Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor53400    2

No ja chce kupic z 50 kg na 20 arów i mieć na następny rok na 2 ha (chociaż nie wiem czy mi tyle uleci tego łubinu), i tak rozpocząć swoją zabawe z łubinem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

ja też jeszcze w lutym kupowałem grochy i łubiny to kwalifikat chodził średnio po 2,5zł/kg teraz ceny są rzeczywiście kosmiczne gnoje chcą sie obłowić bo towaru niewiele i okazja nabić kasę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Kupowaliście łubiny już zaprawione? Ja mam z Granum Zeusa w c2 i płaciłem 2,50zł/kg, ale nie zaprawiony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

a wedlug czego ustawic siewnik czytaj z tablicy wysiewow?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam!! jest to mój pierwszy post wiec na początku chce się serdecznie przywitać. Czytałem temat od początku bo chce posiać w tym roku łubin żółty Lord na pasze dla zwierząt. Jednak mam pewien dylemat otóż doczytałem się gdzieś ze niewskazane jest siać łubin po oborniku i motylkowych a na jednym kawałku gdzie nie dałem rady zasiać oziminy została przyorana na zime gorczyca w poplonie. Może ktoś z kolegów podpowie czy to nie będzie kolidowało i czy nie wyskoczy nic nieoczekiwanego, dodam ze materiał biorę z centrali i nie mam ochoty potem go przyorać gdyż cena jest dosyć zaporowa 3,70kg. Pozdrawiam

Nie słyszałem żadnych przeciwwskazań. Raczej słyszałem to że dobrze ze w ost latach była siana roślina motylkowa. W glebie masz bakterie które żyją w symbiozie z korzeniami łubinu, ściągając azot atmosferyczny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

łubiny i grochy nie zaprawiają tez byłem zbulwersowany tym faktem taka kasa i bez zaprawy poworkowane po 25kg. Teraz wszystko trzeba wysypywać zaprawiać i ponownie workować paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

dokładnie, zamówiłem, myślę sobie, że będzie w "50" i zaprawiony a jak wróciłem do domu to był szok. Łubin przyjechał a nie zaprawiony. A kwalifikat;(. Zaprawię go tylko nitraginą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Nie słyszałem żadnych przeciwwskazań. Raczej słyszałem to że dobrze ze w ost latach była siana roślina motylkowa. W glebie masz bakterie które żyją w symbiozie z korzeniami łubinu, ściągając azot atmosferyczny.

 

Hejka gdzieś to wyczytałem ale wole zasięgnąć wiedzy kolegów co mają już z tym do czynienie. Co do bakterii to i tak zaprawie nitraginą bo jestem zdania jak coś robić to robić to dobrze a sieje dla paszy i na przyszły rok, cena w porównaniu z nasieniem niewielka ponad 30zł/ha. U mnie kwalifikat też nie jest zaprawiany i wydaje mi się ze to trochę bandytyzm gdyż cena jest dosyć wysoka ale biednemu rolnikowi zawsze wiatr w oczy!! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

czym najtaniej pryskac łubin zółty od chwastow, poradzcie.

pisze po raz trzeci.. wedlug czego ustawic siewnik poznaniak ze stara przekladnia na siew łubinu

prosze odpiszcie


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

1. Zawsze pryskałem Afalonem i również wcześniej pytałem o to samo - poczytaj wcześniej...

2. Zrób próbę kręconą i będziesz wiedział - norma wysiewu 150-180 kg/ha. Mam 19 redlic w Poznaniaku 2,7 więc nic Ci nie da, jak podam bieg (prawdę mówiąc to i tak nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Siemka szymi!! ja też dopiero zaczynam działać z łubinem wiec dużo czytam, większość radzi pryskać afalonem na 2-3 dzień po zasianiu, szczerze to sam nie wiem czym pryskać przeczytam jeszcze raz od początku i się zdecyduje. Co do siania to mamy poznaniaka starego rozmawiałem z teściem i mówił ze można zaślepić co drugi lejek i przestawić na górny wysiew ale jak to się robi to powiem ci jak zasieje, z drugiej strony kolega ma siewnik amazone i siał groch kiedyś to wie co i jak deklarował się pomocą i nie wiem czy nie skorzystam. Kupiłem dziś kfalifikat, nitragina jest jeszcze zaprawa tylko no i czekam oż obeschnie bo u nas jeszcze błotko na polach myślę ze pod koniec tygodnia albo w wielkim tygodniu wysieje reszta od nieba zależy. Wszelkimi spostrzeżeniami na pewno się podzielę!!! a jaką zaprawę kupiłeś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

ja zaprawiałem zaprawa w płynie "Sarox"

 

mam pytanie... czy łubin jest wrażliwy na mrozy i kiedy go najlepiej wysiewac;)

 

 

P.S co do tego Saroxa to niejestem pewnien ale chyba tak sie to nazywało... to taki różowy płyn strasznie brudzący, domyć rak nieidzie po tym :)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Przyłączam się do pytania jednego z kolegów. Jak ustawić ,, Poznaniaka 2 ,, SO-43, do siewu łubinu. Myślę, że pewnie się da zasiać bez zmiany kółek wysiewających(przecież, ten drugi komplet kółek który jest w zestawie służy do wysiewu nasion drobnych, a łubin to drobny raczej nie jest).Interesuje mnie ustawienie przekładni i co ile zamknąć zastawki. Dziękuj i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Zastawki na 3 ząbek od góry, a przekładnie ABC to już musisz próbę kręconą wykonać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Siał już ktoś łubin?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

przecież, ten drugi komplet kółek który jest w zestawie służy do wysiewu nasion drobnych, a łubin to drobny raczej nie jest

 

Ale jest także 3 komplet do grubych :)

 

Nie pamiątam, żeby kiedykolwiek mój tato siał łubin w marcu - zwykle pierwsza dekada kwietnia. Jednak zaleca się jak najwcześniejszy wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Jeśli jest trzeci komplet to wchodzę na przybudówkę i szukam, bo leży tam od nowości nieużywany nigdy zestaw kółeczek. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Tak się składa że piszę inż na temat produkcji nasion łubinu wąskolistnego i odmiany nietermoneutralne trzeba siać wczesnie tzn jak można wjechać w pole ;), natomiast odmiany termoneutralne można opóźnić bez większych strat na plonie. wczesny siew też sprzyja mniejszemu porażeniu przez choroby. łubiny dobrze wytrzymują przymrozki, wąskolistny do -9 reszta do -8 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja dziś zasiałem łubin żółty i odrazu na wieczor prysnąłem afalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jeśli jest trzeci komplet to wchodzę na przybudówkę i szukam, bo leży tam od nowości nieużywany nigdy zestaw kółeczek. Dzięki za info.

 

Podobno tych kółek nie trzeba zmieniać. Zasówa się tylko co drugą ścieżke a wysiewa się kółkami od zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Siał już ktoś łubin?

Ja wczoraj zasiałem bo była super pogoda ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Podobno tych kółek nie trzeba zmieniać. Zasówa się tylko co drugą ścieżke a wysiewa się kółkami od zboża.

 

Nigdy nie sialiśmy łubinu w szerokie rzędy - rządki co 14,2 cm (19 redlic w Poznaniaku 2,7 m). A kółka radzę zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Kółka znalazłem. Pewnie jest trochę zabiegu żeby je zmienić ?

,,A kółka radzę zmienić'' - jakie argumenty za tym przemawiają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W zeszłym roku jeden rolnik siał bez zmiany kółek i co dróga ścieżka zamknięta. Łubin wyrósł całkiem ładny i dlatego my będziemy siać bez zmiany kółek wysiewających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj