GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

Nie wiecie czy można jeszcze zamiawiać nh t5040 lub t5050 bo nie weim czy czekać na nowe czy zamówić jeśli coś tego t5040? Ile trzeba czekać na ciągnik od zamówienia?

Edytowano przez bernatziom1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolass    1

Ja jak zamawiałem w marcu to czekałem 3 miesiące, kumpel zamówił w październiku i okres oczekiwania 6 miesięcy.


Wszystkie moje fotografie chronione prawem autorskim!
Pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Nie wiecie czy można jeszcze zamiawiać nh t5040 lub t5050 bo nie weim czy czekać na nowe czy zamówić jeśli coś tego t5040? Ile trzeba czekać na ciągnik od zamówienia?

Podobno już nie można zamawiać. Ja zamawiałem na początku września i obiecali mi że postarają się na marzec go zalatwaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

z tego co wiem oststnie sztuki t5000 były do konca pazdziernika


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dkri    0

Mi diler powiedział że jak do kończ roku zamówię to spoko. takrze jeszcze chyba można zamawiać. tym bardziej że jeszcze nie mają cen na nową t5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Zostały tylko dostępne T5040 na placach , wyższych już nie można zamawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

A ja mam takie pytanko czy ktoś już reklamował u dealera nieodpowiednią moc ciągnika?? Tzn. czy ktoś miał wyraźne odczucia że ciągnik nie generuje założonej mocy. Pytam ponieważ już kiedyś przeszperałem forum i wyszło że T5060 na wałku ma 86 km. Więc podczas wizyty serwisanta (przegląd na 50h) jakoś tak od słowa do słowa dałem mu do zrozumienia że ciągnik nie ma 106 km. on bowiem uparcie twierdzi że ma nawet więcej i zaproponowałem że jak wezmą ciągnik żeby założyć ładowacz to aby sprawdzili na hamowni, lecz on zastrzegł że jeżeli moje przypuszczenia nie potwierdzą się to będę musiał ponieść koszty hamowni, no to ja mu, że taki pomiar nie będzie obiektywny i wolałbym zapłacić zupełnie obcej firmie. :mellow:

 

A wy jak myślicie warto ryzykować?? Ciekawe co bym ugrał gdyby się okazało że mam rację?? :o


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

to i ja mam odczucia ze moje t5040 nie ma 86KM jak rozmawiałem z serwisantem na przegladzie to mówił ze nikt im sie nie skarzył i ze te ciagniki sa takie mulaste. Ja akurat mam porównanie bo mam zetora o prawie 10km słabszego i nh nie ma do niego startu w polu czy w transporcie patrzac na moc. ja akurat mam teraz w okolicy 230godzin na liczniku i wydaje mi sie ze sie troche poprawiło ale i tak to nie jest to czego oczekiwałem. niedługo kolejny przeglad i wtedy podejme temat z serwisem :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Oni i tak sie wytłumaczą. Po pierwsze podane 106 koni to moc silnika, od tego musisz odjąć obciążenie wentylatorem (chyba 4 km), alternatorem, sprężarką powietrza itd. No i oczywiście straty na przekładni od silnika do końcówki wałka wom, pamietaj ż eteż caly czas pompy hydrauliczne chodzą, wspomagania i hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

No właśnie moje odczucia po przesiadce z mtz-ta również są sceptyczne, mimo iż mtz ma wolnossący silnik to ma jakby lepsze je**ięcie. Zastanawia mnie jeszcze czy u dealera na hamowni mogą po prostu mnie oszukać, czy jest możliwość ustawić tak program aby pokazał zawyżone wartości??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

jedynym wyjsciem jest zalozyc glowice od tl-ki moc wroci a i spalanie sie sporo zmniejszy no ale wiadomo nikt nie bedzie rozbieral rocznego ciagnika mozna tez podkrecic ten silnik nawet do 124 km (taki sam silnik jest w ladowarkach nh i wlasnie tyle ma km) jego mulowatosc wynika z tego ze zeby osiagnac norme euro3 spaliny sa ponownie cofane do komory spalania jakby np w mtz zrobil taki manewr to tez by byl mulowaty mysle ze juz w seri t5 z ad blue bedzie o wiele lepjej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Chodzi Ci zapewne o EGR czyli zawór recyrkulacji spalin. Ale chyba aby go usunąć nie trzeba ingerować w głowicę??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytusT1    0

serwisant mowil ze wlasie glowcami sie roznia ze tam jakas krzywka jest ale niewiem a n a posieszenie moge pow ze po 1000h spalanie sporo spada a i troche jakby zywszy byl i ten sam serwisant mowil ze to normalne bo im na szkoleniach mowia ze dopiero po 600-700h ciagnik jest tak naprawde dotarty. a ja swojego 5060 ostatnio do kvernelanda 4*50 zapiolem 3 klasa i jakos sobie radzil wiec nie jest az tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja na spalanie tez nie narzekam bo w łądowoaczu naprawde mało pali ale jak trezba ciezej popracowac to nie jest wesoło :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

U mnie z transporcie z przyczepą o ładowności 12 ton i spokojnie sobie radził.Po 20 ton na przyczepach netto woził i nie było źle. Powiedziałbym ze lepiej niż 1224. Pługa i agregatu nie widział ale w gruberze 2,5 m dawał rady. Co do tego że muł to nie jest tak źle. Trochę dużo spala zwłaszcza jak porównuję do MTZ, no to z raz tyle. Ale mam nie całe 200 mth i jakby zaczęło spadać.

Moc bym mu sprawdził z ciekawości, bo dużo się o tym słyszy że NH nie trzyma mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Jak jest w waszych ciągnikach ze zużyciem oleju w silnikach. Ja mam 190 godz i troche ubywa. Na przeglądzie (50h) było prawie ful dolałem może litr a teraz jest ok 1/4 od min. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

u mnie wogóle nie ubyw. ale powiedzmy zetor od nowosci troszke brał i bierze cały czas :) case tez nic nie bierze oleju.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

@kris31, to w zależności jakiej klasy masz gleby.Myślę ze 4m to za dużo jak na tą moc.Ja posiadam z unii Kombi 3,7.Śmigałem nim z NH TL100A i radził sobie dobrze(gleby mam ciężkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Też się przymierzam do agregatu tylko do szerokości 4.20 prodykcji EXPOM Krośniewice lub Agro-masz lub Agro-Factory.Wszystkie z wałem z przodu ,42 graczki i waga około 1300 kg.Czy T5060 da radę? Czy ktoś z Was używa któregoś? Miałem zetora Proximę 82KM i agregat 3,6 to latał spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mam pytanie. Mam skrzynie 24X24 i ponad 200 MTH i dość głośno wyje mi skrzynia jak jadę. Tak jakbym na wstecznym jechał. Na każdych prędkościach. W kabinie trochę słychać, ale za zewnątrz to dość mocno. U was też tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj