dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Peron    369

W zeszłym tygodniu kosili jęczmień ozimy. Ziarno suche, gleby slabe, piaszczyste, mało deszczu, stąd ta szybsza dojrzałość. Pszenżyto ozime przy dobrej pogodzie za dwa tygodnie do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

W lubelskim,okolice Janowa Lubelskiego ,pierwsze jęczmienie ozime skoszone.Na słabszych ziemiach rzepak za tydzień , a reszta za 2 tygodnie.Pozostałe zboża pod koniec lipca,w zależności od pogody.Jak dalej będzie tak grzać to jęczmień jary zaraz po rzepaku będzie szedł z słabszych ziemiach...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Jest dokładnie tak jak mówisz. Kombajny jeszcze nie wyjechały na pola ale jeszcze z tydzień i rzepak będzie koszony. A zboża to być może pod koniec lipca.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Przez upały i ciągłe słońce wszystko dojrzewa w oczach. Z tego względu, że mam późną odmianę rzepaku przewiduję zbiór na ok. 20 lipca oczywiście wcześniej będzie desykowany. W okolicy ozime jęczmienie pewnie pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego, polecą pod kosę. Woj.lubelskie.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Czytaj dokładniej , w Osieku na Dolnym Śląsku .

Jak widać Osieków mamy kilka, nawet na Dolnym Śląsku, bo Lubin też jest na Dolnym Śląsku :-)

Chodziło mi o ten blisko A4 jak się jedzie na Jelenią Górę, Strzegom


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ups.. przepraszam za nieporozumienie , sam przeczytałem niedokładnie , przez co zrozumiałem "Lublin" a nie jak pisze "Lubin" :)

To pewnie przez ten żar lejący się z nieba :)

Co do prac żniwnych 2012 , sąsiad kosił w sobotę jęczmień ozimy , jak sypał - nie wiem , jak się dowiem to na pewno napiszę .

 

Małopolska okolice Tarnowa


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

u mnie jęczmień ozimy już koszą pomału, a tak rzepak pojdzie za tydzien a inne zboża w zależności od pogody ale kolo 20 lipca powinny pójść pod heder :D

Region: Podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Wczoraj jechałem Autostradą A4 w kierunku Opola i w okolicach Góry Św. Anny było już widać skoszone jęczmienie, również okolice Nysy , Prudnika i Otmuchowa były już wykoszone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Wbrew pozorom jeśli nie wymarzło to warunki w wielu regionach były bardzo dobre, u nas np cały maj co chwile padał deszcz, cały czerwiec to samo co 3-4 dni deszcz. Co z tego skoro 100% jeczmienia załatwił mróz. Natomiast jary też idzie na rekord

 

astrzak - dzięki,

połączyłem oba tematy w jeden


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Gdyby nie te codzienne burze to pewnie i u nas jęczmień ozimy w tym tygodniu znikłby z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W czwartek desykowałem jeczmień ozimy i przenżyto. Za tydzień lub troche dłużej będzie do koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponczo12496    0

Na Lubelszczyźnie w okolicach Zemborzyc koło Lublina pierwsze łany na polach po jęczmieniu ozimym, niestety wczorajasza burza strasznie położyła rzepak i owies.

Edytowano przez ponczo12496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska. Powiat Konin.

Pogoda dopisuje, zboża dojrzewaja w oczach. Jęczmienia nigdzie nie ma bo wymarzł. Żyta na gorszych ziemiach za dwa tygodnie pod kose, jeśli pogoda się utrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

U mnie w okolicy mimo ochrony fungicydowej pszenice ścięła septorioza - stoją same kłosy. Zapowiadało się pięknie bo opady sprzyjały przez całą wiosnę. Zobaczymy czy to dojrzeje z pulchnymi ziarnami czy po prostu upali i bedzie gorszy plon. Owies przepiękny ale u mnie juz częściowo przez burze leży jak po walcu. Przy tej pogodzie przewiduję żniwa pszenicy ozimej za równo 2 tygodnie. Region - podkarpacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszjd    2

Woj opolskie.Już gdzieniegdzie jeczmienie sa żółte.Można spotkac jeszcze zielone.Jedna wioske dalej przez weekend juz kosili jęczmień.Z rzepakiem jeszcze trzeba poczekac ze dwa tygodnie.


Rolnicy z opolskiego łączmy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

W czwartek desykowałem jeczmień ozimy i przenżyto. Za tydzień lub troche dłużej będzie do koszenia

jaki jest optymalny moment na desykację zbóż?

Spotkałem się z opinią ze idealnie jest wtedy jak większość słomy jest kompletnie zółta.

wtedy nie ma utraty plony. Chłopak mi tłumaczył ze jak jest jeszcze troszkę zielonej słomy to odcinamy wodę od rosnących części i tracimy plon.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tak właśnie jest. Zboże musi byc żółte by nie pobrało glifosatu, oczywiścię zdecydowana większość źdźbeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w tym roku pobawię się w test na pszenicy. pół kawałka (3.8ha) popryskam a resztę zostawię. Później na kombajnie sprawdzimy wilgotność i plon.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

Wiem że na dolnym śląsku tylko że na dolnym śląsku może być dwa Osieki lub więcej dlatego zapytałem czy koło Lubina;p

Ps. Nie doczytałem wasze posty. Wszystko jasne.

Edytowano przez bobek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

to u was widzę ładnie u mnie na kujawach to rzepak i jęczmienie praktycznie w 100% poleciały zimą. A u siebie na polu i w okolicy to zboża jeszcze wszystko zielone i nie zamierza zmieniać koloru. A w dodatku praktycznie co 2 dzień spada przynajmniej 10mm/m2

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie też jeczmien jary sie odmłodził ... w 90% zielone klosy i jeszcze puste ... ciekawe kiedy to dojrzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Toż dopiero początek lipca, w sierpniu dojrzeje jak grad wcześniej nie wykosi. Cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj