adikpl1

Prototypy z serii U

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

w latach siedemdziesiatych zostały skonstruowane prototypy o zbliżonej konstrukcji ale z różnymi silnikami

 

który ile miał koni tego nie pamietam

 

ale z różnych względów (towarzysze na moskwy sie chyba nie zgodzili) ursus wycofał sie z tego pomysłu

 

nie wiem czy moge podać linki ale na FP są fotografie tych maszyn


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
nie wiem czy moge podać linki ale na FP są fotografie tych maszyn

zapodaj linka wszyscy chcemy zobaczyć jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ten u310 to wygląda jak c330 z kwadratowa maska i kabina oraz przesunięta przednia osią. Podejrzewam że zakręcał prawie na miejscu :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

może i mają nieco "kosmiczny" wygląd ale podobno jak na tamte czase były to dosć rewolucyjne konstrukcje i w dodatku całkowicie polskie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podobno zostały nawet przetestowane zagranicą i zyskały bardzo dobrą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Też czytałem pochlebne opinie o tych modelach. Niestety tak jak wiele innych polskich prototypów ( nie tylko rolniczych) zostało schowane do magazynów, te akurat z powodu licencji MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

czyli ktoś znowu musiał dostać "w łape" zeby MF wygrał przetarg bo te ciągniki wyglądają na solidne konstrukcje jak na tamte czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Gdyby nie ta licencja od MF to możliwe że Ursus teraz byłby marką przewyższającą Zetora :(

A gdyby nie kupili licencji od MF, a wprowadzili te ciągniki to by mówili, ze gdyby kupili to bylby jedną z najlepszych marek. Poza tym ludzie na te MF-y raczej nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ta a w Ursusie bieda aż piszczy. Jakoś Zetor nie potrzebował niczyich licencji. Wręcz sprzedał nam Zetora 4011. A dzisiaj jak ta firma prosperuje. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a wałesnie że potrzebował...Polacy jedni z pierwszych mieli wykupiona licencje na TUZ od MF do C-325, a że były takie czasy to musieli sie podzieć z zetorem z zamian za 4011...

 

w latach 70 polskie ciągnki śmiało mogły konkurować z Fendt-em, ale pózniej ursus był nastawiony na masową produkcję bo rynek i tak wszystko wchłoną...takie czasy


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A co ma wspólnego podnośnik od C-325 z podnośnikiem Zetora 4011. To dwa różne światy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Nie takie czasy tylko taki ustrój!!! Komunizm i to nawet nie w jego czystej formie tylko zdeformowany, przeinaczony i podporządkowany interesom fanatycznych, umysłowo chorych i w dużym stopniu upośledzonym ludziom, kontynuowany zresztą nadal....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no jest niestety i druga strona tego medalu w czasach komunizmu w hierarchi ważnosci gałęzi przemysłu zaraz za górnictwem i hutnictwem był przemysł maszyn rolniczych na który poszło tyle kasy ze się w pale nie mieści - efekt był taki ze pod koniec lat 70 polska produkowała taką liczbę maszyn która dwókrotnie zaspokajała zapotrebowanie krajowe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no wlasnie to czemu moj dziadek musial bardzo dlugo walczyc o ciagnik? jak ciagnikow bylo za duzo ....

jednym slowem to nieprawda co napisales!!!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to co napisałem to prawda tylko ze 70 % z tych maszyn szło na eksport a te które zostały to w pierwszej kolejności szły do PGR-ów i temu podobnych rzeczy a jeśli coś jeszcze z tego zostało to dopiero mogli to kupić rolnicy - nie było to zbyt uczciwe no ale niestety tak było


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jak mogło wystarczyć sprzętu jak każdy kto miał kilkanaście ha chciał kupować nowy kombajn :( , prawdą jest że Polskie gospodarstwa są przeinwestowane, u nas praktycznie jakby tak wszystko razem doszło i byłaby pogoda to kombajny nie miałyby co robić przez tydzień.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

PGR dostawał nowy ciągnik a rolnik mógł zrealizować przydział na nowy ciągnik kupując na przetargu stary za cenę nowego to były czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Jak mogło wystarczyć sprzętu jak każdy kto miał kilkanaście ha chciał kupować nowy kombajn :( , prawdą jest że Polskie gospodarstwa są przeinwestowane, u nas praktycznie jakby tak wszystko razem doszło i byłaby pogoda to kombajny nie miałyby co robić przez tydzień.

Poza tym, myślenie niektórych Polaków jest takie: ''wezmę, może się przyda''. A jak dostawał przydział to czemu miłaby nie brac?? Kto wtedy patrzył na ekonomikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

macie wiele racji ale wezcie też pod uwagę ze sporo sprzętu szlo do ZSSR - sam mieszkam kolo bylego przejscia kolejowego i pamiętam jak wagonami wozili maszyny do ruskich, teraz wozą samochody.

 

proszę też o powrót do glownego wątka wypowiedzi czyli: Prototypy z serii U, U-710 U-610 U-510 U-310 bo o tym rozmawiamy w tej dyskusji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Prototypy jak dla mnie nie wyglądają jakoś super. Nie znam szczegółów technicznych. Z wyglądu wolę normalne nasze ursusy. A co do przeinwestowania to kombajn nie jest luksusem a koniecznością. Nie wyobrażam sobie dojrzałego zboża na polu przed np. deszczem a ja czekam na usługę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj