ferdek255

Jaka prasę Polską?

Polecane posty

ferdek255    24

Witam chcę kupić polską prasę ale nie wiem którą cena to do 60tyś zł. I tak żeby Pronar 82sa nie miał ciężko. I taka żeby w pierwszym sezonie była zepsuta. Jak coś to będę wdzięczny o wasze propozycje. Pozdrawiam :Ferdek255:)


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Ile balotów planujesz zwijać, tylko do słomy czy do sianokiszonki, ma być z rotorem.

Nie polecał bym polskiej, lepiej używaną zachodnią.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedź o tą część: '' I taka żeby w pierwszym sezonie była zepsuta'' B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

jeżeli polska to polecam Famarol, dobra prasa, nie jest strasznie awaryjna, dobrze zwija i zbija bele, wyposażenie możesz wziąć tez nie najgorsze, a co do ceny to się teraz nie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

jesli chodzi o awaryjność to prasy "polskie" raczej sie nie psują niemają elektroniki itp. niebardzo ma sie tam co zepsuć. Mam sipme classic ale mankamentem tej maszyny jest to ze wolno wciąga słomę. ma aby podbieracz, zadnych przyciskaczy wałka i rotorów co powoduje ze wolno się jeździ , zachodznie sprzety takie jak np mf posiadają przygniatacz wałka, podwójny podbieracz oraz rotor co sprawia iż zachżaniasz na polu że biegów brak w ciągniku B) a tą sipmką chociaż ze sie nie psuje to wolniutko jeździsz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

A ja bym ci polecił warfame sam mam taką i jestem z niej zadowolony robi ładne baloty i ursus c385 radzi sobie z nią na spokojnie i nową spokojnie kupisz za 50 000 z pełnym wyposażeniem czyli siatka szerokie ogumienie centralne smarowanie i przekaźnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

jakby co to ja mam welgera 220 z rotorem na siatkę i nożami na sprezdaz jakby co to pisz na gg 9768762. bedzie ona napewno lepsza od obojętnie jakiej polskiej prasy poniewaz podczas zbioru trawy badź słomy można jechac ile się da aby się dało w ciągniku usiedziec a ona sie nie zapcha. Jak chcesz się jeszcze więcej dowiedziec to pisz na gg

Ja nią robię Zetorem 6340 i bez nozy robi bele o niebo lepsze od sipmę która posiadalem przed tą prasą więc pronar poradził by sobie nią nawet z nożami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy ja też mam podobny dylemat co założyciel tematu. Jaką prase kupić na około 800 bel rocznie (wszystkiego po troche siano, sianokiszonka, słoma) Niestety raczej nowa bo była by brana na kredyt młodego rolnika. Poradzcie coś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Ja bym rocznie robił około 500 bel rotor to opcja do zastanowienia i tak kiszonki w bele nie będę robił wszystko pójdzie w pryzmę. Nad Sipmą się zastanawiałem ale jak mój kolega powiedział ze się łańcuchy się rozciągają Metal Fach to w ogóle nie wchodzi w grę po jakąś głupią część za 20 zł kuzyn zjeździł pół polski. I oto mi chodziło żeby w pierwszym sezonie nie wymieniać prasy.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Ma być nowa czy może używana ?

Bierzesz na prow.

Tak nowa biorę na prow


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

heh w sipmie sie lancuchy nie rozciągają B) mam teraz juz robila 5 sezon i zawsze grubo ponad 2 tys bel więc na 500 czy osiemset mozesz brać spokojnie narazie działa bezawaryjnie nic jeszcze sie z nią niedzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

koledze w 2 letniej sipmie łożysko stanęło i urwała się jakaś oś. łańcuchy się rozciągają i ogólnie kiepski materiał. Lepsza używana zachodnia. KRONE JD. Co z tego że na prow weźmiesz nową polską jak w żniwa siądziesz i będziesz nad nią płakał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

no niewiem ale u nas na wsi jest 5 pras sipma classic i jeszcze zadna sie nie zepsuła takze nie jest tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Wiosną tego roku kupiłem prase JD590 , szwagier ją obejzał i mówi ile ma lat 3 albo 4 ? ja mówie ze 94 rok, na liczniku ma 44000 bel i nie widac wiekszego zuzycia, a ja w ten sezon moze zrobie nią jakies 350 balotów, to musiałbym prasowac nią 125 lat zeby nabic te 44000 balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Polską to warfarme polecam bardzo ładna no i cena nie jest wielka bo widziałem na allegro za 49 tyś nówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

a potem płacz bo wymiana komory... Jakość panowie, jakość się liczy. Lepiej używka niż polski bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Jednak się zastanowiliśmy bierzemy Claasa Varianta 365RC B) i może Claasa Ariona


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj