JackDaniels7

Obora na 70 krów plus młodzież?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JackDaniels7    31

Cześć mam do was wielką prośbę jaki może być koszt postawienia obory na 70 krów plus młodzież. Prace związane z wykończeniem wykonane będą we własnym zakresie. Poradźcie mi również jaki typ hali udojowej jest najlepszy? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

Co do ceny to nie wiem, ale jak dla mnie to hala rybia ość jest najlepsza zajmuje dość mało miejsca i doi się dość szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Jakbyś podał przykładowy projekt albo chociaż przybliżone wymiary budynku oraz typ utrzymania zwierząt to można by było cokolwiek wyliczyć, a tak to ten co powie 500tys. a ktoś inny 1000000 i każdy będzie miał rację. Ja jestem w trakcie budowy obory na 48szt. i już wiem że zamknę się w kwocie 100tys.ps. nie trzeba było zapytać w podobnych tematach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

100tys na oborę na 48 szt?? u nas szambo prawie tyle kosztowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Przy budowie obory na 48 sztuk można zamknąć się w 100tyś jeżeli będzie się "robiło gospodarczym sposobem". Byłem na pokazie w oborze 70sztuk + młodzież. Obora budowana 7 lat temu kosztowała z wyposażeniem 300tyś. Właściciel oszacował, że dzisiaj na budowę musiałby wydać 500tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przy budowie obory na 48 sztuk można zamknąć się w 100tyś jeżeli będzie się "robiło gospodarczym sposobem". Byłem na pokazie w oborze 70sztuk + młodzież. Obora budowana 7 lat temu kosztowała z wyposażeniem 300tyś. Właściciel oszacował, że dzisiaj na budowę musiałby wydać 500tyś.

 

 

Sorry Leo ale chyba nawet przy owym "gospodarczym sposobie" ciężko byłoby w tych czasach wyrobić się w owych 100 tys-jakieś 10 lat temu budowałem oborę takim właśnie sposobem (ale na troszkę mniejszą obsadę,brałem też majstra ale płaciłem raptem 100 zł dniówkę +3 pomocników po 50 zł) i z tego co pamiętam kosztowało mnie to ok.60 tys-z tym iż 10 lat temu wszystko kosztowało o wiele mniej)-w kwocie tej nie jest zawarta cena płyty i szamba (budowane później).No chyba że nie liczysz majstra,robotników (robisz z rodzinką)-no ale majster jednak być powinien i to z uprawnieniami (nadzór budowlany),plan też swoje kosztuje,kopanie fundamentów...może,może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Projekt z pozwoleniem na budowę razem z wytyczeniem 5000zł. wymiary 32X12m. Fundamenty, ściany do wieńca z nadprożami 20000zł., dach zamknie się w kwocie 45000zł.z świetlikiem (konstrukcja stalowa a pokrycie blacha warstwowa z rdzeniem poliuretanowym 60mm. +od spodu powlekana PCV/Plastizol/HPS200)stanowiska z łańcuchami typ VIII 10000zł. posadzki, okna drzwi, oświetlenie ,ocieplenie ścian i podjazdy 15000zł. Robocizna własna a za resztę zapłacę kartą ;) ps. stan zerowy 6dni, a ściany do wieńca 16 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aha-bezstropowa ?-no tak ja w tej cenie o której pisałem zawarłem też instalację wodną i elektryczną tudzież kanalizacyjną (odpływ ze zlewni). Nie brałeś majstra ?-człowiek prowadzący nadzór budowlany zezwolił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

"posadzka, okna drzwi, oświetlenie, ocieplenie ścian i podjazdy 15000zł"

 

 

Jakiej wielkości tam są drzwi, tudzież bramy? Nie sądzę, żeby ktoś się z takim wykończeniem zmieścił w 15 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Jaro bez najmniejszego problemu i to nie pierwszy budynek który nadzoruje nam ten człowiek z uprawnieniami poza tym fuszerki nie odwalam. Co do moich obliczeń to do ścian już jestem pewien bo stoją stal na konstrukcję przyjechała dziś po 2,5zł/kg jednak reszta to szacunki czy się sprawdzą to zależy od tego kiedy wypłacą dopłaty bo materiały są teraz w dobrej cenie, jednak koszt końcowy będzie jeszcze o 25% niższy (ulga inwestycyjna w podatku rolnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

Planuje żeby obora była 50x16,co do hali udojowej to będzie typu rybia ość tylko jeszcze jakiej firmy co mi polecacie?? I co z tymi kosztami zależy mi żeby chociaż w przybliżeniu był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Kto ci będzie budował? Sam czy jakaś firma, z szambem czy nie? Jaki system utrzymania, głęboka ściółka, płytka ściółka, czy bezściółkowa? Jaka konstrukcja dachu stalowa czy drewniana? Jakie wykończenie, ściany od środka wyłożone glazurą czy nie? I wiele innych czynników bo ceny mogą być różne i wahać się nawet o grubo ponad 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

Budować będę sam, obora będzie z szambem, konstrukcja dachu prawdopodobnie drewniana, ściany nie będą wyłożone glazurą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Czyli szambo ok 700m3 minimalnie(jak bezściółkowy system) to ok ponad 100 tys, w zależności jakie to szambo będzie czy pod budynkiem, na zewnątrz, otwarte czy zamknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie lepiej pod?? Ściany szamba będą odrazu fundamentami obory. Tańszy koszt i nie zajmuje cie miejsca na zewnątrz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domabud    0

Witam !!!

wszystko zależy od założeń jakie sobie zrobisz i od przyjętego wyposażenia, przeciętnie można liczyć od 800 zł do 1200 zł za każdą jednostkę DJP na gotową ze zbiornikiem i płyta gnojowa.

Na wiosnę rozpoczynam taka budowę na 54 krowy dojne + 40 szt młodzieży ( obora wolnostanowiskowa bez słupów w środku )

Ale najpierw trzeba mieć projekt i pozwolenie na budowę

 

pozdrawiam

 

Małe sprostowanie od 8000,00 do 12000,00 za 1 DJP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Witam.

 

Osobiście posiadam oborę na 70 krów + około 40-50 młodzieży. Obora jest na konstrukcji bez słupowej, płytkościołowa, oczywiście wolnostanowiskowa. Całkowity koszt razem z halą udojową westwalia autotandem 2x4(polecam to rozwiązanie dużo lepsza niż rybia ość zastanów się nad tym) wyszedł mi około 1,3 mln. W tym jest nowy paszowóz i ładowarka- takie do obsługi obory. Oczywiście można by zaoszczędzić na wielu rzeczach np. konstrukcja z słupami, wiele rzeczy zrobić samemu, w ten sposób zaoszczędziło by się kilkadziesiąt tysięcy myślę. Jedyny minus jak dotąd to konieczność częstego usuwania obornika.... Z kolei głęboka ściółka wiąże się z ogromnym zapotrzebowaniem na słomę, a ruszta dla krów wiążą się z zachorowalnością na nogi.... przy średnim ścieleniu wychodzi mi jakieś 1900 balotów 120x120. Do takiej obory potrzebna jest SOLIDNA ładowarka, porządna prasa najlepiej jakaś pasówka z JD albo DF, no i ten paszowóz w tym wypadku akurat jest z MEtal-fachu sprawuje się bezproblemowo przez cały okres jak go mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofD    0

Zamierzam budować oborę w systemie uwięzowym na 70 szt czy może mi ktoś polecić firmę co by wykonała cały ten budynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj