wajdek85

Kosiarka do nieużytków

Polecane posty

wajdek85    5

Witam, czeka mnie za kilka miesięcy wykaszanie nieużytków.

Udało mi się dostać pod dzierżawę ponad 30 ha łąk nie użytkowanych już ze 20 lat. Na szczęście niema tam drzew (za dużych :D ) ale głównie trawa i kilka krzaków. A raczej nie trawa tylko nawłoć późna czy kanadyjska.

Chce skonstruować kosiarkę do wykoszenia tego przed zaoraniem i mam dylemat, najprościej było by zrobić kosiarkę sadowniczą tego typu:

http://allegro.pl/kosiarka-sadownicza-dogalezi-kosiarko-rozdrabniacz-i1998170356.html

ale nie bardzo jestem przekonany co do jej trwałości, boje sie że to ramie z nożami może nie wytrzymać jak natrafi na jakieś stare pół metra wysokości mrowisko czy inną przeszkodę.

Bardziej podobała by mi sie kosiarka bijakowa tego typu:

http://allegro.pl/nowa-kosiarka-bijakowa-rozdrabniacz-mulczer-i1984805215.html

Moim zdaniem byłaby nie do pokonania, problem jednak jest z wykonaniem wału na bijaki a raczej z jego wyważeniem.

Doradźcie mi za jaką kosiarkę sie zabrać?

Czy pójść na łatwiznę i kupić przekładnie kątową z listwą tnąca za 1050zł z allegro i zrobić sadowniczą czy pomęczyć się i zaryzykowac z wałem do bijakowej?

Obie miałyby być 2 m szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

a nie rozważałeś dorwać jakiejś starszej używanej zwykłej ratacyjnej 1,65?

poradzi sobie z niewielkimi drzewkami a i przez mrowisko przejdzie. Stan nie musi być perfekcyjny to i szkoda nie będzie a jak dobrze poszukać to tanio kupić można.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Nie wiem czemu ale ludzie to potrafią sobie życie utrudniać. Skoro bierzesz 30ha i będziesz brał na to dopłaty i to nie małe, to nie możesz odżałować 5 tyś. na kosiarko - rozdrabniacz wirnikowy ??

Kupisz jakąś przekładnie, zrobisz samemu nie daj boże coś ci się stanie bo chciałeś zaoszczędzić parę złoty. Kup nowy a na pewno nie raz Ci się przyda i nie kombinuj jak koń pod górę.

A te kosiarko - rozdrabniacze spokojnie sobie poradzą, mam dwóch znajomych co użytkują coś takiego, jeden kosi właśnie łąki gdzie nie może wjechać rotacyjną a drugi karczował taką kosiarką plantację porzeczek czyli do nieużytków i małych drzewek nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie. I jeszcze raz Ci mówię nie kombinuj z samoróbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Robiłem wał 3 metry do kosiarki bijakowej. Do rury wpuściłem wytoczone wcześniej końcówki pod łożyska i przyspawałem po wymierzeniu braku bicia. Zrobiłem szablon do wycinania identycznych mocowań. Noże zrobiłem z resorów od poloneza traka ( sprawdzone wcześniej - lepsze od kupowanych noży w sklepie bo nie pękają po zderzeniu z kamieniami ).

Po przyspawaniu mocowań i wsunięciu prętów mocujących kręciłem wałem i zatrzymywał się praktycznie w jednym położeniu tzn na dole za ciężki. Dociążałem na górze poprzez nakładanie spawu. I tak dopuki wał nie zatrzymywał się w położeniu losowym.

 

Kosiarka była fabryczna ale kupiona bez wału u niemców. Wału nie mogłem przetoczyć kompletnego bo mam za małe tokarki więc miałem obawy co do bicia i wyważania, ale jakoś poszło.Rozstaw noży zrysowałem od kosiarki tego samego producenta tylko że z dwoma wałami po 3 metry . ( Tarup czy jakoś tak ). Rysunek rozstawu mocowań powinienem jeszcze miec.

 

Zważyłem wszystkie noże i podzieliłem wagę na 3 i tak je dobrałem że wszystkie 3 komplety ważyły podobnie.3 komplety bo 3 rzędy noży. Wcześniej jak noże dorabiałem znajomym to szlifowałem wszystkie noże z dokładnością do gramów.

 

Pierwszy test na moim jumzie i okazało się że żadnego bicia a prędkość na wale ok 4 x wom. . Drugi test na ciągniku renault na wom 1000 obr i też bez wibracji nawet na dużych obrotach silnika. Na testy sobie rozdrobniłem słomę po kombajnie bez siekacza.

 

Niestety po kilku ha po zaliczeniu nie wiem ile kamieni noże się poobtrącały tak że praca tylko na 500 obr wom bo wibracje niesamowite. Długo schodzi z dorabianiem noży, ale są o niebo lepsze od sklepowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Rotacyjna odpada bo pozostawia pokosy i jak to potem zaorać?

Chyba jednak Dyczko0 masz racje, kupując sprzęt ma sie gwarancje że jest on sprawny i pewnie sprawdzony, samoróbkę trzeba testować samemu na własne ryzyko, a to nie agregat czy brona, tu są wirujące części.

Tylko jakoś nie jestem przekonany do wirnikowego rozdrabniacza, bijakowy mi sie wytrzymalszy wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja niestety nie jestem majsterkowiczem i kupuje demonstracyjną maschio giraffe 185


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego @JackDaniels7 a ile byś chciał za tą kosiarkę i jaka jest jej szerokość

 

odnośnie w temacie widziałem efekty pracy jednej i drugiej przy likwidacji plantacji malin i porzeczki czarnej i powiem że efekt był praktycznie identyczny jedyna różnica to w długości pociętego materiału no i jest jeszcze jedna różnica cena i zapotrzebowanie mocy porównaj sobie obu takich samych kosiarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

po cholerę to kosić, sam nakosiłem się już 100ki takich nieużytków ale uzytkowanych jako łąki, jak masz to orać to musisz jakoś skibę przewalić jak nie masz dobryego pługa z podwyższanym korpusem, to kup taki korpus na bazarze i zrób sobie na jedną skbibę i oraj to na jedną skibę aby obrucić potem talerzówką broną i będzie lepszy efekt, takie rozdrabniacze sadownicze to rozniesiesz to na pniakach, a jak zechcesz kosić dokładnie i nisko to na nieużytkach to max ze km/ha no to ja wolał bym latać od razu z pługiem, jak kosić to 2 tyg i efekt nie za szczególny by był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja zastanawiałem się właśnie nad kosiarką bijakową z Talexu (ta zielona - link ktoś podał wyżej), ale po oględzinach uważam, że jej konstrukcja jest za słaba. Szukałem firmy, która ma doświadczenie z kosiarkami do poboczy (wiadomo - muszą wiele wytrzymać :) ). Znalazłem taką:

http://www.pomarol.com.pl/maszyny-rolnicze/kosiarka-bijakowa

ciężka i bardzo solidna. Kupiłem ją i w zeszłym roku skosiła 60 ha bez awarii pomimo solidnych spotkań 3 stopnia z kamieniami :) . Spełniła moje oczekiwania.

 

Kosiarki z nożami w poziomie to porażka jeżeli chodzi o prawdziwe nieużytki. Nadaje się jedynie do trawy i to nie za wysokiej.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam, czeka mnie za kilka miesięcy wykaszanie nieużytków.

Udało mi się dostać pod dzierżawę ponad 30 ha łąk nie użytkowanych już ze 20 lat. Na szczęście niema tam drzew (za dużych :D ) ale głównie trawa i kilka krzaków. A raczej nie trawa tylko nawłoć późna czy kanadyjska....

Czy pójść na łatwiznę i kupić przekładnie kątową z listwą tnąca za 1050zł z allegro i zrobić sadowniczą czy pomęczyć się i zaryzykowac z wałem do bijakowej?

ile razy masz zamiar to kosić?

Ostatnio znajomy kupił ORKAN 2A za 300PLN. Sprawny, cała górna część zdjęta.

Wada - wąsko bierze, szyby potrafią pójść w ciągniku, mała wydajność (wiem bo wychlastać trzeba u nas czasami 1-2 ha to naprawdę sporo czasu schodzi).

Zalety, niewielka moc potrzebna - bierzesz ciapka lub sześćdziesiątkę i sadzasz pracownika i niech tnie - kretowiny, mniejsze gałęzie wszystko idzie. Jak na jeden raz to można się pobawić, jak na więcej razy to odpada.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Ferdek07 jakoś nie wyobrażam sobie orania 20 letniego nieużytku bez koszenia z rozdrabnianiem go najpierw. Choć zastanawiałem sie czy nie spróbować najpierw bez koszenia to talerzówką pociąć, ale później by sie to pewnie gorzej orało.

 

Maniek33 ile dałeś za ta kosiarkę bijakową z pomarolu?

 

Nikita.. Teoretycznie to będzie jednorazowy wypad ta kosiarką ale liczę na załapanie sie na usługi, w okolicy jest wiele nieużytków i popyt na usługi kosiarką jest tym bardziej że wójt zaczął ścigać właścicieli nieużytków. Poza tym zawsze można rozdrobnić ściernisko po kukurydzy czy międzyplon z gorczycy przed zaoraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Niecałe 11 tys z wałkiem i transportem za wersje 1,6m . Zapotrzebowanie na moc to 50 KM. Wersja 1,8m potrzebuje około 80 KM (to z moich doświadczeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Teoretycznie to będzie jednorazowy wypad ta kosiarką ale liczę na załapanie sie na usługi, w okolicy jest wiele nieużytków i popyt na usługi kosiarką jest tym bardziej że wójt zaczął ścigać właścicieli nieużytków. Poza tym zawsze można rozdrobnić ściernisko po kukurydzy czy międzyplon z gorczycy przed zaoraniem.
A mógłbyś mi napisac jak zaczął ścigać bo w mojej okolicy jest ich trochę i też mamy z tym problem - chwasty się rozsiewają jak cholera.

Jeżeli nie na forum to gg#:1277053 poproszę. Pomęczyłbym swego aby też zaczął działać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

@blondynek2004 szerokość to 2m musiałbym jeszcze dokładnie zmierzyć, marka Bomfort. No tak z 2,500zł bym za to chciał jutro wrzucę fote na af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja proponuję samozapłon dla bezpieczeństwa oborać do około i się zapaliło od ciągnika. Ale zlecić robotę pijaczką przy sklepie. Znajomy tak zrobił to w nocy obudziły go syreny straży. Dużo nie gasili ale pięknie się orało.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

może lepiej poszukać jakiejś zachodniej używanej sadowniczej do remontu .ja w zeszłym roku kupiłem za 2000 zł o szerokości 2,7 m do po prawek blacharskich i lakierniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Grześ takie rzeczy to lepiej na priva piać :D Też myślałem nad takim pomysłem ale te pola są po 1-2 ha i kto mi uwierzy że co wjadę na pole i oborze go do okoła to mi sie trawa od ciągnika zapala?:D

Od nowych bijakowych odstrasza mnie cena, poniżej 10 tyś nie schodzą, no jedynie używki bym wziął pod uwagę, myślicie że tą kątową przekładnie da sie zajechać w takiej kosiarce? Boje sie że kupie taka a po godzinie roboty okaże sie że jest do remontu albo wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

z wlasnego doswiadczenia[u nas nieuzytkow nie brakuje] to sprobuj najpierw plytko orac bez zadnych uprawek jak jest sucho i masz podwyzszany plug to powinno isc-nieraz tak robilem,tylko potem trudno uprawic,

jak nie da rady to tylko ciezka zaczepiana talerzowka-najlepsza ruska i wtedy zadne koszenie nie bedzie potrzebne, takie kosiarki to raczej dlugo nie pochadza,godzina koszenia-dniowka naprawiania,a ten talex to najgorszy szajs[niestety mam rotacyjna tej "firmy"], w koszenie bym sie nie bawil ,bo pewnie niewiele pomoze a koszty duze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

No właśnie tylko jak to dziadostwo potem uprawić. Pług mam lemkena 3 skiby Opal 110 do NH 5040. Bez koszenia na pewno przedpłużki trzeba wywalić, Na wiosnę trochę mi się będzie z uprawą spieszyło więc na suchą ziemię nie mam co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

Ja na jesień skosilem rotacyjną 5ha takich żółtych kwiatków.nieraz musiałem na stojąco jezdzić żeby coś widzieć ale zostały pokosy to część się spaliło a część ruska talerzówka ścięła.zostało mi jeszcze ok7ha ale myślałem żeby coś kupić bo się rotacyjna czesto zapychała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Gdzie tyle nieużytkow jest? w mojej okolicy to nawet 10 ar nie uświdczysz A podobno to lubelszczyzna najbardziej dziadoska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj