mario7738

chwytak do bel

Polecane posty

mario7738    0

Witam Czy do ustawiania bel sianokiszonki foliowanej lepszy jest chwytak z dwoma siłownikami czy z jednym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy, bo są różne konstrukcje chwytaków zarówno z dwoma jak i z jednym siłownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na dwa siłowniki ma większą siłę ściskania, (pod warunkiem że porównujemy go do takiego samego chwytaka z jednym siłownikiem o tej samej średnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

A ja mam jeszcze pytanie co do tego chwytaka http://www.youtube.com/watch?v=_NpWp0YPt7w

Czy ktoś ma taki bo chce sobie taki zrobić i mam pytanie do użytkowników czy da rade nim kłaść sianokiszonkę na sztorc 1 na 2 czy on nie daje takich możliwości. A zachęca do niego prostota wykonania

 

A co do tematu to chyba na 1 bo te na dwa rozrywają folie jeśli ustawia sie ciasno bele tak słyszałem bynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
slawek3220    656

co do pytania petesa to ten chwytak to jest dobry tak jak na filmiku ale pryzmę ułożyć na sztorc z3 lub 4 warst to wątpie no i na owijarkę kłaść to czy o bębny nie będzie zawadzać


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fred    0

czy ktoś może mi polecić jakiś chwytak do balotów/? jaka firmę wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fred    0

@fred możesz wziąść jaki chcesz polecam hydromet, stol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol78555    0

Witam.Jak myślicie, czy ZETOR 6945(właśnie nabyłem taki ciągnik, i czekam na transport) z turem 3-sekcyjnym Quicke,czy poradzi sobie z chwytakiem do bel(sianokiszonka 120x120)? Zastanawiam się nad kupnem nowego chwytaka, bądź sam postanowię coś pospawać, mam siłownik, trochę stali również, dostęp do giętarki.. Co radzicie? Być może ktoś posiada podobny ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol78555    0

A nie miałeś uszkodzeń foli, spowodowanych wystającymi siłownikami? Na pewno musisz zostawiać trochę miejsca pomiędzy belami? Zastanawiam się czy chwytak na1 czy 2 siłowniki będzie lepszy? Mam mało miejsca na składowanie bel, i będę musiał stawiać na 3 piętra.. jak myślicie co będzie lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Ja np mam chwytak na jeden siłownik z pronara i uważam że na jeden siłownik jest lepszy bo stawiając bele jedna obok drugiej przy otwieraniu nie rozpycha sąsiedniej beli bo ramiona otwierają się nie zależnie,a z dwoma siłownikami otwierają się jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

mnie z kolei interesuje taki chwytak do bel, którego można podpiąć do wózka widłowego. Wie ktoś coś na ten temat?


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

w okolicach łomży jest facet który robi chwytaki. ja do niego jechałem ponad 100km ale jestem zadowolony bo za dobrą cenę kupiłem i nie rwie foli. Mocowanie pewnie jakie chcesz by zrobił. jak cie interesuje to w tablica.pl wpisz chwytak do bel łomża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

dzięki node3mer ;)


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    147

Ja mam chwytak na 2 siłowniki po bokach chwytaka i powiem tak: jak ustawiam sianokiszonkę to do ustawionych już bel podjeżdżam pod skosem tak aby odległość od siłowników do bel była mniej więcej równa z obu stron i w taki sposób nie rwie mi folii, co do ścisku to zdarza mi się że muszę przenieść resztkę (środek) beli w inne miejsce i w takiej sytuacji lepszy byłby chwytak na jeden siłownik (zamknie się niemalże do styku ramion).

Kolega Kulik trochę się myli twierdząc że chwytaki na 2 siłowniki rozpychają sąsiednie bele (otóż gdy otwieramy chwytak to przy zwiększonym oporze otwierania jednego z ramion cały olej otwiera drugie ramie bo tam nie ma oporu, dopiero gdy siłownik ramienia które ma lżej maksymalnie się schowa to te 1 ramie będzie przesuwało sąsiednią bele)

 

Wiem że może to trochę skomplikowanie brzmi ale kto pracował chwytakiem na 2 siłowniki zrozumie o co mi chodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian73    0

Odgrzewam temat.

Ma ktoś któryś z chwytaków ATMP? Najlepiej z 2 sił.

Widziałem na Bednarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj