klama

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Da sie naprawić. Do specjalnego zakładu co regeneruje powinni zrobić tam to. Po prostu położą nowąwarstwe powłoki w środku takiej jaka tam przychodzi potem obróbka mechaniczna i działa dalej. Wiesz limusine. Ja od 8 roku życia wajchuje w T25 przy kierownicy :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak taki zakład sie nazywa :D? Ja może dlatego mam taki problem bo u mnie nie ma koła przy pługu :D dziadek jak kupował pług to kupił bez kołą i do tej pory nie ma w c360 to nie przeszkadzało bo sie regulowało elegancko a tutaj chcesz lekko podniesc to idzie za duzo albo na odwrot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Ciekawe ile za taką regenerację wychodzi?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to na mój rozum taki sam zakład co rozdzielacze regeneruje itp. Ja to tylko z kołem jakj pług ustawie to opuszczam na jednym końcua na drugim podnosze bez koła ch*j nie orka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nie wiem nie orałem nigdy z kołem :D własnie ostatnio na jakiejs imprezie rodzinnej zastawialiśmy sie bardzo burzliwie dlaczego nie mamy koła ale nikt nie pamięta jak to było prawdopodobnie przyszedl jeden plug do agromy i kto pierwszy ten lepszy a przy nim koła musiało nie być to dziadek wziął taki jaki był bo tak to nie miałby zadnego :D myśle że trzeba nowy zakupić ten regulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Kup, kup i zdaj relację jak chodzi :lol: Może wtedy i ja swój wymienię :lol:


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Wystawiasz mnie jako mięso armatnie :D? gorzej jak to nie to i bede 5 baniek w plecy :o mój belarus stoi bez szyb i wszystkiego w środku :D malowanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

To Ci zostanie rozdzielacz do wymiany :rolleyes:Za 400:) Mi podnośnik opadał to wymieniłem uszczelnienie w rozdzielaczu i zawór przelewowy, ale dalej opadał. Rozmawiałem z pierwszym właścicielem i takie opadanie było od nowości. Nic sobie z tego nie robił bo jest przecie mechaniczna blokada podnośnika. Mnie to denerwowało bo na zagrzanym oleju potrafił w ciągu 2 minut z pługami całkowicie opaść. Kupiłem nowy rozdzielacz ale nadal opada i widzę że trzeba się za regulator wziąść


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

No jak nie będzie działał regulator to chyba tylko to pozostaje. Ale skoro rozdzielaczem normalnie podnosisz, nie opada podnośnik samoczynnie, to ja bym stawiał na regulator.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wiesz co to mogło rypnąc? moze regulator do wymiany? przecież tak sie nie da pracować ja :( Czesio lepiej pomysl coś aby dostać ten regulator bo przy kierownicy to przeje**ne.

Często luzuje się nakrętka przy regulatorze od cięgła sterującego.

Trochę kiepskawo grzebie się tam łapskiem, ale warto pomacać, gdyż poluzowana sprawia że ruch dzwigni nie przekłada się na ruch osi regulatora.

MTz-a miałem dawno, ale o ile pamiętam, to w wypadku używania dzwigni przy siedzeniu, dzwignia przy kierownicy powinna być wypchnięta do przodu.Choć mogę się mylić, ze względu na zaawansowaną sklerozę.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

To Ci zostanie rozdzielacz do wymiany :rolleyes:Za 400:) Mi podnośnik opadał to wymieniłem uszczelnienie w rozdzielaczu i zawór przelewowy, ale dalej opadał. Rozmawiałem z pierwszym właścicielem i takie opadanie było od nowości. Nic sobie z tego nie robił bo jest przecie mechaniczna blokada podnośnika. Mnie to denerwowało bo na zagrzanym oleju potrafił w ciągu 2 minut z pługami całkowicie opaść. Kupiłem nowy rozdzielacz ale nadal opada i widzę że trzeba się za regulator wziąść

Gdzie jest ta mechaniczna blokada podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No jak to gdzie z tyłu nad siłownikiem jak otworzysz tylne okno to tam masz taką cięgno jak pociągniesz do samej góry blokada sie otwiera a jak podniesiesz tuz do samej góry i opuscisz to cięgno to możesz opuscic tuz a siłownik jest zablokowany czyli sie nie wysunie :) przy dłuższych drogach z cięzszymi maszynami przydaje sie bo hydraulika nie dostaje po du*ie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

W moim Mtz-cie działa ta regulacja przy fotelu jak należy ale coś się zrypało i nie można było podnieść ramion, podnoszenie przez jakiś czas polegało na przesunięciu dźwigni regulatora w pozycję podnoszenie i w tym samym czasie prawą wajchę od rozdzielacza pociągnięcie do siebie. Można sobie wyobrazić jak mnie to wk*rwiało więc postanowiłem pogrzebać nieco przy regulatorze co przyniosło oczekiwane rezultaty jednak jeszcze nie to co było, mianowicie zdjąłem tą osłonę pod siedzeniem i "bawiłem" się tym przełącznikiem od regulacji siłowa/pozycyjna próbując wychwycić moment w którym unoszą się ramiona, później kalibrowałem to tymi śrubkami które znajdują się na takich małych że tak powiem cięgnach z tyłu między siłownikiem a lewym zbiornikiem paliwa. Teraz znowu podnoszę tą wajchą przy siedzeniu jednak jeszcze muszę przy tym pogrzebać...


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czk111    0

Witam. Posiadam mtz 82 z 99r, i mam odwrotny problem dźwignia przy siedzeniu działa natomiast przy kierownicy nie, nie ma w ogóle docisku,a jak chcę podnieść to jest taki dźwięk jakby było już do oporu podniesione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Często luzuje się nakrętka przy regulatorze od cięgła sterującego.

Trochę kiepskawo grzebie się tam łapskiem, ale warto pomacać, gdyż poluzowana sprawia że ruch dzwigni nie przekłada się na ruch osi regulatora.

MTz-a miałem dawno, ale o ile pamiętam, to w wypadku używania dzwigni przy siedzeniu, dzwignia przy kierownicy powinna być wypchnięta do przodu.Choć mogę się mylić, ze względu na zaawansowaną sklerozę.

 

Wydajemi się że do siebie bynajmniej u mnie do siebie podnosi do przodu opuszcza B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandazo    124

A ja wam powiem tak :P

że ja zawsze używam tego regulatora

Ja tym regulatorem z prawej strony koło siedzenia zawsze opuszczam tylny tuz wtedy jest pływający a jak chce podnieść to całkiem do tyłu daję no i wajchą rozdzielacza na dół no i TUZ się podnosi (: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

panowie u mnie ten sam problem, mtz 94r , regulator silowy stary typ (R50)ten bez pokretla. dzwignia przy siedzeniu dziala ale nie tak jak powinna, nie moge nia podniesc tuz na max do gory, ponadto przy orce slychac jak olej gdzies tam sie przeciska (taki charakterystyczny chalas )dlugo nie popracuje i olej jest jak wrzatek. tez mysle ze cos z regulatorem ale co ? juz kombinowalem przy nim rozne ustawienia i d*pa. jesli ktos wie jak sie za to zabrac bede baedzo wdzieczny! do czego sluza sruby na regulatorze(mysle ze jakis przeplyw mozna regulowac) ale juz nie mam sily , a wiosna sie zbliza 60 ha do zaorania, jeszcze jedno pracujac rozdzielaczem (dzwignie przy kierownicy)mam tura )dzieje sie tak ze jak nie przytrzymam dzwigni przy siedzeniu do tylu to sa problemy z dzialaniem tur- bardzo slaba reakcja jakby malo oleu dawal na silowniki ??????????pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek18lo    0

Ten dźwięk i gotujący się olej to oznaka działającej regulacji siłowej. Ciężki pług w ziemi i regulator próbuje spłycić orkę ale nie może dać rady, najprawdopodobniej przez zużycie a także nieszczelny rozdzielacz, pozostaje wymiana regulatora i rozdzielacza najlepiej na nowy typ, u mnie po wymianie podczas orki słychać teraz ten dźwięk tylko wtedy kiedy dociąża włączona jest siłowa wtedy mamy tylko opuszczanie a podnoszenie na maksa do tyłu.W trybie pozycyjnym wajchą przy siedzeniu pracuje się jak w każdym traktorze.

Edytowano przez misiek18lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaarol    0

Mam takie pytanie mam mtz 82 z 96 roku i mam 3 gałki przy kierownicy czy moge sterowac któras z nich tylnym TUZ jesli tak to jak to zrobic. Czy te gałki to tylko do wyjść chydraulicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

wiem ze jak dziala silowa to na tej zasadzie ale u mnie jest cos nie tak , to poza normalnym odzwiekiem pracy silowej ma takie chalasliwe przeciskanie sie oleju. mowisz ze wymieniles regulator na nowy typ, a co z tymi rurkami w starym typie sa 4 dojscia, co z nimi zrobic??rozumie ze u ciebie pomoglo po wymianie? jesli bym byl pewny ze to regulator i rozdzielacz to wydal bym te 1000 zl , chce tez zalozy silownik c-110, tpo juz 1600 sie robi :):)

 

Mam takie pytanie mam mtz 82 z 96 roku i mam 3 gałki przy kierownicy czy moge sterowac któras z nich tylnym TUZ jesli tak to jak to zrobic. Czy te gałki to tylko do wyjść chydraulicznych.

 

 

dzwignia z prawej strony jest od tuz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek18lo    0

Te 2 rurki poprowadziłem do tylu i założyłem na nich gniazda euro, teraz mam 3 pary wyjść hydraulicznych, tym nowym regulatorem steruje się tylko wajchą przy siedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Te 2 rurki poprowadziłem do tylu i założyłem na nich gniazda euro, teraz mam 3 pary wyjść hydraulicznych, tym nowym regulatorem steruje się tylko wajchą przy siedzeniu.

 

 

dalo by rade jakies foto podeslac??? a tamte rurki ktore zostawiles pasowaly czy weze zalozyles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także chciałbym prosić państwa o doradzenie mi co mam zrobić żeby podnosić i opuszczać tylny tuz tą wajchą przy siedzeniu. Otóż moja sytuacja wygląda następująco, niedawno kupiłem mtz 82 z 1990roku i praktycznie od razu wymieniłem w nim pompę oleju hydraulicznego i rozdzielacz ten pod kierownicą (firmy hydrosiła) na nowy ponieważ ze starego ciekł wszędzie olej a pompa była już tak bardzo zużyta że podnośnik na rozgrzanym oleju ledwie podnosił (używałem wtedy tej dźwigni przy kierownicy). A teraz chciałbym zrobić tak żeby podnosić tą dźwignią przy siedzeniu ale nie wie jak to zrobić. Regulator siłowy prawie wcale nie reaguje na ruchy wajchą(podnosi ale bardzo bardzo powoli bez obciążenia a z obciążeniem to wcale) zachowuje się tak jakby nie dostawał olej albo pod zbyt małym ciśnieniem. Dodam jeszcze że kiedy używam wajchy przy kierownicy podnosi każdy sprzęt i to bardzo szybko. Zastanawia mnie czy w tym regulatorze siłowym nie ma jakiegoś zaworu bezpieczeństwa albo jakiejś regulacji ciśnienia. A poza tym zastanawiają mnie te 3 śrubki (na 13 klucz) które są na regulatorze siłowym obok wyjść zasilających siłownik. bardzo proszę o doradzenie mi co mam zrobić bo wiosna idzie a sprzęt jeszcze nie przygotowany do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez Scoti
      Witam mam problem w moim fergusonie przestał działać podnośnik. Gdy chce podnieść podnośnik załącza sie wałek WOM i cały czas sie kreci jedynym sposobem na wyłączenie jest odpiecie kabla od elektrozaworu hamulca, Wymieniłem elektrozawór lecz dalej to samo dodam,ze cały czas świeci sie blokada i wałek ,a teraz ciągnik chodzi na przyspieszaczu . Co jest i gdzie szukać rozwiązania ?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj