Tyłeczek w 82SA
 

Tyłeczek w 82SA

  • 5480 wyświetleń

4,5t udźwigu, troszeczkę masywniejszy niż w 82A, TSA, i 1025A :)


Zgrabny? :D



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Piochu
  • 8 876

Jak myślicie czy podniósłby aktywny zestaw uprawo-siewny 3m?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin974
  • 30 4374

Podnieść to podniesie tyle do puki przodka nie wzepnie, ale z uciągiem aktywnego 3m chyba mozesz zapomnieć :)

 

 

Wystarczy 900obr silnika by przód podnośnikiem wspiąć, wiem co mówię bo talerzówka przymarzła do siemi i wspieło przodek ze swiecą stanął prawie, nic sie nie urwało....

 

 

Agregat 1120kg, talerzówka jakieś 1300kg i zero problemu z podnośnikiem, tylko węrze zmienialiśmy po poprzecierały się ;)

Widlakiem pod paletę z 2t cegły podjechaliśmy, paleta nie dygła, przód w górze....

 

 

 

Masywny to on jest na tyle, samo ciągadło górne ze 40kg waży...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin974
  • 30 4374

Udziwg podnosnika charakteryzuje sie na 4,5t (w jakiejs tam odległosci od osi końcówek dolnych) ciągnik wazy ponad 4300kg katalogowo.

Ważąc sie z dwukołówką ważył 4900kg, dwukołówka 600kg chyba nie waży...

 

 

Jak na te skromne 80KM to chyba nie tak źle? :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MarcoWzu
  • 4 1514

mi pękały ramiona i te łapy które wychodzą z tylniej obudowy, które podnoszą wszystko do góry.....

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pronio82SA
  • 1 265

Jaki masz rozmiar tylnych opon bo u mnie jak chcesz opuscica żaczep to te bolce trzeba było użynac a u ciebie widze całe?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin974
  • 30 4374

420 i poszerzony na maxa :)

 

 

Wuja w 82SA tez ma przerobione na krótkie bolce u mnie tak jest tez dobrze, kwestia wprawy, na styki wychodzi :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • gigix
  • 6 286

U mnie niestety coś sie powaliło z podnośnikiem i zbytnio nie ma siły na niskich obrotach. Praktycznie to nie dam rady podnieść pługa jak nie dam obrotow powyżej 2 tys. Szczegolnie zauważalne to jest na goracym oleju, jeszcze superol u mnie. Podejrzewam, że pompa już ma dosyć, ale jeszcze sie z nią pomeczę. Wyjścia hydrauliczne po prawej stronie sam pociągnełeś, bo u mnie z końca 2003 r są tylko 2 po lewej a reszta z przodu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin974
  • 30 4374

Tez masz podnosnik z dwoma tłokami?

 

-Te złączki przenosiłem bo przy maszcie od widlaka był tłok od pochyłu ale złamaliśmy przy pierwszym podpięciu ;[

 

 

Teraz sie przydają jak kipruje dwie przyczepy, jedną podpinam pod jedno gniazdo a drugą pod drugie i mogę jedną trochę unieść drugą więcej albo jedną unosić a jedną opuszczać, po prostu są niezależne :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piochu
  • 8 876

@marcin974 Ja myślałem o 1025A czy współpracowałby z aktywnym zestawem bo chciałbym w przyszłości kupić nowy ciągnik a 1221A jest za duży na moje 23 ha. Gdybym nie miał aktywnego zestawu to wystarczyłby 82A, ale na moje ziemie musi być aktywny agregat.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • saaQ
  • 5 408
U mnie niestety coś sie powaliło z podnośnikiem i zbytnio nie ma siły na niskich obrotach. Praktycznie to nie dam rady podnieść pługa jak nie dam obrotow powyżej 2 tys. Szczegolnie zauważalne to jest na goracym oleju, jeszcze superol u mnie. Podejrzewam, że pompa już ma dosyć, ale jeszcze sie z nią pomeczę. Wyjścia hydrauliczne po prawej stronie sam pociągnełeś, bo u mnie z końca 2003 r są tylko 2 po lewej a reszta z przodu.

 

Zajżyj do rozdzielacza bo pompa to watpie żeby siadła. U mnie kiedyś było tak samo to wystarczyło zawró przecieżeniowy pokręcic bo sie rozregulował.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • gigix
  • 6 286

Rozdzielacz masz na myśłi teń w monobloku z tyłu ?. Już go rozebrałem przeczyściłęm dopasowałem kuleczki w zaworach ale regulacji przeciążeniowego nie stwierdziłem. Podobnie w tym rozdzielaczu pod kierownicą nad pompą nie moge namierzyć zaworu. podnośnik oczywiście na 2 siłownikach. Btw przewody od złącz starcza oryginalne czy trzeba wymieniac?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcin974
  • 30 4374

trzeba przedłużyć ale nie powiem Ci dokładnie o ile, z tego co pamietam to 80cm chyba, tylko musisz wiedziec jakie bo tam stożek jest ;)

 

 

Co do podnoszenia to u mnie nie raz jest tak mało oleju ze pompa sie odzywa i jeszcze nie siadła i dobrze unosi ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj