kombinator18

Produkcja papierosów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombinator18    18

Na jakiej zasadzie wyglada produkcja tytoniu???

Chodzi mi o jak wyglada krok po kroku od zbioru do gotowego papierosa.

Papierosy sa drogie a mam wujka palacza i wysuszony tyton (cale liscie po suszeniu bym mu zalatwil)

Co dalej zeby ten tyton przygotowac do takiego stanu jak jest w papierosach??

Sam nie pale i nie mam zamiaru :(


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Ew. od ruskich można kupować za 5 zł albo na sztuki jak gdzieś jest w sklepie. Wtedy jak nałóg przyciska to 50 gr za jednego i jest dobrze, nie trzeba kupować całej paczki, która siedząc w kieszeni kusi i kusi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kup maszynkę do nabijania papierosów i gotowe bibułki z filtrami, nawet kupując tytoń wyjdzie taniej jak normalne faje i jest zabawa podczas nabijania, co kto woli, niektórzy mieszają tytoń delikatnie z ziółkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

no tak kupowanie jednego kiedy nalog przycisnie zeby pozostale nie kusily niby dobry pomysl ale wyobrazasz to sobie ze masz daleko do sklepu albo poznym wieczorem najdzie Cie ochota kiedy sklep bedzie juz zakmniety i co wtedy ??? Najlepiej to wcale nie palic i jest bez problemu. ale wracajac do tematu mam znajomych ktorzy kupuja sobie w paczkach tyton i bibulki takie z filtrem i specjalna maszynke ktora sobie nabijaja te bibulki tytoniem i sami sobie produkuja fajki :blink: jak masz dostep do lisci to powiedz wujkowi zeby sobie kupil taka maszynke i bibulki Ty mu dasz liscie i wujek sobie bedzie fajki sam krecil ;) taka maszynka wyglada tak :

 

NABIJARKA ! MASZYNKA DO PAPIEROSÓW TYTOŃ GRATIS! (811481242) - Aukcje internetowe Allegro ---> ta jest elektryczna ale sa tez reczne duzo tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

widze że nie macie pojecia o tytoniu ;D akurat uprwiamy tytoń i mam znajomego co pali liśćie od nas śmierdzi to gorzej niż palona guma w piecu albo jakieś szmaty stare palone więc nie polecam :blink: chociaz on pali ale jak nie ma za co kupować a palić się chce to pali ;P smród takiego papierosa wcale nie przypomina wcale tego normalnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

dodaje sie rozne chemikalia,moczy, szuszy ,tnie.nie masz znajomych na czyzynach w tytoniu?mogli by ci to opisac dokladnie.ale tych dodatkow to raczej nie kupisz,a to nie dawne czasy zeby wyniesli z zakladu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie jak juz napisalem ja nie pale i nie mam zamiaru :)

Chodzi mi bardziej o odpowiedzi typu kolegi wyzej :)

Ze nabijanie z gotowego tytoniu to ja wiem.

Chodzi mi o to jak ten tyton przygotowac z wususzonych lisci.

Qrde ze niamam zadnego znajomego z Czyzyn :lol:

A Ruskich nie kupujcie bo podobno Ukrainskie sa lepsze,kacapy to podobno istna siekiere maja a nie papierosy :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Tytoń się jakoś fermentuje i paruje ... ale jak to wygląda to pojęcia nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wega68    0

Witam Wszystkich

 

Długo zastanawiałam się nad kupnem elektrycznej maszynki ale po przeszytaniu postów na tym forum i kilku innych dochodze do jednego wniosku jeżeli ma byc oszczędnie i dobrze to tylko z maszynka ręczną co prawda jest przy niej troche roboty ale sa same korzysci!!!

 

kupuje tytoń za 200 zł za kg na pierwszy rzut oka niby wcale nie tanio ale... za 200 zł w sklepie kupiła bym średniej jakości papierosów tylko 20 paczek a z kilograma tego tytoniu wychodzi mi ponad 40 paczek to można nazwać dużą oszczędnością!!!

 

maszynke kupilam w lidlu za 12 zl gilzy najtańsze 8 zl za 550 szt do tego kilo tytoniu i mam 2 miesiące z głowy a problemy ze spadającym żarem czy porwanymi gilzami są mi zupełnie obce.

 

Pozytywem przy recznej maszynce jest to że po kilku dniowej samodzielnej nauce moje papierosy nie róznią się niczym od tych fabrycznych nie uspępują im niczym ani w wygladzie ani w smaku bo używam już od kilku miesięcy jednego tytoniu route 66 red biore go zawszy od jednego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolona!!!

 

kobieta od której go kupuje udzieliła mi kilku dobrych rad jak przechowywać tytoń by nie tracił na jakości podczas długiego przetrzymywania i co sie rzadko zdarza miala race poniewarz zaczełam dużo mniej polić odkąd biore od niej tytoń bo "napalam się" nim i nie tak często sięgam po kolejnego papierosa no chyba że przy piwku ale to wiadomo :)

 

gdyby ktoś chciał wiedzieć jak dobrze przechowywać tytoń to piszcie na wega68@wp.pl chętnie podziele się swoją wiedzą wkońcu my palacze musimy sie trzymać razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja przechowuje szczelnie zamknięty i nie wysycha ale możesz powiedzieć jakiś lepszy pomysł. I racja tylko ręczna maszynka bo elektryczna to zrobi takiego skręta że mamy wieczną faje.

coffey też masz racje to tak samo jak kolega myślał że menthola zrobi jakwsadzi mięty do fajki niestety efekt taki że to capiło jak byś w oleju to zmoczył ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Najlepiej nie palić i po problemie. Tylko tak od razu nie rzucajcie bo rolnicy uprawiający tytoń nie będą mieli komu go sprzedać :lol:

Palenie nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie każdy umiera od palenia to i tak więcej jest propagandy niz prawdy no cos jest ale nei tak jak oni tam gadają. A kogo stać to pali :) Jak byśmy przestali palić to Polska by upadła w miesiąc.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

"Czemuś biedny - boś głupi. Czemuś głupi - boś biedny"

 

Żucie palenie i nie będzie problemu


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie to inaczej gadają: ''Czegoś biedny - boś głupi, czegoś głupi - boś biedny ''. No ja akurat nie mam takiego problemu :lol: A koledzy to kilka razy rzucali to w ostatni dzień jedna za drugą szła bo żeby się na palić, nie palili chyba z dzień i znowu jedna za drugą bo im się palić chciało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

Ja rzuciłem 4 lutego, a szczerze w to wątpiłem - od tamtej pory 2 razy ,,pociągnąłem macha'' po pijanemu - ale to niedobre, śmierdzące, duszące... Odzwyczaiłem się. Nie potrzeba mi już tego, wole se na paliwo kase zostawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A dajcie spokój, ja po 5 latach palenia rzuciłem 8 dni temu. Na razie daję radę... zobaczymy jak będzie dalej, jedno jest pewne - nie warto palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja rzuciłem kilka lat temu po wielu nie udanych próbach udało się :D

i dobrze wam radzę rzućcie w cholere to dziadostwo bo to nic ci nie daje co najwyżej szybciej pier****iesz w kalendarz i tylko ksiądz będzie miał pociechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Wszyscy nie rzucajcie bo uprawa tytoniu padnie w Polsce :D:D:D A tak na powaznie ja pale ale mało. Paczka starcza mi na dwa tzy dni


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie wiecie może, czy jak bym kupił liście tabaki np Virginia lub Barley i pociął to jak prawdziwą tabakę, czy to by się nadawało na papierosy i czy dałoby radę to spalić jak normalnego papierosa?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są olejki do kupienia na allegro do pryskania tytoniu ale to sama chemia. A czysty tytoń jest zdrowszy od tych pryskanych.


Magnustobacco.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj