Superman

METAL-FACH a HYDRAMET Gizycko

Polecane posty

Superman    0

Witam. Chcial bym sie was poradzic który tur byl by lepszy do ciagnika belarus 952, cena ich jest dosc podobna. Teraz troche szczegulów które udalo mi sie zdobyc:

METAL-FACH HERKULES T-229 : Wysokość podnoszenia 3,5m, Udźwig 1600 kg

HYDRAMET Gizycko TUR-16 Udźwig 1650 kg, Wysokość podnoszenia 3,6 m. Sprzedawca mówil mi ze posiadaja hydraulike quika i Stolla, ze sa montowane na fendach, ze to jest nowy tur który dopiero wszedl na rynek i ze jest lepszy od metal-fachu. COs tam mówil ze wysokosc prawdziwa tura to 4m a udzwig 2t czy to mozliwe skoro na stronie sa slabsze parametry ? Jak troche patrzylem po zdjeciach to wydaje sie ze jest troche dluzszy. Z tego co slyszalem ze tur 15 z hydrometu nie spisywal sie za dobrze a jak ten to nie wiem.

 

Do obu turów sa amortyzatory gazowe i Joystick

Co o tym sadzicie który był by lepszy? w okolicy maja metal-fach i nie narzekaja a tego hydrometla nikt nie ma i nie wiem co o nim sadzic, bardzo prosze o odpowiedz, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Witaj superman. Mam tura 15 hydramet od kwietnia tego roku zamontowany jest na mtz 82, ładowacz trzysekcyjny z joystickiem. Przyznam że miałem taki sam dylemat i wybrałem hydramet i nie żałuje. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

czym sie rózni tur 15 a 16 hydrametu? oraz hydramet od metal fachu ? czy z hydrametu jest podlaczany na sworzniach oraz czy to prawda czy tur 16 ma hydraulike stolla i quika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A ja wybrałem Matal fach i też nie żałuje u kumpla metal przerzucił 15 tyś bel i nic a u drugiego w hydramecie przerzucił 1 tyś bel i siłownik cieknie ale to zrobili mu na gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Oczywiście każdy ma swoje doświadczenia i obserwacje odnośnie maszyn. Tak naprawde obie firmy oferują dobry sprzęt, a awarie zdarzają się wszędzie. Tur 15 od 16 nie różni się niczym w budowie poza siłownikami, które są w stanie podnieść 100 kg więcej ( teoretycznie) wszystko tak naprawdę zależy od wydajności hydrauliki. Hydramet od metalfachu różni się przede wszystkim budową konstrukcji wsporczej montowanej do ramy ciągnika oraz mocowaniem wysięgnika do konstrukcji wsporczej Hydraulika tur 15 to nie stoll ani quicke, owszem ma włoski rozdzielacz, nie wiem czy możliwe jest takie coś w opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Mieliśmy ten sam dylemat, wybraliśmy Metal-Fach w dużej mierze z powodu okresu oczekiwania na TURA z Hydrametu był to okres ponad 3 miesięcy... Ogólnie byłem za Hydrametem bardziej do mnie przemawiał, sposób demontażu TURa zapożyczony ze stolla, a teraz z posiadania Metal-Fachu jestem bardzo zadowolony, nawet oblukałem Tura hydrametu u znajomego to dobrze że go nie wzieliśmy kilka nie dociągnieć konstrukcyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

a ta konstrukcja wsporcza w hydramecie nie jest zbyt nisko zamontowana?? nie przeszkadza to w robotach polowych ?? tur 16 to on dopiero niedawno wyszedl czy juz jest od dluzszego czasu na rynku ??

 

Adas232 mówisz o turze hydrometu 15?? jakie tam byly niedociągniecia konstrukcyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

W Hydramecie konstrukcja wsporcza nie przeszkadza w żadnych pracach polowych i nie jest zbyt nisko montowana, z tego co się orientuje to tur 16 nie jest jakąś nowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

A teraz jak bys mial do wyboru tur hydrometu a metal fach to co bys wybral?? U mnie duzo jest metal-fachów a zadnego hydrometu wiec nie wiem co o tej firmie myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

W hydramecie chodziło o to że ma głowne siłowniki zamontowane za nisko i po prostu wadzą przy skręcie (Ursus 1614) nie wiem jak to wygląda w innych ciągnikach... Co bym wybrał hmm przez tą wadę siłowników zapewne Metal-Fach, a tak szczere mówiąc to wybrał bym ładowarkę albo nowy ciągnik i nowego zagranicznego Tura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Superman jeżeli mialbym kupić dziś wybrałbym hydramet. W mojej okolicy takie właśnie pracują i każdy chwali. Ja czekałem na swojego 3 miesiące ponieważ takie było na nie zapotrzebowanie. Tur chodzi na okrągło i jak na razie dosłownie zero awarii. Jedno mogę Ci doradzić przemyśl dokładnie co będziesz podnosił i czy 1650 kg to nie za dużo, bo wiadomo im większy udźwig tym wydajniejsza musi być hydraulika, bo w przeciwnym razie albo będzie wolno podnosił albo będziesz musiał ostro gazować tak jak to jest w ursusach np. 1224. Jaką firmę wybierzesz to myślę że i tak i tak będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WYczytalem w internecie ze tur z hydrametu+ konstukcja wsporcza ( bez chwytaka itp ) wazy 900kg a z sokólki wazy 650kg. Czy te 250 kg nie jest zbyt duzo, nie jest zbyt duzy nacisk??

zaobserwowalem ze tur z hydrametu jest troche dluzszy od tura z sokólki, jak dluzszy to wyzej podniesie ale ma ciezej unies i wieksza sila dziala na przedni most. Czy to nie jest za duzy nacisk na przedni most ( mam przedni most krzyzakowy ), Prosze o odpowiedz z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Waga tura 15 z hydrametu wynosi 650 kg + 40 kg konstrukcja z rozdzielaczem itd. Skąd te 900 kg to nie wiem, Wiem dokładnie bo ważyłem ciągnik przed założeniem i po. Co do obciążenia przedniego mostu, mam zamontowanego tur na MTZ 82( zdjąłem obciążniki z przodu 200 kg ) i na razie nie narzekam. Nic sięnie psuje a pracuje dość często, sianokiszonka, nawozy,słoma, rozładowuje różne rzeczy: drewno, maszyny rolnicze itd. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i oby tak dalej. Do jakiego ciągnika będziesz go podczepiał, jak rozwiązana jest hydraulika? Czy ma osobny zbiornik na olej pompę i rozdzielacz, czy ojej ze skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam. Juz zamontowalem tura na Belarusa 952 a jest to Hydramet Gizycko tur 16, mysle ze to bedzie dobry wybór. hydraulika podobno w nim jest z quika bo ten tym w tym roku wszedl na rynek i chca zlapac klienta, a po nowym roku to raczej bedzie jakas inna hydraulika. Olej bierze z skrzyni jest podlaczony pod gniazda hydrauliki, Jak narazie bardzo dobrze chodzi i oby tak dalej. Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320

Wybierz tego który zamontowany jest bliżej kabiny jest wtedy lepsza stabilność ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Waga tura 15 z hydrametu wynosi 650 kg + 40 kg konstrukcja z rozdzielaczem itd. Skąd te 900 kg to nie wiem, Wiem dokładnie bo ważyłem ciągnik przed założeniem i po. Co do obciążenia przedniego mostu, mam zamontowanego tur na MTZ 82( zdjąłem obciążniki z przodu 200 kg ) i na razie nie narzekam. Nic sięnie psuje a pracuje dość często, sianokiszonka, nawozy,słoma, rozładowuje różne rzeczy: drewno, maszyny rolnicze itd. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i oby tak dalej. Do jakiego ciągnika będziesz go podczepiał, jak rozwiązana jest hydraulika? Czy ma osobny zbiornik na olej pompę i rozdzielacz, czy ojej ze skrzyni ?

A ciągnik ważyłeś z obciążnikami czy bez,bo te 650kg to jakoś mocno mało.Ja mam hydrameta11 i on waży 930kg+mocowania+osprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Te 900kg bierze sie z tego, ze w tej wadze jest jeszcze konstrukcja wsporcza ktora waży w granicach 250...300kg. W Tur 15 slupki mocujace maja jeszcze podluzne profile, ktore robia po czesci jako konstrukcja wsporcza.. i to co sie przykreca do ciagnika ( tur 15 ) jest juz o wiele lzejsze..

Szczerze to tez bym wybral Hydramet, ma lepsze spasowanie i stal.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

WItam. Juz zamontowalem tura na Belarusa 952 a jest to Hydramet Gizycko tur 16, mysle ze to bedzie dobry wybór. hydraulika podobno w nim jest z quika bo ten tym w tym roku wszedl na rynek i chca zlapac klienta, a po nowym roku to raczej bedzie jakas inna hydraulika. Olej bierze z skrzyni jest podlaczony pod gniazda hydrauliki, Jak narazie bardzo dobrze chodzi i oby tak dalej. Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam

Witam.Supermen czy masz chwytak do balotów?Ja też mam zamówioną 16 z szuflą ,widłami i chwytakiem ale jąkoś ten ich chwytak lekki mi nie leży.Cały czas zastanawiam się czy by nie zmienić na chwytak metal-fachu.Wygląda jakoś bardziej solidnie.Czy ktoś może ma z nim doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj