chwiolas

Hodowla indyków(indyczek)

Polecane posty

chwiolas    28

Witam. Zastanawiam się nad zmianą kierunku produkcji w gospodarstwie. Myślę o hodowli indyków. Czy na forum jest jakiś hodowca indyka?? Chciałbym się dowiedzieć jak jest z opłacalnością produkcji, szczególnie teraz przy wysokich cenach pasz. Czy cena 4,7 netto gwarantuje jeszcze że coś zostaje na +. O koszt budowy obiektu nie pytam, bo wiem że są to ogromne kwoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Kolego bryndza?? Hodujesz?? Czy tylko słyszałeś?? Chciałbym to usłyszeć od hodowcy. Jeśli hodujesz to napisz coś o tej hodowli. A takiego tematu niestety nie ma - szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mam kilku znajomych hodujących indyki i tak:

- teraz za wiele nie zostaje koleś miał kurnik 6 tys sztuk po odliczeniu wszystkich kosztów jakie były nawet kredyt itp na czysto zostało mu bez mała 60 tysi co daje 15 tysi zysku na miesiąc lecz zaangażowanie środków na sama pasze leki i pisklaki jest delikatnie mówiąc duże jeśli nie ogromne, lecz i tak ten interes daje coś co można nazwać profitem a nie glodowa pensyjka, oczywiście mowie o indyku a nie o indyczce bo przy indyczce cykl produkcji jest sporo krótszy lecz i zysk jest dość mizerny, a dodatkowo większość hodowców brojlera przebąkuje już o chęci wstawienia indyczki zamiast brojlera wiec to na pewno negatywnie wpłynie na cenę indyczki i indora w przeciągu 6-10 miesiecy, ale narazie nie jest źle choć nie ma co liczyć iż zbije się ogromny majątek tak jak to było z 25- 30 lat temu znam kolesia który wtedy zaczynał za pieniądze zarobione w stoczni kupił 2 ha i wybudował na skrawku ziemi mały kurniczek a teraz ma 600 ha ziemi z czego własność to 200 i 9 kurników a drugi kolo niedaleko od niego ma 13 kurników i 160 ha ziemi a zaczynali w jednym czasie i praktycznie bez kredytu są teraz czyści jak łza

- dodatkowo wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza jak już nadmieniłem środki są ogromne wiec ryzyko dla nowicjusze tez jest wielkie, ale jak się znasz lub ktoś naprawdę będzie ci pomagał i dbał to możesz liczyć na dobra kasę, ale nie nastawiałbym się na ogromne zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Dzięki bardzo za odp.

 

Nie chodzi o ogromne zyski tylko o w miarę stabilne zarobki. Doświadczenie w hodowli drobiu jakieś tam mam, hoduje gęsi, kaczki i od czasu do czasu kurczaka. Także z hodowlą jakoś sobie rade dam.

Indyczkę się hoduje około 16 tygodni, a indyka o ile dłużej. I do jakiej wagi? Indyczka dochodzi do wagi około 10kg, przy spożyciu 2,5 na kg przyrosty. Orientujesz się może jak jest z indykiem?? Sorry że tyle pytań, ale może wiesz jeszcze jaka jest cena piskląt?? Coś około 7 zł??

 

Timasz hodujesz jakiś drób??pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Moi rodzice kiedyś trzymali kilka- kilkanaście sztuk indyków brojlerów. Samego mięsa było nawet 25kg z 1 szt indyka. No ale to nie był chów przemysłowy. W sumie delikatne są młode, łatwo byle co im szkodzi.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Nie ma za co kolego:)

 

Co do tego jaki profil hodowli funkcjonuje w naszym gospodarstwie to hodujemy bydło mleczne wiec nie było nam dane zasmakować w zyskownym interesie hehe, ale cóż i tacy jak ja muszą być :)

 

Co do moich doświadczeń to jak już pisałem moi znajomi zajmują się tego typu działami specjalnymi produkcji rolnej, dawniej jak mówią było lepiej a teraz to nawet oni nosami kręcą i szukają sposobów na dywersyfikacje zrodel dochodów co do produkcji indora to najczęściej mój dalszy sąsiad (około 1,5 km od mojego gospodarstwa) zdaje takie o wadze 20-22 kg i mówi ze są już sporawe i tak jak kolega wyżej napisał małe są strasznie wrażliwe, co do kosztów pisklakow nie posiadam orientacji ale na pewno kilka razy droższe niż brojler. Wiem ze jakieś dwa lata temu cena dyrastycznie wzrosła i na jednym indorze zostało im po 30 zl i to nie były przechwałki tylko fakt, ale to był tylko incydent hehe, jeśli mogę Ci kolego doradzić t jeśli masz wiedzę odpowiednie budynki pewnego dostawce bardzo dobrej paszy to może być to dla ciebie stale źródło dobrych dochodów, a i najczęściej z jednej hali ma z przestojami i czyszczeniem 2 rzuty indora rocznie

 

Jeśli jesteś solidnie zainteresowany to przy najbliższej okazji postaram się dopytać znajomych co i jak, bo są to ludzie chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1    0

Witam. Hoduję indyki od kilku lat. Cena pisklęcia indyczki 5-6zł/szt indor ok 10zł. Jeżeli chcesz zacząć to indyczka. Doświadczenie w innych gatunkach to nic. Indor to F1 hodowli prawo jazdy to mało żeby uruchomić bolid ale po nabraniu doświadczenia i szkoleniu można jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinex01    0

Witam, przepraszam za wtrącenie, jestem zainteresowany założeniem hodowli drobiu, ale nie wiem jak się za to zabrać mam budynki nadające się do przekształcenia. Jakie formalności trzeba załatwić?? Przede wszystkim jaki drób hodować? kury? brojlery?indyki? co się bardziej opłaca? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brojlery. Kasa że hoho...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

To w końcu napisze ktoś coś o tej hodowli indyków,brojlerów???? Co znaczy kasa ze ho ho? Proszę o odpowiedz bo mnie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budujesz kurnik, roboty przy hodowli zero, jedzą same, obornik na koniec się wywala a nie w trakcie, paszę przywiozą, dasz pić i 3kg w 6 tygodni jak nic. . Chyba takiej drugiej branży nie ma, w której się taką kasą obraca...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

to jezeli jest tak pieknie jak piszesz to jakie sa minusy tej hodowli?

 

to jezeli jest tak pieknie jak piszesz to jakie sa minusy tej hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Cypisek Cena cena cena!!!!

 

Paktofonikas masz teraz kurczaka?? Jam ma 2,5 tygodniowego z wolnego rynku. Ciekawe jak trafie z ceną, bo narazie to jest istne szaleństwo. Niedawno cena była 4zł ale może ze dwa dni. potem znów 3zł, teraz niby mozolnie rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 16 godzin już będę miał ;) U mnie poszły po 3.3 2 tygodnie temu. Póki świnki nie pojdą w górę to i kurka będzie tania.

@cypisek Taki minus że kasą obracasz a nic Ci z niej nie zostaje.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

zeby zaczac hodowle to takie stado minimum to ile sztuk? a na indykach lepiej nie wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz dołożyć na dzień dobry. W chwili obecnej dołożyć złotówkę na sztuce to nic dziwnego. Na indykach obracasz jeszcze większą kasa ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

paktofonkas czy moglbys mi coz wiecej o tym po tlumaczyc? z jakiej strony podlasia jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie owijając w bawełne to jest, za przeproszeniem, do d*py. Pasza droga, opał drogi a cena do bani. Na dzien dzisiejszy przy cenie 3 netto za brojlera jest się na każdym kilogramie jakieś 40 groszy gr w plecy.

Co tu więcej tłumaczyć. Powiat Białystok


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

kapuje. to cena taka minimalna to ze 3,4 netto. a na indyku tez jest tak cienko? sory ze tak pytam powiat bialystok to moze jak leciec w strone łap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

3,4 to jest na zero jak wszystko wyjdzie dobrze albo nawet super. Niech pasza będzie kiepska, spożycie wzrasta i do kitu. Albo jakieś kiepskie pisklaki, dużo lekarstw wpakujesz,a to nie mały wydatek i w plecy. I tak można długo...

 

Paktofonikas ile płaciłes za piskalka, ja ostatnio po 1,18 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na kurczaku cienko to i na indyku na 99% tez bo pasza jest kosmicznie droga. 1,25 netto ze szczepieniem IB. 3,4 to przy założeniu że połowę paszy robię sam ze swojego zboża.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

to co ja mam powiedziec jak hoduje trzode. ile ja musze dolozyc teraz. no mam w planie kurnik i bede za to sie bral. a jak badzie to sie okaze. a pasze kurczakom to mozna i samemu robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można robic samemu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj