look19

Nauka spawania i toczenia

Polecane posty

look19    30

Jak w temacie. Prośba moja jest o to, aby wskazać mi najlepszy sposób na naukę spawania, toczenia itp.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Bardzo ogólnie zapytałeś więc po prostu poproś spawacza i tokarza żeby ci pokazał.

Oprócz tego są książki - najłatwiej dostępne na allegro np " Poradnik tokarza " Dudik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

najlepiej się uczyć od najlepszych, więc od osób które umieją to robić, można też samemu ale to o wiele trudniej chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się kogoś jak się spawa lub toczy, a później to ćwiczenia i się nauczysz.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy warto iść na jakiś kurs spawania/toczenia czy to strata pieniędzy? Może do jakiejś policealnej się zapisać?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

na kursach zawsze sie czegoś dowiesz ale o nauczeniu sie spawania nie ma mowy - bo wszedzie chodzi tylko o odwalenie programu i zebranie kasy a nie o nauczenie kogos czegokolwiek

 

najlepiej podpytaćkogos kto się troche na tym zna co i jak a pozniej to praktyka praktyka i praktyka - tej wiedzy nigdzie nie zdobedziesz


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Dzięki. Chyba tak zrobię. Wydaję mi się, że być może nawet znam kogoś takiego, kto by mi pomógł się tego nauczyć.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A jaki rodzaj spawania Cię interesuje


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja nauczyłem się toczenia w szkole na praktykach , chyba 6 dni po 5 godzin ,a na koniec to całkiem nieźle mi szło. Wcale to nie jest trudne , kilka pierwszych godzin trzeba poświecić na poznanie maszyny, jeż możliwości ,opcji i technik toczenia , potem z każdą godziną idzie Ci coraz lepiej ;[

Tak samo z ze spawaniem, gościu nam pokazywał jak spawać , pozycje i technika spawania. Potem sam dochodzisz do wprawy. Migomatem (nie wiem jak poprawnie się to nazywa) nauczył mnie spawać mój opiekun, a elektrodą sam w garażu się nauczyłem ;[

 

Toczenie jest bardzo proste , gorzej ze spawaniem bo trzeba umieć porządnie pospawać bo inaczej spawy będą puszczać ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Najlepiej jak byś wziął maskę spawalnicza i patrzył jak dobry spawacz spawa chodzi mi dokładnie o obserwowanie łuku elektrycznego a później to tylko praktyka i umiejętne ustawienie amperażu.A jak naświetlisz sobie oczy a na pewno se naświetlisz to polecam kroić ziemniaki i kłaść na oczy bardzo pomaga,to taka moja sugestia heheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

juz to widze jak sam nauczysz sie toczenia ........ chyba ze koniecznie chcesz d*p.e lokciem wycierać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wystarczy ,że ktoś mu pokaże jak obsługiwać tokarkę, jej funkcje i omówi podstawy związane z toczeniem. Toczenie jest banalnie proste. Na tą chwilę potrafię sobie wytoczyć co mi potrzeba, a przy tokarce pracowałem max 20 godzin. Gościu nam pokazywał jak wykonać dany element , a potem sami robiliśmy na oceny. W ten sposób uczyliśmy się wykonywać różne operacje na tokarce , toczenie, wiercenie, gwintowanie i inne ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

A czy warto iść na jakiś kurs spawania/toczenia czy to strata pieniędzy? Może do jakiejś policealnej się zapisać?

 

Ja skonczylem kurs spawania metoda MAG-135 i TIG-141 masz jeszcze MIG (aluminium), TIG (aluminium) i MMA (elektorda otulona). to sa chyba najpopularniejsze na kursie ja mialem 120 godzin MAGa i 80 godzin TIGa pozniej egzamin z teori i praktyki jak zdasz masz ksiazeczke spawacza i certyfikat wazny na kraje uni europejskiej, ale jak bedziesz robil w stoczniu to uzyskasz na caly swiat. mysle ze MAGem mozna prosto samemu sie anuczyc nie jest to takie trudne MMA tez by dalo sie nauczyc gorzej z TIGem i MIGem bo co do aluminium to ciezko sie spawa i tego sie lepiej uczyc na kursie bo masz matarialu do bolu wiec nie bedziesz swojego musial kupowac. a jesli bedziesz chcial spawac tylko dla siebie to kup robie MAGa jakiegos cos kolo 2tys niech jakis spawacz co ma doswiadczenie ci powie obsluge i ci pokaze jak sie spawa. Mag jest szybki ale nie zawsze sie wtopisz w material, natomiast TIG jest wolny ale zawsze sie wtopisz a jak sie postarasz to i przetopisz. Patrzenie jak ktos spawa duzo nie da ale pokaze ci np. jak trzymac uchwyt jak skeirowac dysze pod jakim kontem i wogole.. a pozniej niech lepiej on parzy jak ty spawasz to powie ci za szybko za wolno, na poczatek lepiej malym amperazem smigac

 

a co do toczenia to hmm nie jest to az takie tez trudne mialem kilka godzin tego w szkole wiec jak jestes bystry to jak by jakis dobry tokarz ci wytlumaczyl co z czym sie je to bys opanowal toczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

MIG vel Migomat to jest dobra sprawa dla blacharza - w pracach naprawczych w gospodarstwie nie ma moim zdaniem lepszej techniki jak najzwyklejsza elektroda tylko trzeba sie nią umiwć posługiwać - ja mam akurat to szczęscie ze ojciec jest spawaczem i jakiś dryg do spawania w genahc został - najlepije może to nei jest ale jeszcze nic co spawąłem nie odleciało - a widziałem jak nasz majster przyspawał do dyszla od przyczepy uchwyt na węze i przewody i jeszcze dobrze spawarki nie zwinął a juz odpadło hehe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

@Mechanizator nie zgodzę się z Tobą że nie da rady nauczyć się spawać na kursach, wiadomo że nie w 100% ale na pewno wiele można się dowiedzieć w praktyce jak co wygląda i jak się to robi. Jestem właśnie teraz na takim kursie , dostaje zadanie i muszę je wykonać i nie ma takiego czegoś że tego nie zrobię. Muszę wykonać dane zadanie bo inaczej mam niezaliczone. @ look19 jeżeli masz zamiar coś robić w tym kierunku to na pewno się to przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na początek zalecałbym trochę teorii by wiedzieć jak to działa. Spawanie spawaniu nie równe i tak sam o z toczeniem( różnice materiałowe, zadania jakie ma spełniać wykonany przedmiot itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

MIG vel Migomat to jest dobra sprawa dla blacharza - w pracach naprawczych w gospodarstwie nie ma moim zdaniem lepszej techniki jak najzwyklejsza elektroda tylko trzeba sie nią umiwć posługiwać - ja mam akurat to szczęscie ze ojciec jest spawaczem i jakiś dryg do spawania w genahc został - najlepije może to nei jest ale jeszcze nic co spawąłem nie odleciało - a widziałem jak nasz majster przyspawał do dyszla od przyczepy uchwyt na węze i przewody i jeszcze dobrze spawarki nie zwinął a juz odpadło hehe

 

 

nie zgodze sie lepszy by byl TIG mozesz tym spawac zwykla stal jak i wysokostopowa i spaw bedzie ladnie wygladal i dobrze trzymal. co do MIGa to jest tylko metoda do spawania aluminium, jak jzu to predzej MAG sie rzyda mechanikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no może troche przekolorowałem sytuacje - ale nadal zostane przy tezie ze na gospodarstwo najzwyklejsza spawarka elektryczna (najlepiej wirówka) to najlepsza technika spawalnicza - poprostu najbardziej uniwersalna

 

co do toczenia to troche sie w technikum człowiek uczył co i jak ale jak to w zyciu bywa jak sie czegoś nie cwiczy to sie trzeba po jakimś czasie znów uczyć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A powiedzcie mi co jest przyczyną że ze spawu jest wiecej szlaki niż spoiny? Za mocno dociskana elektroda?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mnie nauczył spawac moj tata metoda prób i błędów i naswietlonych oczów nauczyłem sie i jestem z tego dumny bo wiadomo ze zawód rolnika to nie tylko rolnik a wiele wiele innych czyli rolnik najlepiej jak jest złota rączką takiemu jest najłatwiej w życiu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja spawania sam się uczyłem podpatrywałem ojca (swoją drogą brat podobnie jeszcze nie za bardzo ale kopniaka do wsk zaspawał ;[ )

 

no jeszcze kiedyś wpadła mi w ręce porady/wskazówki że spawa się od dołu do góry a najlepiej w poziomie i trzymać elektrodę pod kątem 70-80 stopni (może się mylę nie mam podziałki w glowie) i przy grubszych rzeczach trzeba brzegi sfazować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj