Gość JarekWLKP

Prognoza pogody dla rolnictwa

Polecane posty

kris14    267

Równierz z niej korzystam <_<

Chociaż ostatnio coś dużo zmieniają tą prognoze... niby ma padać jutro a za godzine już nie pada <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ja korzystam z http://meteo.icm.edu.pl i wybieram NUMERYCZNA PROGNOZA POGODY

Model UM 4.5 17km Mam przynajmniej każde większe miasteczko szczegółowo opisane :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
Polecam stronę internetową http://www.agrometeo.pl dla Wielkopolan.

też korzystam z tej stronki bo masz podane różne wykresy związane z pogodą ( zachmurzenie, promieniowanie, tem. itp) na każdą gminę w najbliższych godzinach :lol:


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
też korzystam z tej stronki bo masz podane różne wykresy związane z pogodą ( zachmurzenie, promieniowanie, tem. itp) na każdą gminę w najbliższych godzinach :lol:

 

wiatr kierunek i temperatura gruntu, atualizacja na bierząco tez z tego korzystam pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja korzystam z pogody syngenty i z ICM,jeszcze sie nie zawiodłem na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucasssss    0

Ja używam zwykłej z inetrii i sprawdza się w 90 %. Nie co godziny, ale co do dnia. W też żniwa się sprawdziała dużo razy. Raz się prawie udało, bo zjeżdżałem z pola Bizonem w deszczu o 16, a miało padać dopiero w nocy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0
http://www.syngenta.pl/ - prognoza z tej strony się w ogóle nie sprawdza <_< Jak korzystam przez 2 tygodnie to jeszcze ani razu się nie sprawdziła !! :P Np. dzisiaj miało spaść 14 mm deszczu a nei spadło ani jednej kropelki... Lipa strona i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Interia.pl - i obszar najbliższy Wasz lokalizacji jest 80% dobra pogoda. Przez żniwa z niej biore informacje i prawie zawsze się sprawdza. Zawsze jak ma podać to pada, jak słońce to słońce i godz się po 6h wyszczególnione, ale w nich trzeba +/- 2-2,5h. Za to temperatura jest zawsze prawidłowa co do stopnia heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Polecam http://www.twojapogoda.pl/ , po lewej stronie klikając na Radary Opadów -> Polska mamy radary opadów z 3 źródeł. Szczególnie przydatne do oceny prawdopodobieństwa opadów przed wykonaniem oprysku. Ocena polega na śledzeniu przemieszczania się opadów na mapie i określeniu w jakim czasie opady znajdą się nad twoim polem ;}. W moim przypadku śledzę radary dla Śląska i Małopolski. Ponieważ większość frontów do Polski zbliża się z zachodu i południa to radar pokazujący opady nad Czechami jest podstawą do prognozy pogody nad południową Opolszczyzną. Wiem, że nie wszyscy mieszkają mają to szczęście obserwować aktualne radary opadów dla swojej okolicy za darmo. Radary z IMGW dla Polski (www.pogodynka.pl) pokazują stan sprzed 3 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

ja korzystam z new.meteo.pl z prognozy 2 i 3 dniowej i dodatkowo z pogodynki a jak na dłużej to z tvp1

 

a co do każdej prognozy trzeba być ostrożny bo to tylko prognoza

 

bo nawet raz mi się zdarzyło że w domu jadłem obiad i patrzyłem przez okno na ulice i piękne słoneczko a na podwórko z drugiej strony domu mokła mi słoma na przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Również polecam new meteo.pl, ale tylko model UM (2 dniowy)!!. Ogólnie, wśród meteorologów przyjmuje się, że to jest max. termin na jaki można dokładnie przewidzieć nie tylko czas,ale i wysokość opadu. A jeśli chodzi o dokładną prognozę na najbliższe 2-4 godziny(a wiemy jak to jest ważne w czasie żniw czy siewów) to nie ma rady tylko trzeba ją sobie samemu postawić. Najpierw trzeba rozeznać sytuację na mapach zachmurzenia ze zdjęć satelitarnych np. z http://www.sat24.com/pl, a potem opad z danych radarowych np. z pogodynki, a dla mieszkańców południowo zachodniej 'ćwiartki' Polski polecam czeską stronę http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php ,gdzie oprócz danych radarowych są także dokładne dane z deszczomierzy.

A jeśli ktoś chce prognozę na 10 minut to wyłączać kompa, a patrzeć na zachód:). Przy okazji to nie denerwujmy się tak jeśli w telewizji mówią, że będzie lało np. 'na południu' a nie pada. Po prostu w tv nie ma czasu, żeby wymieniać szcegółowo rejony gdzie powinno padać, a gdzie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj