Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

mierzwik20    0

Kolego na temat Brillanta nic nie wiem. Nawet nie słyszałem o takiej pszenicy. ;[ A ja sieje też Bogatke a takze Muszelkę, Tulsę i Monsuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Co sądzicie o odmianie GRANNY? Ja posiałem ja żeby mieć materiał siewny.. W tym roku sieje 50 ha tej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

PRZENICA ;[ :) :)

 

u mnie bogatka w tym roku strasznie słabo sypała. Ale to przez to, że na niektórych kawałkach wypadła calkowicie. srednio jednego pola to około 4.2 a z drugiego 3,5 tony. Słabo. Tylko, że, co ciekawe, na jednym z pól nie bylo miejscami jej wogole a miejscami była super. I tak wyliczylem ze w miejscach gdzie była to sypała ponad 6 ton ale ogolnie w tym roku cholernie słabo ją oceniam. jakoś srednio ona się u mnie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No ja myślę wysiać odrobinkę ostrogi i ostki strzeleckiej ale to na próbę tylko ;[

 

Na bogatkę nie mogę w tym roku narzekać, na mewę zresztą też. Tonacje którą miałem na jednym kawałku idzie cała na sprzedaż.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jestem bardzo zadowolony z odmiany Mulan - bez nawozów wieloskładnikowych na stanowiskach po gorczycy i ziemniakach, z pełną ochroną przeciw chorobom - plon ok. 6 t/ha, białko 12,9 (mogło być lepiej, ale długo czekała na kombajn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja w tym roku bylem zadowolony z odmiany GRANNY, pszenica jest nisko pienna, sypała w tym roku 7-8 t /h, po rzepaku miałem ok 9 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja polecam muszelka 7-8 ton sypała z ha na 3-4 klasie, akratos na 2 klasie sypnęła 9,5 tony,figura.na 5 klasie 6,1 tony tonacja na 6 klasie 5 ton z ha .W tym roku mam zamiar zasiać pszenicę tiger, jenga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Jestem bardzo zadowolony z odmiany Mulan - bez nawozów wieloskładnikowych na stanowiskach po gorczycy i ziemniakach, z pełną ochroną przeciw chorobom - plon ok. 6 t/ha, białko 12,9 (mogło być lepiej, ale długo czekała na kombajn)

Też tak uwazam, odmiana "Mulan" na słabsze ziemie jak i stanowiska jest godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a opinie o tej pszenicy: http://www.rolnas.com.pl/produkty-ver.php?idg=1&idm=8&id=218 ?

 

KASPART


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Brilliant lux pszenica, nie widać po niej a sypie że hey i to na kazdej glebie... Sieje ją już 3 lata i jestem z niej zadowolony. Co chcesz wiedzieć, pytaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Odmianę Baryton widziałen a kolekcji Chemirolu pod Zamościem. Na IV klasie wyglądała imponująco, zdrowa niska , dobrze się krzewi, przy nawożeniu A2 wydaje plon o wyskojakościowy -klasa E, nasiona dorodne, przesnica zawędrowała do nas z Czech. Odmiana godna polecenia.

Teraz coś napiszę o odmianach , które miałem w tym roku. Wszystkie prowadzne w technologii A2, gleba III i troszkę II klasy.

1) Muszelka - siana porzepaku i po jęczmieniu, niska, zdrowa, można nasypać azotu do bólu, super się krzewi, należy ją rzadko siać, dojrzewa dość szybko i tak należy ją zebrać aby nie stracic parametrów, plonowała super w okolicach 8 t/ha, potłuczona przez grad dała ponad 6 t/ha, uważam ją za pszenicę przyszłościową i będę ją siał, a teraz minus- niesty podatna jest na septiorozę liści trzeba tego kategorycznie pilnować bo uschnie liśc flagowy i po plonie. Odmiana nie dla każdego- niestety-( taaak wiem - jestem skromny) jest wymagająca ale odwdzięcza się super plonem a plantacja wykłoszona cieszy oko.

 

Buteo- jak producent mówi rzeczywiście zdrowa, jedyna nie chroniona zpremedytacją i egzamin zdała, na koniec dojrzewania dopadły ją choroby(deszcze). Tak jak producent zaleca siać rzadko max 160 kg/ha, wystarczy jeden zabieg na liśc flagowy i powinna zdrowa w miarę dotrwać do żniw, niestety raz musiałem ją skrócic. Polecam na stanowiska po żbożach i w monokulturę.

 

Naridana- wsiałem ją z ciekawości nasiona zostały mi z usługi. Powiem tak fajna odmiana, szybko rusza z wegetacją, inne śpią a ona już rośnie i szybko trzeba ją nawozić azotem, rzadko siac co powtarzam jak mantrę, no i szybko się kłosi, 10 dni przed innymi pszenicami (uważam że jest to ważna cecha) i wytwarza fantastyczny liśc flagowy, duży szeroki co zwiastuje duże możliwości plonowania i tak jest ale zaraz do tego wrócę. Minus jest jak w każdej bajce- niechroniona choruje na na mączniaka a potem na septoriozę liści, widziałem Naridanę niechronioną- szkoda siać poprostu, dwa zabiegi obowiązkowo. Szybko się ustała , przed Muszelką i tak została zebrana, plon ok. 8 t/ha, ziarno średnie ale ładnie wypełnione, myślę że parametry ma, po 3 dawce N, była granatowa.

 

Bogatka- sieję ostatni raz jak babcię kocham, tę odmianę traktuję porównując do relacji-damsko męskich jak byłą narzeczoną- niby fajna ale już mnie wk...wia, 6 lat i wystarczy- znów bez wyglądu, ale za to dobry plon, zdrowa, ładnie się krzewi, nie jest zbyt wymagająca co do gleby czy stanowiska, taka pszenica dla początkujących gospodarzy, trudno coś przy niej skopać ( można - gęsto posiać)

 

W tym roku posieje odmiany: Muszelka, Brillant i Naridana.

pozdrawiam Jerzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Jerzy dwa pytania co do bogatki; pierwsze czy ta odmiana ma większe skłonności do porastania od większości odmian, i drugie czy słaby gluten to również jej cecha charakterystyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie ze gluten zalezy od tego jak ja zasilacie,,,jak nic nie dacie to nic z niej nie bedzie,,,ale jezeli chodzi o bogatke to nie jest to pszenica ktora by przodowala w glutenie....w tym roku sie zalapalem z glutenem ale to juz na ostatni gwizdek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem dzis do Osadowskiego chcialem sciagnac sobie na prube 200kg brillanta...powiedzial mi ze w 200kg sie nie bedzie bawil ...trudno moze jeszcze cos wykabinuje a jak nie to trudno... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

@piotrek

Z porastaniem Bogatka ma trochę kłopot, wcześnie u nas na lubelszyźnie dojrzewa i trzeba ją szybko zebrać bo lubi po 3-dniówce porosnąć- niestety. Co do glutenu zawsze miała super a w szczególności na poziomie A2, dawka 120 N/ha to stanowczo za mało aby żadać od niej wysokiego glutenu, dopiero dawka 15 N/ha w więcej pokazuje walory jakościowe tej pszenicy. pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja mam zamówione Boomer, Kerubino i szukam JB Assano.Ktoś może wie gdzie tą pszenice można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jakie odmiany siejecie na V,VI klasie?i jakie nawożenie żeby coś porządnego z tego było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

kombajnista84 a osadkowski w jakich dawkach sprzeda ??? tez sie zastanawiałem nad ta odmiana zeby posiac na próbe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj