farmer15

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane??

Polecane posty

farmer15    0

chciałbym kupić jałówki hodowlane tylko nie bardzo wiem gdzie na Podlasiu można je zakupić nie chodzi mi o <konrada> tylko może coś z prywaciarzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Poszukaj w gazecie współczesnej, z firm podobnych do Konrada to coś w Przytułach jest i chyba w Jeżewie, a i 1 prywatny co sprzedaje jałówki jest przed Mścichami jak jadąc od strony Radziłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten w Przytułach nazywa się Paweł Bagiński. Kupiłem od niego 6 Polek w 2004, 6 Niemek w 2006, no i w tym roku w marcu dzikuskę Słowaczkę z 2 dniową cieliczką i Litwinkę. W Karwowie też sprzedają jałówki. Simki po 6300 = vat, słowaczki po 6-7.5tys zależnie od terminu wycielenia i wyd. matki. Ceny z marca 2008. W 2005 pojechaliśmy też gdzieś jałówki oglądać gość kupuje cielęta hoduje pokrywa i sprzedaje tylko ze one małe były.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nowe Berezowo k.Hajnówki p.Andrzejuk chyba sprzedaje. 6864456 jego nr tel zadzwon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Gdzie można kupić cielaki charoles lub limousine i orientacyjnie tak, jaka cena za nie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz wiecie gdzie na Podlasiu są jakieś dobre jałówki? ( cielność sierpień-wrzesień, pow. 500kg, wyd matek 7000 w górę) W Karwowie już działalność zakończyli, teraz tylko skupują. Z Konrada nie polecają, a prywatni to tak kłamią, że głowa mała... Kupiliśmy 5 sztuk, zza Ełku, zawsze jakieś tam są na sprzedaż, ale terminy cielności na wrzesień- listopad. Jak ktoś by był zainteresowany to podam dalsze info.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a te jałówki hodowlane zza Ełku to od prywaciarze czy z firmy i czy polskie czy ściągane byś dał jakieś namiary i orientacyjnie cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja kiedyś brałem z Konrada, chyba z 10 u nich zakupiłem, ale trochę szkoda hajsu płacić po 5.5 tysiąca za zwykłą jałówkę, kiedy można za 3 znaleźć, wcześniej brałem także z Miastkowa ale ten pan też tylko skupuje bydło rzeźne :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięliśmy teraz 3 sztuki z Konrada. 2 polki i holenderkę. :D

Teraz za mniej jak 5tys dobrej sztuki nie znajdzie.

Te zza Ełku to UNI-AGRO, hodują krowy mleczne i sprzedają jałówki, teraz zmienił się prezes więc nie wiem jak z tym... a jałówki to polki, babki i prababki to holenderki, ceny 5700 za pokryta zwykłym nasieniem, 6200 seksowanym.

http://www.ditel.pl/index.php?kn=&kb=&km=Mazurowo&kp=&kg=Kalinowo&ku=&ka=&kw=&whatext=&whereext=%20Kalinowo%20Mazurowo&exte=true


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Liza Stara- też tam kupowałem polecam tą firmę :D

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CowBoy    0

Witam i ponawiam temat

 

Gdzie na Podlasiu kupić dobre jałówki???

 

Najbliżej mam chyba do Konrada, ale z tego co czytałem to nie za bardzo te ich jałówki.

Chciałbym kupić 5 szt. i zastanawiam się nad holenderkami ale nie miałem jeszcze doświadczenia z zagranicznymi. Rzekomo są bardzo wymagające co do żywienia i łatwo chorują, czy to prawda?

 

Za dobrą holenderkę trzeba u Konrada zapłacić ponad 6 tys.wiec może dać sobie spokój i kupić polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

W Krasowie Wielkim 8 za Szepietowem jest firma BIS Poznań i tam mają różne jałówki,ale nie znam ceny.A co do Konrada,to oni skupują jałówki gdzie popadnie,póżniej jest mały retusz karty i cena z księżyca.Sam od nich brałem kilka sztuk i powiem,że żadna nie była warta swojej ceny(ok.5,5tys) i u mnie swoja jałówka od średniej krowy(a wydajność mam ok. 7200 od sztuki,tak że rekordów nie bije),jest dużo lepsza,niż te jałówki od "wysokowydajnych" matek.Kupiłem taką,co jej matka dawała wg.karty 8800 ltr,a ona po wycieleniu dała 3 LITRY!!! i to bez żadnej choroby,tak że niekoniecznie musiała to być jej matka.Potrzymałem ją jeszcze 3 tyg. i nie zwiększyła mleka nawet o gram,tak że musieliśmy się pożegnać.Kolega ostatnio kupił u nich 10 polek,średnio wyszło po 5200 za sztukę, i żadna nie przekroczyła 20 litrów dziennie,tak że wnioski wyciągnijcie sami.Po prostu jest duży popyt i za byle chłam cenią się ponad 5 tys,ważne aby jałówka.

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

foka71 co do Konrada to ja słyszałem inaczej, jałówki kupują i owszem ale tylko spod oceny i nie byle co a cena jaką oferowali(nie mi akurat) to było 4000-4500zł u znajomego,były to akurat niezłe sztuki. Kupują oczywiście tylko z kartami hodowlanymi. Sasiad brał od nich to mówił że w pierwszej laktacji dawały 6000-7500l. I jeszcze jedno jeżeli jesteś negatywnie nastawiony do tej firmy to nie opowiadaj bajek że twój znajmy kupił 10szt.(wybierał napewno najlepsze jak każdy) i żadna nie przekroczyła 20l. na dzień i to HF spod oceny :lol: :lol: :lol: Krowa która nie daj więcej niż 20l. to od razu idzie na parówki. U mnie to 20litrów dają krowy z dużą domieszką NCB ze starego stada. Nie wieżę że krowa z dużą domieszką HF nie da 20 litrów.... A 3 litry jak napisałeś to daje KOZA :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Chłopcze,kto tu opowiada bajki???""Skupują jałówki tylko hodowlane,po 4500 za sztukę""Czytasz,to co piszesz???Trzymają je jeszcze miesiąc,lub dwa u siebie i zarobią marne 800pln.???No,niezłe jaja,może jeszcze dokładają do interesu.I przestań pieprzyć,co mówił Twój znajomy,czy sąsiad,bo jak sam nic nie kupowałeś,to nawciskali Ci kitu,a Ty to łyknąłeś.Zgrywasz wielkiego hodowcę,bo się od sąsiada nasłuchałeś bajek o wydajności,pewnie HF-y,to Ci po 50 litrów na dzień leją i może jeszcze byki Ci mleko dają???Jak będziesz miał jeszcze jakieś marzenia,to napisz,chętnie przeczytam.Dzięki takim naiwniakom jak Ty,to Konrad trzepie ogromną kasę i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Ni zamierzam się kłucić, forum jest poto by wayrażać swoje opinie. Ty napisałeś co sądzisz na ten temat, ja równierz wyraziłem swoją ipinię. Nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej,że dla mojego kolegi płacili 4000-4500zł jeżeli chcesz to napisz na pw. to dam Ci do niego numer. Ale dlaczego mają zarabiać 800zł. Napisałem że były to niezłe sztuki wydajność z obory kolegi to +9000tys.l. wiem bo brałem od niegom jałówki i ma świetny materiał hodowlany. Potem u Konrada nie kupisz takiej za 5200zł tylko musisz dać troche więcej. Firma ta szprzedaje na dużą skalę i nawet te 800zł zysku jak napisałeś to nie jest źle według mnie , może ty myślisz że oni zarabiają po 2-3tys na sztuce(ciekawe przy sprzedaży przynajmniej kilkudziesięciu sztuk tygodniowo to by byli jacyć miliardzerzy :lol: ) Twoja wypowiedź potwierdza negatywne podejście do tej firmy, myślisz że inni z tej branzy to to są uczciwi a Konrad wielki oszust..., niema co tu zazdrościć dochodów bo my rolnicy jesteśmy tylko rolnikamia, i możemy tylko pomarzyć o takiej kasie jak duże firmy. Co do moich krów to najsłabsze Hf dają +25l/dzień i nie jestem z tego wcale zadowolony zdarzają się i taki co daja prawie 50litrów, ale do wyrównanego wydajnego stada naprawdę trudno dojść.

A na marginesie to nie oceniaj ludzi po jednym poście na forum, daj sobie siana i WYLUZUJ trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

I kto tu kogo ocenia po jednym poście?Tak,mam negatywną opinię o Konradzie,ale to jest moja opinia i jak ktoś chce,to niech u nich kupuje,mnie szkoda pieniędzy.Teraz kilka faktów:

1.Jesli Twój kolega ma taką wydajność z obory( w co nie wątpię,bo jest to możliwe),to dlaczego daje zarabiać pośrednikom i sprzedaje jałówki po 4500 pln,gdy z taką wydajnością,to dostałby od każdego najmarniej po 5500 pln z pocałowaniem ręki???

2.W ub.roku byliśmy z kolegą na aukcji pierwiastek w Niemczech,kupiliśmy dwie ładne sztuki po 800 i 1000 euro.Jak pytaliśmy,to powiedzieli,że od gospodarza,to cena jest w granicach 500-800 euro za sztukę.Przywóz tych dwóch sztuk kosztował Nas 800 pln.Przelicz więc sobie,i będziesz wiedział,że ta cena jest znacznie niższa niż 7200+VAT jak u Konrada.Dalej się upierasz,że nie zarabiają dużo na sztuce???

3.Nast.przykład:ja z kolei mogę dać Ci nr.tel. do gościa,który sprzedał im 2 jałówki bez papierów,ale pech chciał,że gdzieś za miesiąc sąsiad tego człówieka kupił u Konrada jałówkę,no i się okazało,że to jest jedna z tych dwóch,tylko miała już wyrobioną piękną kartę hodowlaną.Co Ty na to???

4.Nie twierdzę,że Konrad jest be,a reszta to cacy.Nikt nie założył takiej firmy,żeby rolnikom było lepiej,tylko żeby zarobić.

5.Nie napisałem też,że wszystki sztuki,to chłam.Zdarzają się i dobre,u mnie też z 8 sztuk,zostało cztery i dobrze się doją,ale w takim układzie to cena za te cztery,to wyniosła mnie 10600 pln,za sztukę.I też wybierałem najlepsze,tak mi się zdawało.Po prostu uważam,że większość sztuk tam sprzedawanych,jest nie warta takich pieniędzy.

Tak bronisz tej firmy,jakbyś miał tam swój udział,albo Przeżdziecki był Twoją rodziną? :lol: I jak chcesz polemizować,ew. pisać na forum,to zainwestuj w słownik ortograficzny,bo takie orty walisz,że aż wstyd.Pozdrawiam :D

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franex    0

Koledze oferowali 4000-4500zł za jałowice, sorry troche źle się wyraziłem w poście #22, wczesniej napisałem dorze. Ja sam kupowałem od niego po 5tys. oczywiście nie sprzedał dla Konrada.Co do sporu z uzytkownikiem foka71 wszystko zostało wyjaśnione na pw. Przepraszam innych forumowiczów za nasze "obszerne" posty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysy23    0

Witam. Ma może ktoś namiary na jakaś firmę,która sprzedaje jałówki i udziela na nie pożyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj