Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

ksiaze    234

a co w tym zdaniu dziwnego?? jak jestes po 5 klasach to sie nie odzywaj a i czekaj z pszenica myslisz ze rok 2006 sie powtorzy ze ktos Ci placil po 900 za pszenice a wstawioal pisklaki i sie modlil o cene?? do wiosny moge nie wstawiac i mam na to wyrabane :D a kto niby w tym kraju przetwarza paszowke na potege wlasnie fermy drobiarskie...sam 30tys ferma przerabiam 500 ton pszenicy paszowej a w s kali kraju to jest najbardziej chlonna branza..

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIPERS    0

Masło maślane.

Oj, kolego żebyś się nie zdziwił jakie mam wykształcenie.

Myślę, że jest ogromna szansa aby było jeszcze lepiej niż w 2006 r.

Dostałem więcej niż 900 zł/t

Wspomniałem, iż nie tylko branża drobiarska wykorzystuje pszenicę.

Nikt nad tobą nie będzie płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Masło maślane.

Oj, kolego żebyś się nie zdziwił jakie mam wykształcenie.

Myślę, że jest ogromna szansa aby było jeszcze lepiej niż w 2006 r.

Dostałem więcej niż 900 zł/t

Wspomniałem, iż nie tylko branża drobiarska wykorzystuje pszenicę.

Nikt nad tobą nie będzie płakał.

 

;)

jestes taak dobry ze moglbys wrozyc z fusow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Książe Twoja wiedza mi imponuje...

a kto niby w tym kraju przetwarza paszowke na potege wlasnie fermy drobiarskie

Ty naprawdę myślisz że tylko drobiarze przerabiają zboża na paszE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Każdy kurnikarz jakiego znam kupuje na paszę kukurydzę, a nie pszenicę, pszenica to może jakiś mały procent w paszy.

 

Jak rok temu cena kukurydzy była wyższa od pszenicy to się przestawiali na pszenicę + dodatki, ale teraz znowu jadą na kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

lol kolego ciekawych masz hodowcow albo Ci sie cos pokrecilo..dajesz na odwrot...okolo 70-80% pszenicy reszte 30-20% mozesz dac kukurydzy w mieszance a to dopiero stanowi jakies 70% przy produkcji paszy..reszta to soja olej i premix lub koncentrat...znajdz mi takiego co daje wiecej kukurydzy niz pszenicy...posraja sie kurczaki dalej niz widza;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

Jak byś wiedział ile dużych ferm trzody ma własne wytwórnie pasz to byś zawału dostał ;), bydło też szamie na potęgę, trzeba też wziąć pod uwagę ile % zboża paszowego omija wytwórnie pasz i jest skarmiana w indywidualnych gospodarstwach


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Mam dylemta czy sprzedawać czy się wstrzymać na lepszą cene mam do sprzedania żyto i pszenice i nie wiem czy cos podskoczy czena czy po nowym roku zacznie spadać? Pewnie nie tylko ja mam taki dylemat:(;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no właśnie-żyto to i tak jest ponad 100% droższe niż w tamtym roku. Może naprawdę jest mało tego zboża na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dyskusja o aktualnych cenach zbóż w 2014 roku przeniesiona do wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72482-ceny-zboz-pszenica-zyto-jeczmien-2014/page__view__getlastpost

 

 

 

 

pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

 

Jezeli w Twoim regionie jest sporo hodowcow kur to Ci tak powiedza...Wiesz ile zje świnia w ciagu swojego życia?? tyle co xx kurczaków...

Pozatym tak jak @Marekgizo pisze...hodowcy kur , duzi hodowcy głównie bazuja na paszy z qq

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HubertOjdana mowiąc o tych hodowcach mam nadzieje ze nie mówisz o Czarku spod Wasilkowa.

 

Odnośnie świni to ile zje paszy przez jaki okres tuczu? Tak z ciekawości pytam. Kurczak w przeciągu 6 tygodni zje jakieś 4,5 kg paszy. W przeciągu roku ze standardowego kurnika 40k sztuk wychodzi jakieś 1100 ton paszy a takich kurniczków jest kilka nawet w moim rejonie który wcale zagłębiem drobiarskim nie jest. Pod koniec tuczu dziennie idzie 10 ton wiec jest to dość chłonny rynek.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

zgadza sie to co jedza tuczarnie to pikus przy rynku drobiarskim i sie nie kloccie...naprawde jest w drobiarstwie tragedia...od 3 tygodni...ludzie nie zasiedlaja ferm pisklakami ...zeby nie byc goloslownym to sledzcie rynek drobiarski i jego sytuacje: Komentarze i analizy - Rynek pasz

 

2010-10-20

Kto zarabia, kto traci na drogich paszach?

 

 

Drogie pasze coraz mocniej uderzają w hodowców. Oprócz producentów trzody chlewnej, na wysokie ceny narzekają już właściciele kurników. Niektórzy zaprzestają nawet produkcji.

Mało kto jest tak mocno uzależniony od cen pasz jak drobiarze. To one pochłaniają niemal całość nakładów potrzebnych do prowadzenia hodowli. Właściciele małych ferm, tak jak pan Romuald Wyrębski, nie mają innego wyjścia i wstrzymują produkcję. Brak opłacalności tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji i spadającą ceną drobiu.

 

Romuald Wyrębski-właściciel fermy, woj. łódzkie „To powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jak jest”.

 

Drobiarze wytykają paszowcom nieuzasadnione windowanie cen i domagają się ich weryfikacji.

 

Leszek Kawski-Krajowa Rada Drobiarstwa „Produkcja zbóż paszowych jest na stabilnym poziomie, porównywalna do ubiegłego roku. Apelujemy do wszystkich firm produkujących pasze, aby zweryfikowały swoje cenniki, aby ta cena spadła”.

 

Szanse jednak na to są jak na razie niewielkie. Przemysł paszowy tłumaczy, że ceny pasz kształtuje rynek. A to co podbija ich koszty produkcji to drogie zboże.

 

Adam Tański-Izba Zbożowo-Paszowa „Nie ma uzasadnienia wzrostu cen pszenicy paszowej i tu jest wzrost nieuzasadniony rynkowymi czynnikami podaży i popytu”.

 

Tym bardziej, że nie potwierdziły się szacunki o wyjątkowo niskich zbiorach w kraju. Wiadomo, że będą one o niecałe 9% mniejsze niż w ubiegłym roku i wyniosą 27 milionów ton. Ale o niższych zbiorach od dawna mówiło się też w całej Europie.

 

Andrzej Bąk-WGT „Problemy Rosji, Ukrainy i Kazachstanu z utrzymaniem produkcji zbóż spowodowały to zachwianie. I stąd ten gwałtowny wzrost, który zaczął się w lipcu”.

 

W listopadzie czeka nas najprawdopodobniej uwolnienie unijnych zapasów ziarna, ale tylko jęczmienia. Dlatego mało prawdopodobne, żeby zmusiło to przemysł paszowy do obniżenia cen.

 

 

Źródło: Agrobiznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

Witam poszukuje zboża z okolic woj. pomorskiego (okolice Gdańska) posiadam własny transport, Poszukuje najlepiej stałego dostawcy(20ton na 3 tygodnie), zboże jest mi potrzebne już na przyszłą sobote ponieważ moje zapasy się kończą, najlepiej żeby to było pszenżyto, jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

aleś się czepił nie dasz inny dojść do słowa. Kurniki paszę kupują a tuczarnie szczególnie te większe robią swoje. świniak jak ma120 kg to przez swoje życie zje około 300-340kg czyli tyle co 71 kurczaków i niech taki Poldanor, Duda, Mazur i Animex policzą ile mają setek tyś tyczników to wyjdzie kilka mln kurczaków a nie wspominamy o tych "mniejszych" po kilka tyś sztuk. Jak wy hodowcy drobiu nie potraficie robić sobie pasz to musicie je kupować :lol: a hodowca trzody skupi zboża z okolicy jak mu swoich zabraknie i przerobi to na paszę, przecież on nie zgłasza do GUS ile ton kupił ;) więc takie zboże zapewne nie jest brane pod uwagę w plonach krajowych. BO ARiMR policzy powierzchnię zasiewów razy średni plon i mamy ok 3 czy tak 3,5t z ha.

Kiedyś czytałem o Poldanorze to przerabiają zboża z 30 000ha połowa swoje i polowa kupione. Obrazowo to 300km2 :lol:

Co do Agrobiznesu to w jednym odcinku mówią jedno a w drugim potrafią całkowicie odwrotnie :P :lol: także nimi bym się nie zasłaniał.:lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że nie hodowcy drobiu nie potrafią robic pasz? Żeby dziennie robić 10 ton paszy to trzeba mieć infrastrukturę do tego żeby nie stać cały dzień przy jakimś młynku czy śrutowniku. A tak apropo Animexu to skoro chcesz liczyć ich świnki to policz też ich kurki których też maja niemało. Sami w spółce w 7 osób "przerabiamy " rocznie prawie 2 mln sztuk kurczaków, a to tylko 7 hodowców odnośnie których wiem dokładnie jaka jest skala ich produkcji.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Lukasz1987 rozbawiles mnie ;) poczytaj o drobiarstwie w PL.... http://www.kipdip.org.pl/kat/id/7 dajmy na to ze pomnozysz ilosci ptakow z tych tabel x zuzycie paszy ~3,8-4.0 kg/sztuke to naprawde zakolysze Twoja glowe i nie gadaj mi tu o tuczarniach bo mi sie smiac chce:)

 

pomoge Ci w wyliczeniach:) wezmy tabele z sierpnia czyli ~62mln sztuk x ~3,8-4.0 kg na sztuke daje nam 235600 ton paszy gdzie ~75% z tego to sama pszenica w dawce zywieniowej czyli jakies 176700 ton pszenicy :P i taak miesiac w miesiac a dochodza do tego jeszcze produkcja indyka i stad reprodukcyjnych.. w sumie dlugo by Cie uswiadamiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ksiaze 3,8 to 2kg kurczak. Moim zdaniem to conajmniej 4kg na sztuke zeby uzyskać typową wagę w jakiej idzie na ubój.

 

W okresie styczeń-sierpien (a wiec 3/4 roku) 2010 w Polsce wylęgło sie 662 mln sztuk brojlerów co rocznie daje jakieś +- 900 mln sztuk.

W całej Unii Europejskiej produkcja wieprzowiny w okresie styczeń-grudzień 2010 prognozuje się na poziomie 253 mln sztuk.

 

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ue-produkcja-trzody-chlewnej-w-2010-r-o-0-8-proc-wyzsza,38320.html

 

 

Nie biorę ilości indyka zeby Wam nie mieszać w głowach chłopaki...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Co chcecie udowodnic, ze jak braknie drobiarzy to nie dosc ze pszenica stanieje to jeszcze poumieramy z glodu? Jak upadniecie, zlikwidujecie hodowle nic sie niezmieni...plakac nie bedziemy..

 

 

Pozatym to nie temat o wyzszosci drobiarzy nad reszta z branzy miesnej.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakij wyższości? Chcemy tylko uświadomić niektórych że produkcja drobiu pochłania potężne ilości zbóż paszowych.

 

A odnośnie tego płakania i upadnania czyżbym wyczuwał jakąś nienawiść do branży?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

z doświadczenia wiem że pasza robiona w swoim gospodarstwie jest znacznie tańsza w produkcji i gdy mamy te same składniki co producent to jakość paszy będzie na bardzo niskim poziomie. CO do infrastruktury to zasypujesz silosy i pasza robi się "sama" a Ty wykonujesz inne prace. Może trochę przesadziłem żtym że napisałem że nie potraficie. Chodzi Mi o to że większość producentów trzody sama robi sobie pasze i tylko nielicznie kupują gotowe a w waszym przypadku jest zdaje się odwrotnie. Jak dla Mnie przy obecnej ceni € na poziomie 3,7-4 zł zboża paszowe mogą kosztować 600zł i nie mam nic przeciw temu bo zawsze można zamówić sobie coś na Słowacji czy Węgrzech albo w Rumunii i Czechach, różnice walutowe piękna rzecz ;).

@paktofonikas1987 takie pytanie do Ciebie czy skoro w 7 osób produkujecie 2 mln kurczaków rocznie to pasze kupujecie gotową? Nie lepiej zrobić wytwórnie pasz i mieć dla siebie a nadprodukcje sprzedawać?

 

Odnośnie ceny

ZZZ cena pszenicy w zł:

konsumpcyjna 880

konsumpcyjna z obniżonym parametrem 780

paszowa 680


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@ksiaze 3,8 to 2kg kurczak. Moim zdaniem to conajmniej 4kg na sztuke zeby uzyskać typową wagę w jakiej idzie na ubój.

 

W okresie styczeń-sierpien (a wiec 3/4 roku) 2010 w Polsce wylęgło sie 662 mln sztuk brojlerów co rocznie daje jakieś +- 900 mln sztuk.

W całej Unii Europejskiej produkcja wieprzowiny w okresie styczeń-grudzień 2010 prognozuje się na poziomie 253 mln sztuk.

 

 

Nie biorę ilości indyka zeby Wam nie mieszać w głowach chłopaki...

 

Czytasz co piszesz? Wydaje ci się, że całe zboże zjadają kurczaki? zrobiłem wyliczenia na podstawie Twoich danych:

swinie: 253mln sztuk * 0,35 tony/sztuke = 88,55 mln ton + maciory, których nie uwzględnia się w produkcji o one tez potrafią ładnie wszamać

 

kurczaki: 900 mln sztuk * 0.005 tony/sztuke = 4,5 mln ton w Polsce

zakładając, że produkcja we wszystkich państawach jest na podobnym poziomie co w Polsce (załozenie nad wyrost bo na pewno niektóre produkują znacznie mniej) to:

4,5 mln ton x 27 krajów = 121 mln ton

 

wniosek: Produkcja trzody i drobiu potrzebuje zbliżone jak nie te same ilości zboża. Jeżeli masz jakiś problem w domu to nie wyżywaj się na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Cihu zablysnoles...przeciez swinie karmisz jeczmieniem i pszenzytem...a nie pszenica...karmiac pszenica to dopiero bys na tucznikach zarabial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

I po co te swary i kłótnie jak Wam pośrednik i tak pieniądze utnie!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj