krolikNH

PILMET -opinie użytkowników

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Pilmet 412 rok 2000 jak narazie bez zarzutów ale na wiosne musze 3 końcówki aż wymienić ciekną troche mocno :( To na ateście wyszło


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlop    0

Witam

Wady pilmet 1618

Zamykają się same ramiona opryskiwacza na pochyłych terenach.

Rozwadniacz środków nie pobiera cieczy przy ciśnieniu roboczym 2-3atm (trzeba zwiększać ciśnienie podczas napełniania )

 

Witam.Panowie ma ktoś może dokładną budowe opryskiwacza Pilmet 310N > nr. to T 068/5.Z góry dziękuję.Chodzi mi dokładnie o budowę tego opryskiwacza. Dlaczego on nie ma filtra koło pompy na dole a inne opryskiwacze mają. http://moto.allegro.pl/opryskiwacz-ciagnikowy-pilmet-310n-gratis-i1346370588.html

 

Witam

na pewno ma filtr w zbiorniku były dwa rozwiązania dostęp od góry zbiornika przez odpięcie złączki węża ssawnego, lub pływający smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACIEK0224    0

Witam Panowie,

Zamierzam kupić pilmeta 815 lux czy warto za ten sprzęt dać 15 tysi na początek będzie współpracował z c 360 potem zakupie coś większego aby zalać go do pełna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

JA posiadam pilmeta 400l oryginalnie miał 10m belkę ale została przerobiona na 12m i przerobiłem doprowadzanie cieczy bo wcześniej ciecz płyneła przez belkę a teraz są założone węże. Jestem z niego w 100% zadowolony i jak na moje potrzeby wystarcza...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

czy ktoś posiada zawieszanego pilmeta z hydrauliczną regulacją -wypoziomowaniem belki, chodzi mi konkretnie 0 600 l z 12-15 m belką ? Czy opłaca się w to inwestować, koszty, jak się sprawdza w praktyce ? Czy dobrze mi się wydaje, że jeśli coś zaszwankuje w hydraulice to ręcznie nie da się tego opryskiwacza rozłożyć i złożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie , gdzie kupie komplet uszczelniaczy do pompy do pilmeta 400 litrów , belka 12 m ?Coś pompa mi słabo bije ? Jest sens naprawiac? Co może być winą? Na wolnych obrotach słabo podaje.Opryskiwacz rocznik 2000r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

naprawa pompy w opryskiwaczu to jest baja kupujesz za pare zlotych uszczelki zaworki i membrany i pompa jest jak nowa i koszty niewielkie w porownaniu z nowa .

a wedlug mnie pilmet to dobra i solidna firma ale nowe opryskiwacze sa za drogie

lepiej juz kupic tad lema jakosc porownywalna a cena duzo niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zonk28 części sa tnie.Do zwykłej pompy kosztują do 50 zł.Jak osłabła to ją rozbierz i zmień membrany i zaworki.U mnie po zmianie zaworów ciśnienie podniosło się o 1,5 bar.Kupisz je w każdym sklepie.To może być jeszcze wina zaworu ciśnieniowego.Ale przy wolnych obrotach to raczej zaworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Tomku problem w tym że u mnie nie ma takiego sklepu z takimi menbranami i zaworkami , ale pompy Pilmeta są inne jak zwykle pompy za 550 zł.Może znasz jakiś sklep w internecie co maja takie części do pomp pilmeta , będę wdzieczny.A ten zawór cxiśnieniowy to który to? Pozdrowionka spod Ojcowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Panowie proszę doradźcie mi jaki opryskiwacz wybrać Pilmet 615xl czy lepiej Krukowiak opitmal(głowice 5pozycyjne, stabilizacja pochyła belki hydrauliczna, zawór stało ciśnieniowy 600l 15m szerokość. Dodam że cena porównywalna 15tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A co takiego uprawiasz że niezbędne będzie stosowanie takich głowic,czy rozlewasz RSM.Pozostałe wyposażenie to na pewno tak.A może za taką kasę coś na kołach i z podobnym wyposażeniem, dzisiaj większość producentów stosuje włoskie podzespoły,a płacić tylko za nazwę?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

witam

co może być przyczyną w opryskiwaczu pilmet 600l z 2009r, że podczas pryskania zmienia się ciśnienie z 3,5mpa na 2 a później znowu rośnie i bardzo słabo reaguje na pokrętło zmiany ciśnienia? I zazwyczaj dzieje się to wypryskaniu połowy zbiornika oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlado    0

Witam.

Może tu uzyskam pomoc w sprawie pilmeta 417. Nie wiem jak zdemontować zespół obrotowy lanc chodzi mi o te aluminiowe tuleje, które obracaja się na stałym elemencie. W nich to znajdują się najprawdopodobniej elementy blokujące lance w pozycji rozłozenia. Otóż lance w tych elementach nie są blokowane, muszę je unieruchamiać linkami. Nie posiadam instrukcji ani katalogu części zamiennych, a wtakim katalogu powinno być rozrysowane jak to jest zbudowane.

Może ktoś z użytkowników wie jak rozmontować ten zespół lub posiada opis budowy tych elementów i zechce podzielić się wiedzą będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie mam zamiar kupic rexa 1015 i nie wiem czy dopłacic 2 tysiace i kupic ich te dysza z wkladka ceramiczna czy lepiej poprostu w wlasnym zakresie kupic teejeta albo jakiejs innej dobrej firmy rozpylacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

Poszukuje instrukcji obsługi do opryskiwacza PILMET TERMIT 301. Tato zakupił takowy uzywany sprzęt ale żeby zaoszczędzić czasu na poznaniu obsługi metodą prób i błędów tak instrukcja by się przydała.

Czty ktoś m ogłby mi pomóc w tej sprawie:)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnaaam    0

Przepraszam że odświerzam temat , Mój tata poszukuje sprężyny tej grubej ( bo są dwie) w rozdzielaczu w pokrętle wydajności cieczy w opryskiwaczu PILMET LM 412.( 400/12) gddzie taką sprężynę dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie ile metrów potrzebuje węża by go wymienic w opryskiwaczu PILMET LM412. 400/12m.

Chodzi mi o ten do koncowek co idzie.

Gdzie kupię go tanio? U nas taki żółty kosztuje 3.50 za metr. ( 12.5x3mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić zawór główny sterowany linką z kabiny?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

A można dokupić samo to sterowanie zaworem na linkę, i czy by pasowało to do każdego innego roździelacza? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj