fazi16

Kukurydza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fazi16    0

Jaki sprzęt uzywacie do cięcie kukurydzy i siania ? Ja mam 5 6 ha kukurydzy. A jaka siejecie odmianę na ziemiach klasy 4 i 5 ja mieszkam w małopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Sianie 4 rzędowy punktowy siewnik z aplikatorem cięcie usługa samobieżnym NH 4 rzędy odmiana to nie pamiętam ojciec tym zarządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Siewnik meprozeta 4 rzędowy, mechaniczny niestety bez aplikatora, odmiana co roku inna podobnie jak u kolegi powyżej ojciec wybiera i eksperymentuje, co do zbioru na kiszonkę to zazwyczaj usługa NRD-owską sieczkarnią forszajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Siew http://www.agrofoto.pl/forum/siewnik-do-ku...image14422.html

zbiór http://www.agrofoto.pl/forum/3512280rozrzu...image28716.html

Odmian nie znam bo nie kupuje w centrali. Ostatnio wziąłem od znajomego kolby z pola i na wiosnę wymłóciłem. Mam na sprzedanie jeszcze 100kg po 2 zł/kg (już sprzedałem 35 kg a na 50 mam kupca)

 

A tak wogóle to nie ma takiego tematu przypadkiem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Siew Poznaniak na redlicach talerzowych 3m wychodzi 5 rzędów plus przeróbki takie jak kółka dogniatające i podzielona skrzynia nasienna aby jeden rządek miał swoją.

Zbiór forszaj ale zastanawiam się nad swoją sieczkarnią pottinger OK

Odmiana Cyrkon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

siew: Omega 6 rzędów http://www.agrofoto.pl/forum/Omega-image138602.html albo Monosem http://www.agrofoto.pl/forum/Monosem-image139003.html ale to tylko wyjatkowo w tym roku bo byla mala awaria Omegi ale już naprawiona i wczoraj sialiśmy na 2 siewniki :P

zbior: http://www.agrofoto.pl/forum/John-Deer-5820-image91958.html

Odmiany: w tym roku dominowała Opoka no i jeszcze Glejt i jakaś niemiecka, nie pamiętam nazwy.

ok. 9 ha obsiałem Opoka a reszta czyli 4 ha Glejtem i ta niemiecka. wszystko siane na ziemiach 4-6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas po wielu latach eksperymentów siania odmianami czeskimi, frncuskimi i krajowymi w tym roku obsialismy wszystko Sanem, najlepiej się sprawdza w naszych warunkach (płd.wsch. Mazowsze), niezależnie czy jest rok suchy, czy mokry daje przyzwoite plony. Podobno nie jest najlepszy jeśli chodzi o strawność, ale coś za coś. Siejemy usługowo 4 rzędowym siewnikiem pneumatycznym Accord Optima z podsiewem nawozu, a zbiór tez usługowo Claasem Jaguarem 695SL. Drogo to wychodzi, ale nie wyobrażam sobie kosić Forszajem i 80% ziarna mieć potem w kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Siew Poznaniak na redlicach talerzowych 3m wychodzi 5 rzędów plus przeróbki takie jak kółka dogniatające i podzielona skrzynia nasienna aby jeden rządek miał swoją.

Zbiór forszaj ale zastanawiam się nad swoją sieczkarnią pottinger OK

Odmiana Cerone

A po co dzielisz skrzynie?? Wystarczy tylko zamknąć te które nie sieją.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja podzieliłem aby nasiona się nie zsypywały z jednego końca do drugiego czasem trzeba przejechać jakiś uskok i się tak zsypywało trza było za każdym razem nagarniać a tak wsypuje ileś tam szufelek i wiem że wszędzie jest tyle samo i się nie zsypuje oczywiście te leje które nie sieją są zamknięte. No i mniej trzeba qq aby zasypać skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Zbiór Pottinger Mex-Ok z gniotownikiem.C 360 ma co robić.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Siew siewnikiem pneumatycznym Becker 6 rzędowy a zbiór 6 rzędową sieczkarnią samobieżną Mengele Mamut :P Odmiany: 3ha LG 22.44, 1ha Dumka 1ha Reduta, 1ha San

 

Jeżeli w tym roku nie sprawdzą się polskie odmiany to za rok tylko francuska.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

U mnie siejemy tym co kolega @gryfel A zbieramy CLAAS JAGUAR 690 albo FORTSCHRITT. Do krów kosimy Keperem MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Umnie siejemy $ rzedowym siewnikiem Gaspardo a zbieramy sieczkarniom jednorzędowom Pottinger...A odmiany nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3
divad115    0

Ja tak:sieje pieskiem scinam kosą i przepuszam rzez sieczkarnie która soti w stodole :D

siano kosi mi sąsiad przewracam ręcznie zwoże do stodoły niesprasowane

Troche archaicznie ale nie warto wdawać się w sprzęty na 6 jałowek i 1 krowe


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Mengele SH 20 + ursus 1224 Odbiera NEw Holland TD70D i Zetor 7211 + 2 HL 6011

W silosie gniecie i rozpycha Zetor 120 KM + tur 8

Wydajność około 4 ha/ dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

W tym roku siew to: kuhn maxima 2ts 6 rzędów

Zbiór najprawdopodobniej Jaguar 685 sl ;)

Odmiany 3,5 ha Tk 160 i 0,5 ha glejt


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Wsypuje do takiego jakby płotu jak my to nazywamy wrzucę zdjęcia to zobaczycie. Suszy się w nim od jesieni do lata i wtedy młócimy na takiej młocarni samemu skonstruowanej i sprzedajemy. Zalety to nie trzeba używać suszarni nie potrzebne dodatki do kombajnu i jeszcze osadki służą jako opał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj