przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    885

A czy jest jakiś problem ze sprzedaza zyta hybrydowego ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A można poznać po ziarnie czy hybryda czy nie? Chyba nie- tak jak w rzepaku. Nie musisz na skupie nic mówić a problemu pewnie nie będzie ze sprzedażą.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Nie ma żadnego problemu ze sprzedażą. Ziarnko ma taki sam kolor jak normalne żyto, jedynie w moim przypadku ziarniaki były nieco większe, ale to lepiej bo okazale wyglądały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Minello z saaten union na IVb przy dużym nawożeniu gnojowicą dało 7,42t/ha

 

 

Najlepsze, że Minello jest z hodowli KWS Lochow.

Lochow odsprzedało tę odmianę do Saaten Union.

 

Odsprzedali bo Minello nie jest w Pollen Plus, czyli Saaten musi do niego dodawać 10% populacyjnego żyta jako zapylacza.

Reszta odmian z Lochow sama pyli.

 

 

Dziś jest 11.08.2011

 

Kosił już ktoś żyto?

U mnie Visello 6,5t, Palazzo 8t

Helltop na poziomie Visello, ale cały porośnięty, kiełki po 1cm.

Edytowano przez NAMOOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

NAMOOR która odmianę polecasz Visello czy Palazzo gleba bielicowa V, pH 5,3 fosfor 15,6 potas 10,1 magnez 4,7. Przedplon jęczmień jary (obornik ok. 40t).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

witam.ja w tamtym roku posiałem hybryde-Gradan z tulc.plon byl lepszy od populacyjnego,ok 4ton uzyskalem z hektara.rewelacji nie było ponieważ pożno wsialem.jesień byla zimna i mokra więc się nie rozkrzewilo i bylo rzadkie.ale ziarno jest grube.mam pytanie-jaki plon uzyskam siejąc je drugi raz na V klasie?w jakiej ilości je siać?a może je pomieszac z populacyjnym?z góry dziękuje za odpowiedzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

ja w tym roku mam zamiar wysiac na 10ha na IV i V klasie visello, dalem juz wapno magnezowe i przed siewem NPK ok 400kg/ha powinno byc dobrze ale zobaczymy jaki rok bedzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Jeszcze jedno pytanie o odmianę: Fugato z Satten-union, jest polecana na lekkie gleby i radzi sobie z okresowymi suszami. Jak wypada w praktyce?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

jakie nawożenie NPK na jesień zastosować pod odmianę Visello jeszcze nigdy nie siałem żyta hybrydowego i dlatego nie mam pewności czy 300kg polifoski5 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Daj 400 kg "piątki"

 

 

Namor jaka była ochrona Visello i ile nawozu dane, jaka klasa ziemi?

 

Ochrona to max 2 zabiegi za jakieś 80 pln. Pierwszy zazwyczaj idzie prochloraz na podstawę źdźbła, potem po wykłoszeniu, ale przed kwitnieniem idzie np. tebukonazol. Czasem wystarcza jeden zabieg. Trzeba obserwować co się dzieje.

No i regulatory wzrostu, jak dobrze trafisz z terminem to czasem wystarcza 1l CCC - u mnie max 10 pln.

A co do nawożenia, to zboża powinny dostać po około: N 20kg, P 12kg, K 20kg - liczone na tonę plonu + słoma. Na jesieni pod żyto dawałem np. 300 kg 8-20-20

 

 

NAMOOR która odmianę polecasz Visello czy Palazzo gleba bielicowa V, pH 5,3 fosfor 15,6 potas 10,1 magnez 4,7. Przedplon jęczmień jary (obornik ok. 40t).

 

Palazzo jak trafi na ciut lepsze kawałki to w plonie pobije Visello. Rośnie wyższe od Visello, ale ma sztywną słomę i mimo wzrostu wylega później od Visello.

Problem możesz mieć z pleśnią śniegową, Palazzo lubi fest zagęścić łan, a taki jak dostanie śniegu na łeb i długo pod tym sniegiem zostanie to może odchorować.

W takiej sytuacji nie siej zbyt gęsto i na jesieni możesz zastosować jakiś tani fungicyd, zwłaszcza jak masz na polu samosiewy zbóż.

Edytowano przez NAMOOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

dziś dojechało do mnie palazzo 4 woreczki czy tam jednostki płaciłem za to 400PL przywoził mi to przedstawiciel KWS. no i tak nie wiem kiedy będzie najlepszy termin do siewu i ile kg tak na prawdę dać na ha.

a i jeśli chodzi o tę polifoskę5 to jaki nawóz z YARY będzie odpowiednikiem.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

W Mazowieckim to powinieneś najlepiej zasiać do 10 września.

A obsada na lepszych glebach 1,6-1,8 j/ha a na słabszych ok 2 jednostki/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

zaplaciles 400 zl za 4 jednostki ?

A gdzie można kupić taniej?

 

To JA dam po dwie jednostki bo pole pod te żyto to tkie słabsze mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja mam zaplacic w poniedzialek za Palazzo 410 zl za 2 jednostki siewne i Ty mwoiesz ze drogo to 400 za 4?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A ja sieje żyto syntetyczne pięciolinioe Caroass i Cantor 100kg/ha w cenie 195zł 100kg minus dopłaty do materiału siewnego to wychodzi 95zł na ha.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

mi dziś przywieźli z KWS żyto brasetto w cenie 200zł za jednostkę. pierwszy raz sieje zyto mieszańcowe. cena jest porównywalna przeliczając na hektar ze zwykłym żytem zakupionym w centrali. trzeba próbować wszystkiego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam zaplacic w poniedzialek za Palazzo 410 zl za 2 jednostki siewne i Ty mwoiesz ze drogo to 400 za 4?!

Może za dawkę na dwa hektary, bo chyba nie możliwe żeby taka różnica była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

U mnie cena podobna jak u @wiesko Palazzo z KWS 196 zł netto za jednoskę.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Może za dawkę na dwa hektary, bo chyba nie możliwe żeby taka różnica była.

A jednak moze wszystko sie zdarzyc... 2 jednostki siewne 410 zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

mi dziś przywieźli z KWS żyto brasetto w cenie 200zł za jednostkę. pierwszy raz sieje zyto mieszańcowe. cena jest porównywalna przeliczając na hektar ze zwykłym żytem zakupionym w centrali. trzeba próbować wszystkiego :rolleyes:

Dzisiaj zamówiłem 6 jednostek Brasetto, a dokładną cenę będę znał przy dostawie. Viesllo już próbowałem z pozytywnym wynikiem, a teraz zmiana odmiany i działki.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj