjechać do garażu. Co chciałbym dowiedzieć się od Was :

- co jeszcze można by robić turem lepiej wiedzieć wcześniej i wybrać właściwie.Przychodzi mi jeszcze na myśl słoma ale ładujemy zawsze na strych pod eternit więc odpada a wyrzucać na dwór trochę głupio. W moim gospodarstwie zajmuję się hodowlą trzody chlewnej (na małą skalę posiadam tylko ok 12h )w polu głównie zboże + trochę wisienek . Zastanawiałem się jeszcze nad przechowalnią na kapustę i wykorzystaniem tura do ładowania skrzyniopalet .Stosował ktoś tura do palet ? Jak takie coś się spisuje.

- jaki producent ? Przeglądałem trochę allegro i oglądałem hydrometal hydrametal , rzeźby garażowe itp ale co wybrać ..wiadomo kasa się liczy a chciałbym na to przeznaczyć na pewno poniżej 10tys -im mniej tym lepiej ale z zachowaniem funkcjonalności

- jakiś konkretny model ?Do obornika starczą widły czy są mało funkcjonalne w porównaniu z krokodylem

- jak z funkcjami rozpinania tura od ciągnika bo średnio uśmiecha mi się jeździć z turem cały czas.

- ktoś ma założonego tura na MF 255 ? Jak z obciążeniem na tył , co z uszkodzeniami przodu ?Jakieś uwagi

- o jakim obciążeniu na tura dla mojego MF-a można myśleć-patrząc pod kontem palet itp?

- ma ktoś zrobioną jakąś przeciwwagę samoróbkę -tak się zastanawiałem nad wyspawaniem czegoś + zbrojenia i zalaniem tego cementem ? Jaka przeciwwaga jest sugerowana dla MF-a tak żeby zrównoważyć tura ?

Pozdrawiam serdecznie Wojtek

Edytowano przez NABUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

ja posiadam tura 2 przy moim MF255 zobacz fotki w mojej galerii. puki co sprawuje mi się świetnie mam przy nim krokodyla do kiszonki z QQ jest w sam raz bo nie posiadam wycinaka :unsure: jeden problem ciężko ukręcić kierownicą dokładnie taki :http://allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-mf-235-255-i1377431615.html 3 sekcyjny


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Dzięki za odpowiedź . Widziałem tego gościa na allegro i zewnętrznie wygląda to lepiej niż od innych rzemieślników ,ciekawe jak sprawdzi się w dalszy użytkowaniu...Braliście dokładnie od niego ? Jakie masz szerokości narzędzi - nie ma kłopotów z dźwiganiem ? Pompka daje sobie radę czy zmienialiście na jakąś mocniejszą? Tak się zastanawiam czy brać 3 czy 2 sekcje? Masz może porównanie praca z krokodylem a z widłami do obornika ? Próbowaliście kiedyś zdejmować całego tura z ramki z ciągnika ? Tak myślałem żeby zakładać go na jesień i zdejmować po początku wiosny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

odswieze temat. chce zamontowac ladowacz do tego ciagnika. Da sobie rade np z paletami okolo 500kg? jak z oponami i przednia osia? jak na nierownym terenie bedzie sie sprawowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAGROSsc    0

Standardowy udźwig Ładowacza do MF255 lub podobnych około 500-600 kg można też udźwig wzmocnić siłownikami dwustronnego działania i będzie około 800 kg


- - - - www.fagros.pl - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ok, a jak to wytrzyma ciagnik? nie chce nim podnosic wiecej niz 500kg. Jakie koszt takiego cacka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAGROSsc    0

Ciągnik wytrzyma na pewno przy wzmocnionym udźwigu. Koszt wzmocnionegu udźwigu 400 zł a całego ładowacza to zależy jaki dokładnie interesuje. Proszę na PRIV i opis lub nr telefonu oddzwonię i powiem dokładnie jaki jest koszt ładowacza i odpowiem na wszystkie pytania.


- - - - www.fagros.pl - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Witam czy posiada ktoś z was tura firmy  ART-TUR  z miejscowości Żelazków koło Kalisza ,albo z firmy AGRO -MAX .Jeśli są jacyś użytkownicy proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj