Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
łukasz    29

Podejrzewam że sąsiad zza miedzy mógl czymś spryskać swoje zboze więc troche poleciało na moją plantację. Twierdze tak ponieważ takie krzaki zdarzaj sie do 3m od miedzy własnie tego kolesia. Teraz zastanawiam się czy coś z tego bedzie ;[ .i czy gdzieś to zgłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Mnie też wygląda to na oparzenie opryskiem. Jeżeli sąsiad ma opłacone ubezpieczenie OC (jest obowiązkowe) można z jego polisy złosić o odszkodowanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofer803    0

Witam kolegów plantatorów.Co do powyjadanych serc to znam ten problem a zjada je taki owad co się ponoć nazywa zmiennik trzeba go pryskać wieczorem a nawet w nocy bo właśnie wtedy żeruje. A co do zdjęć łukasz to mi sie wydaje że przesadził z jakimś opryskiem , nie ciekawie to wygląda. Na zmiennika ja stosuje Kohinor lub nuprid 25 ml na 100 l wody na większy tytoń jakieś 600 l na ha

 

A jeśli tylko przy miedzy to na pewno sprawa sąsiada . Sam sobie kiedyś tak opryskałem .Pryskałem pszenice od chwastów i trochę zajęło pole na którym miał dopiero być sadzony tytoń no i po posadzeniu dwa rządki to wglądały podobnie . Co kilka metrów po parę krzaczków jakos wyrosło a reszta przepadła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

http://www.agrofoto.pl/artykul-unia-wykonczy-producentow-tytoniu-162833.php

tak jak wspominałem kiedyś to już kres upraw tytoniu chyba ze stanie się cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Bruksela wykończyła buraki cukrowe teraz kolej na tytoń. Na dodatek kiepski minister rolnictwa i co więcej dodać. Ale uwaga ; zbliżają się wybory może coś przy tej okazji uda się ugrać. Inaczej PSL w moich stronach popłynie na całej linii.Teraz ruch należy do Brukseli ,ciekawe jak długo musimy czekać na odpowiedz w sprawie zgody na zastosowanie dodatkowych dopłat do tytoniu tzw jakościowych. czas płynie może zdarzyć się tak ,że Bruksela da zielone światło a u nas wszyscy będa zajęci wyborami a trzeba jeszcze ustawę nową przegłosować. Pozostaje tylko nadzieja . Pozdrawiam tytoniarzy. W tym roku zapowiadają się nie złe plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuzja23    0

sprzedam liscie tytoniu virginia i barley .Virginia jest ze zbiorów juz z 2011 a barley jeszcze jeszcze tamtego roku ale jakoś 100% tel 785158109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

Witam wszystkich plantorów . chciałem się dowiedzieć jakie macie sposoby na szybkie nawlekanie tytoniu jakieś patenty , ja wczoraj oglądałem filmik na You tube i znalazłem niezłą maszynkę do nawlekania jeśli ktoś coś wie o niej to proszę podzielić się z opiniami czy to się sprawuje czy jakieś ma wady

 

o to link ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Zacznę od płatności odłączonej płaconej pod koniec roku będzie o około 15% większa niż w zeszłym roku ponieważ kurs euro były wyższy i będzie wypłacona na 100%.Natomiast o dopłacie jakościowej na razie za wcześnie mówić pewne jest tylko ,ze Bruksela zaświeciła zielone światło dla tej sprawy a teraz kolej na działanie polskiego rządu, obecnie w ministerstwie rolnictwa prowadzone są dyskusje na temat nowej ustawy która będzie regulować wypłatę tzw. premii jakościowych.Jeśli będę miał jakieś informacje pewne i konkretne podzielę się na tym forum. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Zacznę od płatności odłączonej płaconej pod koniec roku będzie o około 15% większa niż w zeszłym roku ponieważ kurs euro były wyższy i będzie wypłacona na 100%.Natomiast o dopłacie jakościowej na razie za wcześnie mówić pewne jest tylko ,ze Bruksela zaświeciła zielone światło dla tej sprawy a teraz kolej na działanie polskiego rządu, obecnie w ministerstwie rolnictwa prowadzone są dyskusje na temat nowej ustawy która będzie regulować wypłatę tzw. premii jakościowych.Jeśli będę miał jakieś informacje pewne i konkretne podzielę się na tym forum. Pozdrawiam .

o niezwiązanej wiem że będzie większa mimo mniejszej koperty w euro al za to kurs nadrobił a znasz może przybliżone stawki w złotówkach do kilograma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Virginia ok.1.90 euro

Burley ok 2.10 euro

Mocny ok 0.90 euro

Zaznaczam, ze to sa prognozy oparte na ilości kupionej pierwszej klasy tytoniu w roku 2009 do której moze3 być dopłata . Można powiedzieć ,ze jest to tylko symulacja. Wszystko teraz zależy od samej ustawy i określenia co to znaczy tytoń jakościowy do którego możemy dostać jakieś pieniądze.Pozdrawiam.

 

Kwot do platnosci odłączonej nie znam, ale za pare dni bede wiedział .Podziele sie tymi informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie są to prognozy słyszałem ze będzie to dużo mniej niż to podane w euro natomiast co mnie dziwi w projekcie ustawy jest zapisane ze agencją płatniczą tejże dopłaty ma być arImR ciekawy jestem dlaczego ma to być inna agencja niż ARR


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Stawki dopłat niezwiązanych z produkcją

 

dopłata do Virginii - 6,02 zł

dopłata do Burleya - 4,20 zł

Są to dane nieofcjalne, gdyż nieopublikowano jeszcze rozporządzenia Ministra Rolnictwa w tej sprawie.

 

O dopłatach jakościowych czytałem kiedyś na ozpt Leżajsk ale już tego nie mogę znaleźć, pisało 2,01 euro do Virginii do pierwszej i drugiej klasy na lata 2011-2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja też coś takiego słyszałem że będą dopłaty na 2012 -2013 , a nie wiecie czy tylko do Virginii czy to będzie też dopłata do ciemnego skroniowskiego i burlaya ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

WITAM,BĘDĄ DOPŁATY DO JAKOSCI,DO ZÓŁTEGO PIERWSZEJ I DRUGIEJ KLASY A CIEMNE TYTONIE DO KLASY TYLKO PIERWSZEJ.DOPLATY TYLKO NA 2 LATA PO 2013 ROKU ZERO DOPŁAT,WOLNA AMERYKANKA.NIECH ZYJE NAM PAN MINISTER ROLNICTWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

i zawsze jest tak że jak coś się opłacało to to zniszczyli , taki już urok Polski , piękne to były czasy gdy w burley było 4 klasy prawie wszystko się sprzedało i się jeszcze na tym zarobiło a teraz to 2 klasy i jak się zdarzy jakiś wybredny gość który odbiera odstawę tytoniu to potrafi połowy nie przyjąć angry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

Jakie dajecie nawozy , w jakich ilościach na 1 ha , na jakich klasach ziemi i jaką odmianę sadzicie , w tym pytaniu chodzi mi o porównanie nawożenia itp bo sam jestem plantatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekk    0

Jakie dajecie nawozy , w jakich ilościach na 1 ha , na jakich klasach ziemi i jaką odmianę sadzicie , w tym pytaniu chodzi mi o porównanie nawożenia itp bo sam jestem plantatorem

 

Zależy jaki typ tytoniu przy burleyu ja obecnie stosuje jednoskładnikowe co jest trudniejsze w dawkowaniu trzeba dobrze znac wymagania pokarmowe tytoniu oczywiscie łatwiejsze i prostrze jest stosowanie wieloskładnikowych nawozów podstawa to jaka klasa pola wtedy decydujesz czy nawożenie bedzie intensywne czy nie oczywiscie każdy plantator wie ze tytoń silnie reaguje na przenawożenie co za tym idzie jakosc i wygląd lisci tytoniu .Ja uprawia burley i kupuje jednoskładnikowe nawozy saletrzak z magnezem superfosforat potrójny siarczan potasu i saletre wapniową w ilosciach ok- 200,150,180,250/ mam 1 kl gleby/ BARDZO dobry jest również NAWÓZ POLIMAG S KTÓREGO STOSUJE I POLECAM POD TYTON ZAWIERA SIARKĘ MAGNEZ I W ODPOWIEDNICH PROPORCJACH AZOT FOSFOR I POTAS JES TO ZNAKOMITE ROZWIĄZANIE DLA OSÓB SŁABOZNAJĄCYCH SIE NA NAWOZACH PROPORCIE IDEALNE POD TYTON POZDRAWIAM PLANTATORÓW OPŁACALNOSC TYTONIU MOCNO SPADŁA A WYMAGANIA KUPCÓW WZROSŁY W NAJBLIŻSZYCH 2 LATACH OPŁACALNOSC TYTONIU BEDZIE NA POZIOMIE OBECNYM DOPŁATY DO JAKOSCI DLA PRZECIETNEGO PLANTATORA NIE PRZYNIOSĄ WZROSTU OPŁACALNOSCI NA 2012 CENY TYTONI W FIRMACH NAPEWNO ZNACZĄCO NIE WZROSNĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

to widzę że stosujemy podobne nawozy na takie same gleby i odmianę tytoniu ja tylko nie stosuje tego POLIMAGu S ale jak tak polecasz to warto by było spróbować stosować go pod tytoń ,i z tym że kupcy stali się wybredni też masz racje a teraz zostały w Burley tylko dwie klasy a wcześniej wszystko się sprzedawało jak nie poszedł w 1,2,3 to była 4 klasa gdzie niby dawano mało ale z dopłatą za te 4 klasy i z odpowiednim areałem zasadzonego tytoniu można było się stać naprawdę bogatym a teraz niestety tytoń jak i większość rzeczy w rolnictwie nie są już tak opłacalne sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxMayerT    0

Witam.Ten rok u mnie w uprawie tytoniu to porażka nie dosyć mała wydajność to 2 tragiczne ceny z 1.5 ha spadłem na uprawe z braku opłacalnosci na 70arów ale tylko 1 tona uzbierało sie z tego do skupu mam 100km chyba im to nie nie oddam bo nie ma sensu pewnie policzą po 4 Zł wole wywalić to na pole i przy orać

myślę ze jeszcze ostatni rok będę uprawiał tą rosline zobacze jakie będą dopłaty

 

Druga rzecz to poszukuje dobrej odmiany tytoniu słyszałem ze jakieś niemieckie są co przy dobrym naworzeniu oddają z ha 4 tony a nawet więcej proszę napisicie jakie wy uprawiacię odmiany tytoniu rozchodzi mi o Burley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja z 4.4 ha zjechałem do 1.7ha cena średnia wyszła mi 5.9 zł a to równa sie wyjście na zero ja uprawiam burleya ale z linii 90 zadnej innej wydajność coś koło 2.5/ha średnio były lata że lepsza powyżej 3 ton, ajeśli chodzi o dopłaty to nie ma o czym nawet dyskutować nie pomogą za bardzo po prostu zbyt mało pierwszej klasy otrzymujemy a teraz to już nie wiem czy wogóle coś otrzymamy.

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

w tym roku to ten tytoń jakoś leki się stał i wszyscy plantatorzy mi o tym mówią sad.gif ale u mnie ci co sadzą jak na

razie nie mają zamiaru przestać tak samo ja jak na

razie nie mam zamiaru przestać pracować przy tytoniu co prawda nie jest to już tak opłacalne jak kiedyś ale jakiś zysk przynajmniej u mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

WITAM,PLANTATORÓW,MAMY WRESZCIE DOPLATY DO JAKOSCI NA DWA LATA,CIEKAWE JAK NA TO FIRMY ZAREAGUJA,MOZE KTOS WIE COS W TYM TEMACIECZY TYTON MACIE JUZ SPRZEDANY. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj