Polecane posty

weroni    1

Witam mam pytanie czy można stosować mospilan łącznie z infinito czy ktoś z was tak pryskał kontaktowałem się z inspekcją ochrony roślin i oni nie zalecają chcę znać wasze opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Podłączam się do pytania - do tej pory mieszałem Mospilan z Galbenem, Dithane, Miedzianem, Penncozebem, Arteą i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja łącze infinito+apacz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja w tamtym sezonie łączyłem Infinito z Mospilanem i wszystko działało ok.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

Jest ktoś na forum

 

Chodzi o to że mospilan i infinito są to środki systemiczne i różnie reagują na mieszanie chcę poznać waszą opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli instrukcja bezpośrednio nie zabrania takiej mieszanki to bacząc na doświadczenia kolegów można pokusić się o taką mieszankę,

 

ale jeszcze lepszą zaproponował mi dzisiaj doradca, aby zwiększyć skuteczność proponuje zastosować połowę dawki pytona + połowę infinito i do tego jeszcze z 0,5kg ekonoma, i uważa że stosowanie kilkukrotnie takiej mieszanki nie mija się z celem, co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Cieżko teoretyzowac co z tego wyjdzie, przydałyby się wyniki jakiś badań, bądź prywatne doświadczenia plantatorów. Nie mniej jednak posiadamy tak szeroką gamę środków do ochrony ziemniaka przed zarazą czy alternariozą, że prowadzenie doświadczeń z mieszaniem ich nie ma podstaw. Ponadto uważam że jeśli taka mieszanina miałaby jakikolwiek sens, to środek w skład którego wchodziły by takie substancje od dawna byłby do nabycia w sklepach. Myślę, że nadal najefektowniejszym sposobem ochrony jest zabieg srodkiem o działaniu systemiczno/układowym następnie wgłębnym i poźniej podtrzymywanie tego preparatami kontaktowymi. Oczywiście korzystamy z środków o zróżnicowanych substancjach czynnych o ile to możliwe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jakim stężeniem mocznika pryskacie na pierwszy zabieg? 5% nie przypali młodych jeszcze roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja zawsze daję 10%. Ostatnio dawałem 10% i do tego jeszcze 3 kg kristalonu zielonego. Gość z yary mówił 5kg kristalonu i 5 kg mocznika przy 300 litrach wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Na pierwszy raz poszło 20 kg mocznika,7kg siarczanu Mg i 2 kg(chyba skąpo) kristalonu 13-40-13(kristalonu norma 2-5 kg)/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ile dales titusa a ile sencoru?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@przemol też spać nie możesz?

mam w satinie trochę komosy takiej po 20 cm. Sencor ją weźmie? Rzędy sie zeszły ale dziki na początku zrobiły swoje i tam gdzie przepusty to komosa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

ja pryskalem jak juz kwitły titus + sencor i jest git. a do perzu chyba sam titus starcza :P

dzieki za odp w takim razie jade dzis wieczorem titusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

ewentualnie można użyć LEOPARD EXTRA ja poprawke robiłem bo proso gdzieś zostało dawka 1l/ha pryskane 12.VI już prawie podeschło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Witam,panowie co polecacie zastosować na 2 zabieg na zarazę ? Pierwszy zabieg wykonany 12-Vl Ridomil . Ziemniaki na obecną chwilę ok-lecz ta pogoda....Czytam kilka stron tego forum ale już si pogubiłem. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wystarczy inna substancja czynna, czyli np. Pyton consento, Infinito.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

dałem titus na chwasty na wiosnę i przez ten suchy maj nie podziałał jest bardzo dużo rdestu powojowego i chwastnicy czym to zwalczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@przemol też spać nie możesz?

mam w satinie trochę komosy takiej po 20 cm. Sencor ją weźmie? Rzędy sie zeszły ale dziki na początku zrobiły swoje i tam gdzie przepusty to komosa jest

moge spac lecz o tej godzinie to prawie zaczynam kopanie(ja zaczynam-inni kończą),niestety pogoda dzisiaj troche zrobila opoznienia

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Agil 100EC w dawce 1l/ha załatwi chwastnicę po tygodniu. Można nawet 0.6-0.8 l/ha.

 

Ja 2 tyg temu w truskawkach młodych prysnąłem 1l/ha agil-u i nie ma po chwastnicy śladu.

 

A tak w temacie kartoflanym to na 2 zabieg zastosuję curzate. Pierwszy był pyton 2l/ha


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja zrobiłem drugi zabieg na części przedwczoraj wieczorem a w nocy spadło 4cm deszczu. Dzisiaj też pada a zaraza powoli wchodzi. Pod krzakami dosyć ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy na zarazę jest Infinito. W 2011 mój plon z ha 65t=3zabiegi Infinito+kelpak, zaprawa Prestige+Kelpak 100kg mocznika+300polifoski6

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Umnie w ziemniakach zaczeła pokazywać czarna nóżka ziemniaka, powiedzcie czym moge zabezpieczyć przed tym reszte plantacji zanim wszystko djabli weźmie.... narazie są to pojedyńcze przypadki tej choroby. Jakie opryski mam zastosować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czarna nóżkę nie ma oprysku to choroba wirusowa wyrwać i wynieść z pola. Na sencor komosa jest średnio wrażliwa, dodatek basagranu załatwi sprawę. Basagran 480 SL 1,5l/ha + Sencor 70 WG 0,25-0,5kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj