yacenty

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

Słuchajcie chciałbym poznać wasze opinie w temacie - zapycha się wam pług wyposazony w kroje?

Ja probowalem ibisa z krojem i mi zapychal na ostatniej skibie jak byla duza sloma, bez kroju szlo super.

Rozmawiałem z kilkoma osobami w okolicy i wszyscy mowili ze wyrzucili kroje.

Jak to jest u Was? moze ja je zle zamontowalem, albo cos innego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Może mój pług to nie obrotowka i ciagnik tez nie duzy ale.

Więc tak jak w tamym roku orałem pod zyto takie jedno pole(pierwszy rok użytkowane przez nas) to ciapkiem i pługiem 2x30 bez kroju nie szło orać bo się zapychało i trzeba bylo przyjechac i załozyć krój. Ogółnie lepiej orać z krojem(przynajmniej u mie) bo bruzda zostaje równa i lepiej sie jeżdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

bruzda rowna ale zapycha mi ostatnia skibe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moze jak jest dużo słomy a krój niezbyt ostry to nie tnie jej tylko wciska w ziemie a potem słoma trafia na pług i nie może wypaśc drugą strona(na niezaorane) bo krój blokuje i tak się zapycha ostatnia skiba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Ja mam ibisa L 3+ i mam ten sam problem. Krój tarczowy jest zamontowany między kołem podporowym, a ostatnią skibą i też się zapycha, dlatego mam zdemontowane kroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja w swoim ibisie też zdemontowałem kroje bo równierz ostatnia skiba się zapychała :angry: dotego wykręciłem taki pręt [powiedzmy ajzol :D ] który był zamontowany przy kole podporowym i zapobiegał "wyjeżdżaniu" koła do przodu w czasie zaczynania orki, bo na nim też się owijała długa słoma i się zapychało.

Teraz przy ostatnim korpusie mam teraz tylko koło i nic więcej i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a wlasnie co do kola - nie jestem jeszcze wprawionym oraczem bo na koncie mam raptem kilka ha, nie mowiac juz o ibisie ale zauwazylem pewna zaleznosc - jak za szybko opuscilem plug to kolo mi sie chowalo do przodu i plug wlazil po sama rame - dopiero jak opuszczam plug powoli i w tym czasie powoli jade do przodu to kolo idzie ladnie do tylu i trzyma glebokosc - jak sobie z tym radzic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Ja orałem z krojem 2sezony (od miedzy)

parę lat temu,

i przestałem bo ludzie awanturowali się o to że miedze prostuję albo ze się woruję :/

Bo po mnie bruzda jest prosta bez slalomu...

Krój, montuję nie za nisko tak żeby wchodził w ziemię 3-5cm i jego kont odchyłu jest taki sam po obu stronach ostatniej skiby.

Jak za głęboko go opuszczam to mi słomę ściąga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a jaki masz plug?

moze po prostu ibisy maja zrypane miejsce mocowania kroju i dlatego sie zapychaja - ja nawet nie zwrócilem uwagi jak glebo krój wchodził w ziemie. jednak ze zdjecia wyglada ze chyba nie za plytko ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/Pierwsza-orka...image82569.html


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w ibisie jest :D

zobacz dokladnie przy kroju masz kilka otworów i w zaleznosci na ktory dasz sworzen to masz regulacje ;) tez tego na poczatku nie widzialem ale po dokladnej lekturze instrukcji regulacji pluga znalazlem:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Ja wczoraj przejechałem sie z sąsiadem jego forterrą z 3 skibowym ibisem i miał założony krój to tam gdzie było troche słomy(belatka wszystkiego nie zebrała) to też sie zapychało, dodam że jest to ibis z 2007 roku


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no widzisz ja mam starego ibisa ale za to xxl i z krojem musialem stawac co chwile, na drugim polu 5.5ha zrobilismy z jednym stopem ale już bez krojów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba jeszcze nigdy nie orałem ibisem "surowego" ścierniska ale po agregacie podorywkowym nigdy mi się nie zapchało chyba że była ściągnięta kupka. Do orania zielonej gorczycy zakładamy kroje na wszystkie korpusy bo bez nich nie dało się orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja pługiem zagonowym zwykłe sciernisko zawsze orałem bez niego bo nie było takiej potrzeby. Natomiast gdy np. w tamtym roku orałem ugór z dużym chwastem to czesto sie zapychało i korzenie chwastu ciągneły ziemie i po przejeżdzie w brużdzie było duzo luznej ziemi i źle sie jeździło. A po założeniu kroju jak reką odją. Koniec z zapychaniem i poszarpaną bruzdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja jak orałem pole, na którym miał wyrosnąć owies, a było dużo więcej chwastów, to najpierw kroi nie było i muszę przyznać, że było strasznie ciężko ;) Ciągle się druga skiba zapychała, ale jak założyłem tą kroję, to orka szła o wiele lepiej, nie było mowy o zapychaniu ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kurcze a u mnie zupełnie na odwrót - co moze byc tego przyczyna?

fakt ze na początku jak orałem z krojem to plug jeszcze był słabo ustawiony i orałem pole gdzie była poteżna słoma a zboże było wylegnięte wiec moze ta długa słoma robiła taką zła robote?

pozostałe 10ha orane bez krojów i szło super


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja przy moim ibisie odjołem nie wiem jak to nazwac takie coś przy kole podporowym i teraz z krojem sie wcale nie zapycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Ja w turze też mam taki problem ale już wiem jak temu zaradzić, oraliśmy w tym roku z wujkiem na dwa ciągniki z takimi samymi pługami (ja 5340 a on proximą 7441 z Turami 120 B3+1) ja przyjechałem bez kroju a on orał z nim bez problemu i co się okazało , że naostrzył krój jak żyletkę na szlifierce i problem zniknął ;) . Mówi że nawet obornik mu teraz przecina.

Ja naostrzyłem trochę u siebie ostatnio ale dalej mi się zapychało ;) , widocznie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK433    0

a wlasnie co do kola - nie jestem jeszcze wprawionym oraczem bo na koncie mam raptem kilka ha, nie mowiac juz o ibisie ale zauwazylem pewna zaleznosc - jak za szybko opuscilem plug to kolo mi sie chowalo do przodu i plug wlazil po sama rame - dopiero jak opuszczam plug powoli i w tym czasie powoli jade do przodu to kolo idzie ladnie do tylu i trzyma glebokosc - jak sobie z tym radzic?

 

Musisz zamontować z boku koła bagnet który bedzie wystawał ponad kolo o okolo 15 cm sprawi on ze kolo zawsze cofnie sie do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja mam starego rumpstada 2x40 obrót krój przy każdej skibie i nie zapchało sie ni razu widocznie coś z tymi ibisami nie tak :o :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Napisano (edytowany)

Co do kroju to też musi być dobrze ustawiony, ogólnie bez kroju też mi się czasami zapycha a z krojem nie zapchało się ani razu i brózda przy miedzy wygląda czyściutko. Pług Lemken Opal.

Co do koła to w moim Lemkenie jest taki wystający poza koło dziób dzięki niemu nie ma możliwości żeby koło uciekło do przodu.Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie na które inżynierowie z UNII jeszcze nie wpadli :D

 

Tak to wygląda w oryginale

 

p1000966k.th.jpg

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

hehe w ibisach przynajmniej od 2007r jest taki dziob, ale to i tak nie gwarantuje dobrego ulozenia kola i raz na jakis czas wyjedzie do przodu, oczywiscie im bardziej operator wprawiony z ruszaniem i opuszczaniem pluga tym zadziej sie to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj