sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozmawiałem z dziadkiem na temat 60-tek z przednim napędem to podobno wychodziły seryjnie tylko, że wszystkie były na eksport. Był pewien czas jak można było kupić u nas za dolary, ale nikt nie dysponował taką sumą więc w Polsce nie uchowała się żadna sztuka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Jak zwykle wszystko co było lepsze szło za granice a tu mało co z takich super sprzętów zostało.Myślę że napęd w C360 byłby bardzo przydatny i nasz sąsiad mówił gdzie te przystawki do skrzyni dorabiają ale nie pamiętam.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

tu masz dane do gościa, który na allegro wystawił przód do 60 i twierdzi, że ma namiary do zakładu gdzie robił takie przystawki spróbuj może ci poda. TEL. 0 788 141 611 lub 0 793 627 888,e-mail: hasekking@op.pl; gg 2123536.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

I konstrukcja ciągnika wytrzymuje ten przedni napęd??? :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Jak widać wytrzymuje i według właściciela sprawuje się bardzo dobrze mimo braku "terenowych begów" :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No jestem naprawdę ciekaw jaki teraz ma uciąg w kN ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie podoba mie się ten przedni napęd w C360. To jest ingerencja w konstrukcję ciągnika... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

ja już sie dokopałem do waszego ursusa c360 4x4 to w rzeczywistości jest co innego a mianowicie ZETOR 6945 on ma silnik c 360 skrzyna biegów, nawet układ podnosnikowy jest od ursusa jak by sie mu tylko obudowy i kabine zmieniło to nam wychodzi c 360 nic dodać nic ujać rocznik 79 jakby sie ktoś czegos jeszcze niedowierzał to mu linka pośle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak    1
wiesz ja tez mam kilka pytan jezeli bys mógł daj mi swój gg (ja aktualnie nie mam)albo pisz na frum mołgłbys opisac jak załanczasz ten naped

z całym szacunkiem wałek zdawczy skrzyni w c360 znajduje sie właśnie tam gdzie jest ta przystawka. Mój wujek jest mechanikiem i ma kontakt z gościem który sprowadza przedni napędy od zetorów. kosztuje to 6tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
z całym szacunkiem wałek zdawczy skrzyni w c360 znajduje sie właśnie tam gdzie jest ta przystawka. Mój wujek jest mechanikiem i ma kontakt z gościem który sprowadza przedni napędy od zetorów. kosztuje to 6tys.

Do 5211 mnie by interesował co zawiera taki kpl. napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Mój znajomy założył napęd do c 360. Uzył jakiś cześci od samochodu robur i niektore części od zetora. Mankamentem było to że napęd nie chodził na biegach polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czytam ten temat ale nie widzę żeby ktoś pisł czy ten napęd zgrywa sie z tylnym napędem. Czy te przednie koła nie zrywają albo nie idą za wolno?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

chłopaki nasze c 360 powstało z produkcji czeskiej zetor 4011 no w związko z tym przedni napęd pasuje bez przeróbek od zetor 5245 7245 macie tam przystawkę wał i napęd przedni a każda c 360 ma otwór do wymiany wałka gdyż przy wymianie nie trzeba go otwierać więc w zetorze to otwór do przystawkia w c360 tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
ciekawe czy do 3p by dało rade to zamomtować?

niby jest ten ursus 3514 a to ten sam silnik ale ja bym nie eksperymentowal... :) pozdrawiam


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
ciekawe czy do 3p by dało rade to zamomtować?

 

Pewnie że tak przeciesz on ma tylko silnik perkinsa a reszta to 60-ka.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Koło mnie koleś w lesie pracuje c-360 3P z przednim napędem. Kosztowało go to podobno 9000zł. Ma most z robura z przodu i mówi że niema takiego miejsca gdzie by nie wiechał...... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem wam chlopacy ze naped przedni w c360 to piekna sprawa ja osobiscie jezdzilem takim Ursusem c360 4x4 po tym jak moj tato robil remont kapitalny w c360 4x4 to ja go po remoncie docieralem jak zawsze po robocie kapitalnej i bylo to w zime jak snieg mocno popadal i bylo go duzo i jak przez przypadek wjechalem w bruzde to nie moglem wyjechac na samym tylnym napedzie a jak zalaczylem przod to od razu poszedl bez mrukniecia:)

A przedni naped w c360 nie zamuli go wcale jak ktos tu pisal wczesniej bo on idzie bezpoisrednio z walka mocy od silnika wiel nie moze mu braknac mocy bo on i tak jest napedzany z tych zebatek od skrzyni biegow gdzie chodzi to caly czas wiec i tak nie ma to znaczenia na to czy on bedzie slabszy czy nie:)

A Ursus c360 4x4 to na prawde swietna sprawa nie ma lepszego ciagnika 4x4 w tym przedziale mocy:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Moj znajomy tez chce zalozyc tylko do bialorusa ( jumz ) i nie wiem czy da rade....a Wy jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JA nie wiem jak jest w jumz ale jak chcesz cos wiedziec to poszukaj w dziale MTZ a nie Ursus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
JA nie wiem jak jest w jumz ale jak chcesz cos wiedziec to poszukaj w dziale MTZ a nie Ursus:)

Po pierwsze - pytam sie tutaj bo jest temat o przednim napedzie i mysle ze ktos bedzie wiedzial cos na ten temat a po 2 to nie pytam sie po to zeby ktos mi odpowiedzial - nie wiem...bo jak nie wiesz to sie nie odzywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kolego, dobrze Ci doradzono abyś zapytał w dziale MTZ, tam masz dużo większe szanse uzyskania zadowalającej odpowiedzi, tutaj rozmawiamy o przednim napędzie ale w C360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj