grzesiek5672

Opryski 2012

Polecane posty

danielhaker    6891

 

co ma zaszkodzić? wszystko zależy jaki to był deszcz, musisz obserwować czy będą się choroby rozwijały czy nie.

 

Daniel a czym chcesz pryskać? bo dziś to na pewno późno :D

Nie no, dzisiaj i przy ciemno już :lol: Chiselem, bo najbardziej odpowiada tutejszym chwastom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie wiem w jakim stadium masz miotłe zbożową, bo chisel z przerośniętą miotłą nie daje sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Najlepszy dzień bezwietrzny, pochmurny, ale nie przed deszczem.

 

Spodziewanym czy niespodziewanym ????

 

Na etykiecie zawsze piszą nie pryskać przed spodziewanym deszczem, ale dla mnie jak popada po zabiegu to zawsze jest niespodziewany deszcz i jest już zgodnie z etykietą - tak troszkę żartem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

koledzy mam pytanko..10 kwietnia zboza ozime pryskalem lancetem..po kilku godzinach spadl desz i padal przez cala noc..na opakowaniu pisalo ze po 2 godzinach po zabiegu deszcz nie pogorszy dzialania cherbicydu...i zyczywiscie..chwasty zaczynaja juz zołknac..wczoraj natomiast poszedl opryska na gdzyba Capallo w dawce 1.4l/ha + mocznik +siarczan + insol 1l/ha + chelat miedzi 2l/ha..jakies 3 godzinki po zabiegu wyszla chmurka i spadlo przez moze 10 min troche deszczu..czy ten oprysk cos da czy moze desz zaszkodzil dzialaniu?chodzi mi glownie o dzialanie fungicydu..

Jeśli chodzi o działanie fungicydu, to efekt powinien być zadawalający, gdyż Capalo to nie tylko substancje aktywne.

Capalo 337,5 SE ma bardzo dobrą formulację, w porównaniu do innych fungicydów zawiera znacznie więcej różnego rodzaju dodatków, które maja za zadanie wspomóc skuteczne i szybkie przemieszczenie substancji aktywnych oraz zabezpieczyć je przed niekorzystnym działaniem między innymi opadów deszczu.

Jeśli potrzebuje Pan więcej informacji na ten temat polecam ulotkę, którą znajdzie Pan na tej stronie http://www.capalo.pl/ Znajdują się tam również informację, dotyczące (moim skromnym zdaniem) najciekawszej promocji tej wiosny


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie chce zmieszać Lancet z Grodylem. Stosował ktoś taką mieszanke? Są jakieś przeciwskazania?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Panowie chce zmieszać Lancet z Grodylem. Stosował ktoś taką mieszanke? Są jakieś przeciwskazania?

po co mieszać lancet, przecież on jest i na jedno i na dwuliścienne , jeden z lepszych środków

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A wiesz na co jest Grodyl? Na przytulie.. Mam na 3 kawałkach taką ze raczej sobie Lancet nie poradzi i nie chce ryzykować i dlatego dodaje Grodyl..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon7245    2

Jesienią na chwasty w oziminach zastosowałem Maczugę przedwschodowo. Niestety większość ozimin wymarzło i konieczne było ich przesianie. Nie wykonywalem orki tylko trochę głębszą niż normalnie uprawę kultywatoem. I tu moje pytanie. Czy konieczne będzie zastosowanie herbicydu ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

Jaki środek polecacie na chwasty i miotłe zbożową, chce opryskać pszenice ozimą ? Myślałem o Chwastox Turbo 340SL na chwasty i Tolurex 500 SC na miotłe. Znacie jakiś środek na chwasty głownie na trawę żeby opryskać dynie ?

Edytowano przez Adam753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borbongo    0

Witam,

Pszenica ozima ok 18-20 cm wysokości, wykształcone 2 kolanka- czy to już najwyższy czas aby pryskać antywylegaczem? STABILAN 750 SL 1.5/ ha + 25 kg mocznika- co sądzicie o takiej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

jak jest w drugim kolanku to na samo ccc juz za pozno , musisz zastosowac trineksapak etylu lub etefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adam na Chwastox to chyba będzie za póżno on jest do końca krzewienia w podobnej cenie masz np.Mustanga forte i on jest do 2 kolanka, w ogórkach na jednoliścienne stosuje Agil to i w dyni powinien być dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jest też nowa substancja do skracania-proheksadion wapnia i chlorek mepikwatu w preparacie Medax Top. Najlepsze efekty daje w fazie 32-37 w mieszaninie 0,6l/ha Medaxu i 1,0 l/ha CCC w pszenicy.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

Można mieszać Tolurex 500 SC i Mustang Forte 195 SE razem czy trzeba pryskać osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie można prysnąć żyto i pszenżyto na skrócenie środkiem ccc jak nie jest napisane na etykiecie?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Witam,

Pszenica ozima ok 18-20 cm wysokości, wykształcone 2 kolanka- czy to już najwyższy czas aby pryskać antywylegaczem? STABILAN 750 SL 1.5/ ha + 25 kg mocznika- co sądzicie o takiej mieszance?

Stabilan 750SL stosuje się najpóźniej do fazy końca krzewienia, ja na pszenżyto dałem 2l/ha czyli max dawka. Jeśli pszenica był przesiewana to należy pryskać tylko tą ozimą lub to co z niej zostało a na jarą to nie polecam pryskać bo jest jeszcze trochę na to za mała.

 

panowie można prysnąć żyto i pszenżyto na skrócenie środkiem ccc jak nie jest napisane na etykiecie?

No jasne że tak na etykiecie Stabilan 750SL pisze że na zboża narażone najbardziej na wyleganie a te zboża co napisałeś są dość mocno narażone na wyleganie. Ja stosowałem stabilan w pszenżycie i pszenicy ozimej 2l/ha

Dodam że na jesień na miotłę a zarazem na dwuliścienne stosowałem Agrosulfuron 750WG w połączeniu z MAC-Diflufenikan 500SC efekt bardzo zadowalający teraz na wiosnę planuję jutro dla pewności żeby nie było nie miłych niespodzianek (nie ma co oszczędzać) zastosuje Lintur 70WG potem jakimiś mikroelementami następnie na grzybka mondatak i na konieć ostateczne skrócenie może dam cerone

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

przy nawożeniu 50kg (N) na jeczmień jary potrzeba pryskać modusem lub jakimś innym pomocnikiem aby zboże się nie położyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

50 kg N to bardzo malo , mysle ze nie ma zadnego ryzyka wylegniecia , no chyba ze wystapia bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja po obiedzie czyli za niedługo jade pryskać pszenżyto mam 2 środki PUMA+CHWASTOKS tym prysne jaden kawałek i MUSTANG FORTE+ATLANTIS+ANTIROB a tym drugi zobaczymy który lepiej zadziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Koledzy mam problem na jednej działce z chrzanem pospolitym (obecnie jest tam pszenżyto jare), mam je pryskać albo Mustangiem Forte, albo Sekatorem 125OD, który środek lepiej sobie z nim poradzi??? Ten chrzan dostał już kilka strzałów Roundapem i co roku odrasta, jak go skutecznie zwalczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Czy lepiej pryskać pszenice jarą chyba pojadę ok środy czwartku na chwasty i dodac np Pumę albo inny na owies głuchy czy jednak głuchacza pryskać póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj