karwos

ładowarka schaffer 2024-30

Polecane posty

karwos    0

chcę kupic ladowarkie schaffer2024 lub 2030 służyła by do ładowania obornika ładowania bel na polu pomużcie wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

@karwos zdecydowany już jesteś na schaffer-a? a myślałeś o innej marce np thaler tez myślę o ładowarce przegubowej ale większej,

te dwa modele które wymieniłeś wiadomo różnią się mocą i udźwigiem, gabarytami itd, także to od ciebie zależy jakie masz wymagania, na pewno lepszy będzie model 2030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

myślałem tez o weidemanie1250 cx30 a mógłbyś mi powiedzic więcej o ładowarkach firmy thaler będe wdzieczny za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

ja nigdy nie miałem do czynienia z ładowarkami przegubowymi czyli wiele ci nie pomogę, jeśli chodzi o thaler jest na agrofoto użytkownik thalera i ma około 900 h, możesz się do niego odezwać, w sieci czytałem ze ładowarki thaler maja dobry stosunek ceny do jakości i do tego co oferują, w sieci znajdziesz głownie używane ładowarki weidemann i schaffer, bo marka thaler jest młodą firmą, Już się rozglądałeś, masz jakieś oferty i ceny, jeśli możesz to podaj jestem ciekaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

tak mam oferty Schaffer 2024 moc 26KM cena 75tyś netto Schaffer 2030 moc 34KM cena 95tys netto a WEIDEMANN 1250 cx35 cena 105 tyś dzięki za artykuły

 

a mugłbys podac namiary do tego goscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Od kilku lat użytkuje scheffera 3036 to świetna i wszechstronna maszyna ale ma jedną wade nie ma szybkiego biegu. Na terenie gospodarstwa nie jest potrzebny ale jeśli planujesz ładować nią słome lub sianokiszonke na polu to jest konieczny, inaczej stracisz b dużo czasu na dojazdy no chyba ze masz idelny układ gospodarswa i wszystko masz w zasięgu wzroku. Drugi bieg jest opcją w większości modeli ale nie da sie go zamontować później bez dużej interwencji w układ hydrauliczny i b dużych kosztów. Dlatego obojętnie jaki model i jakiej firmy wybierzesz zalecam opcjonalny szybki bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

karwos

 

użytkownik to "gryfel"

 

Tomsky a jak to jest z ładowarkami przegubowymi mocno są wywrotne?? jakie ciężary dźwigasz swoja ładowarką i o jakiej wadze?

Edytowano przez artur21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Niestety są wywrotne ale to wynik kompromisu miedzy zwrotnością ,szerokością i możliwośiami udzwigu. Trzeba się po prostu nauczyć z tym żyć :) a tak na serio jak w pracy z każdą maszyną potrzebne jest troche doświadczenia i dużo wyobraźni a wtedy to już sama przyjemność. Możliwości udzwigu 3036 są duże ok 1600 kg ale to max tzw siła odspajania, nominalnie ma chyba 1200 kg ale jesli mówimy o spokojnej pracy bez nadmiernego ryzyka wywrotki to 800 do 900 kg w zależności od wagi osprzętu. Trzeba pamiętać ze jęsli praca bedzie sie odbywać w terenie na nieutwardzonym podłożu to te watości bezbiecznych obciążeń będą niższe. To wynika ze specyfiki konstrukcji, generalnie mniejsze modele przegubowców są przeznaczne do pracy w budynkach i ich najbliższym otoczeniu gdzie można wykorzystać w pełni ich zwrotnośc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

Tomski dzięki za podpowiec z ty biegiem pola nie mam tak aż mocno doleko do 1km ale to nic nie wiadomo czy się jakieś nie trafi a tem szybkim bieguł jaką prętkość ma ładowarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Panowie, jeśli nie potrzebujecie aż tak wąskich maszyn jak Wiedemanny czy Thalery, to trzeba rozejrzeć się za ładowarkami budowlanymi, łamanymi w połowie. Rozważcie takie maszyny jak te :

 

wa1201.th.jpg

 

a1d127.th.jpg

 

Dorobić widły do takiej maszyny to kwestia 1 dnia, i macie widły szerokości 2,5m i udźwig rzędu 3 ton a nie 900kg B) A maszyna jest stabilniejsza i bardziej uniwersalna.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj