karolllllll

Krone 125 Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

Posiadam ta prase i jestem z niej bardzo zadowolony.jest z roku 1999 u mnie jest od 2003 robie nia rocznie jakieś 800 balotów i jeszcze nie miała zednej usterki.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

moja jest chyba z 98r. wlasnie jak kupilem i chcialem sie dowiedziec cos na jet temat. dzieki za odpowiedz!! a jakim ciągnikiem z nią robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

chce kupić KR 125 lub 130, szeroki podbierak i siatka... czy znacie dobrych handlarzy lub prywatne ogłoszenia w woj. wielkopolskim lub dolnośląskim najlepiej...szukałem na necie ale nic ciekawego nie ma...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie chce mi sie zakładać nowego wątku bo będzie prawie o tym samym i tylko oberwałoby mi sie od admina (porządek musi być)...

więc pisze i się pytam. Jaką klasę wsród pras rolujących stanowią właśnie prasy Krone KR ? nie miałem z tym wogóle styczności, a chce wiedzieć, bo planuje zakup takiej maszyny KR 130 a nie chce żeby mówiono, że złom kupiłem, ale widzę że mało tu chętnych w tym doradzaniu.. B) i jeszcze jedno - przy zetorku 7211 mam dodatkowe wyjście na hydraulikę, ale jakto obsłużyć jedną dźwignią, która jest przy podnośniku ? <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Powiem tyle seria KR jest jedną z lepszych seri i napewno złomu nie kupisz. mi ta prasa chodzi jak igiełka poprostu lepszej maszyny nie ma. A jesli chodzi to o tą dzwignie i jesli dobrze skojazyłem to ja mam tez jedena dzwignie przy 7211 i jesli to jest u mnie zeby jedno wejscie działało to operuje dzwignia w dolnej czesci a przy drugim to w górnej czesci tak to przynajmniej u mnie jest


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jeśli dobrze sprawdziłem to Gostkowo jest miedaleko Miejskiej Górki a na północ masz Gostyń, zgadza sie ? tam podobno jest jakiś komis z prasami. A dobre tam maszyny sprowadza ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

ja swoja kr125 dopiero kupilem. z tego co slyszalem na ich temat wypowiadali sie dobrze. jest w bardzo dobrym stanie takze mysle ze powinna chodzic bez zadnych problemów. mysle ze jak znajdziesz kr130 w dobrym stanie to powinna ci sluzyc. ja nie moge sie jeszcze wypowiedziec bo dopiero bede nia robił.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
jeśli dobrze sprawdziłem to Gostkowo jest miedaleko Miejskiej Górki a na północ masz Gostyń, zgadza sie ? tam podobno jest jakiś komis z prasami. A dobre tam maszyny sprowadza ?

 

Bardzo dobrze sprawdziłes. W miejskiej górce jest 2 gosci co sprowadza maszyny ale zaduzo pras to oni nie maja głównie to maszyny uprawowe a jakie mają te maszyne to ci nie powiem bo nie miałem z nimy stycznosci. Jeden nawet mał ładne pługi obrotowe 4 skibowe a ten drugi mówią ze zadobrych maszyn nie ma ale jak jest naprawde to ci nie powiem bo nie wiem.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a w Gostyniu ?

 

hej karollllll. Twojego tatę znam a TY to który jesteś ?? Ty chodziłes na AR do Krakowa ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to go pozdrów. on będzie wiedział od kogo z Komparzowa, bo ja chodzę na AR.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

chyba NIE jeździsz :huh:

a jak szybko śmigasz zetorkiem z ta prasą ? tzn jakie biegi wykorzystujesz ? ja też mam zamiar podpiąć ją (jeśli uda mi sie kupić coś konkretnego) pod 7211, przecie te 62 kucyki spokojnie do niej starczą.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no to ładnie. ja w tamtym roku śmiałem się jak Z224 na pszenicznej słomie 3 szosową włączałem :( no wiadomo rolującą to całkiem inaczej robota idzie...już mnie korci, kiedyś to nawet mi się śniło jak prasowałem :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

ja już na oczy nie chce widziec prasy kostkujacej. według mnie prasy kostkujące to wiek XX a teraz mamy XXI i czas na rolujace


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

albo kostkujące wielkogabarytowe typu CLAAAS QUADRANT ale do tego trzeba kucyków :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj