tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pietras892    945

50 kg na hektar, tylko nie moze byc slonca i odpowiednia proporcja siarczanu, ja zawsze daje 50% czyli max 50:25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

sorry że tak tutaj ale zastanawiam się czy za drogo środków nie kupuję, ile daliście przykładowo za 1l  toprexu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

265 zł

 

260 zł brutto toprex opak 5l

50 kg na hektar, tylko nie moze byc slonca i odpowiednia proporcja siarczanu, ja zawsze daje 50% czyli max 50:25

 

chyba Cię poniosło kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeszcze nie pryskałem, może na weekend.

Co do mocznika, nie przekraczałbym 10-12 %


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Zbyt duże stężenie nie zwiększy wchłaniania. Lepiej podzielić na 2-3 zabiegi (10-12% mocznik, 5% MgS, 300mg boru w ok.300l wody) Im starsza roślina trochę mniejsze stężenie.

 

 

Edytowano przez Slawiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie dostałem odpowiedzi w opryskach oleistych więc może tu mi ktoś poradzi. Mam zamiar jutro opryskać rzepak:

Mocznik

Siarczan Mg

rosasol 19-19-19+mikro

FoliQ mikromix

Caryx

Tebu

Dursban

Cyperkill

Bormax

tytanit

Mogę to razem zmieszać? Jakie dawki byście zaproponowali? Z prognozy pogody to u mnie w Lubelskim to tylko jutro będę mógł opryskać bo później deszcza śniegi i zimno przez kilka dni. Co byście poradzili?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja się tam nie znam i może nie znam ekonomiki "większych" gospodarstw , ale wydaję mi się ,że powyższy mix oprysków to nie potrzebne koszty , a później ludzie płaczą ,że nie opłaca się uprawiać rzepaku ;)

 

 @jacek - jakiego plonu nasion na jakiej klasie gleby się spodziewasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie dostałem odpowiedzi w opryskach oleistych więc może tu mi ktoś poradzi. Mam zamiar jutro opryskać rzepak:

Mocznik

Siarczan Mg

rosasol 19-19-19+mikro

FoliQ mikromix

Caryx

Tebu

Dursban

Cyperkill

Bormax

tytanit

Mogę to razem zmieszać? Jakie dawki byście zaproponowali? Z prognozy pogody to u mnie w Lubelskim to tylko jutro będę mógł opryskać bo później deszcza śniegi i zimno przez kilka dni. Co byście poradzili?

nie podawałbym takiego koktajlu razem. Aczkolwiek niech wypowie się ktoś kto takie coś stosuje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wiem jak u ciebie z NPK ale jesli w maire to bym odrzucił tylko ten rosasol i dał foliq mikro reszta jest oki . Nie wiem czemu  koledzy wyżej wydaje sie to niepotrzebne ?  Druga sprawa dajac rosasol dublujesz mikro, azot. JA stosuje podobne mixy tylko bez rosasolu i tytanitu i nie narzekam na plony w ubiegłym sezonie srednia około 5t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak kolega biały pisze 

ja widziałem jeszcze lepsze mixy w jednym z RSP  jeszcze dodawali do tego mixu coś na jednoliścienne na polach gdzie nie było jesiennego zabiegu

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No ok ale jak z dawkami, no i czy skoro nadają ochłodzenie to dać dursban? Na pewno muszę dać jutro skracanie z grzybem, a reszta to dodatek który mogę dać np. za tydzień,

Ja się tam nie znam i może nie znam ekonomiki "większych" gospodarstw , ale wydaję mi się ,że powyższy mix oprysków to nie potrzebne koszty , a później ludzie płaczą ,że nie opłaca się uprawiać rzepaku ;)

 

 @jacek - jakiego plonu nasion na jakiej klasie gleby się spodziewasz ?

 

Spodziewam się jak największego :)  Celuję w najlepszych miejscach/kawałkach pod 5t, a liczę na średnią 4,5 t, jak będzie poniżej 4 to będe narzekał :unsure: kl wszystkich nie znam ale od IIIb-V z przewagą IVa i b

 

Jeśli o ekonomie chodzi to ja tam też się nie znam i "większy" nie jestem mam 11ha rzepaku i traktuję go bardziej jako hobby, ale skoro już 2 lata siałem i zarobiłem to i myślę że w 3 roku coś się zarobi :D Zobacz moje wszystkie posty wstecz i raczej twierdziłem w nich że rzepak to jedna z bardziej opłacalnych upraw więc nie należe do tych co narzekają na opłacalność. 

nie podawałbym takiego koktajlu razem. Aczkolwiek niech wypowie się ktoś kto takie coś stosuje

 

To jaką byś miał koncepcje na rozdzielenie na 2 zabiegi i dawki?

nie wiem jak u ciebie z NPK ale jesli w maire to bym odrzucił tylko ten rosasol i dał foliq mikro reszta jest oki . Nie wiem czemu  koledzy wyżej wydaje sie to niepotrzebne ?  Druga sprawa dajac rosasol dublujesz mikro, azot. JA stosuje podobne mixy tylko bez rosasolu i tytanitu i nie narzekam na plony w ubiegłym sezonie srednia około 5t

Gratuluje plonu u mnie gdyby nie połowa odmiany "adriana" to z quartza myślę że też było by pod 5t, a tak wyszło bodajże 4,35t

Tylko że w rosasolu są śladowe ilości mikro i jest PK który myślę że dobrze zadziała na rzepak. Pod korzeń poszło na jesieni chyba 430 NPK bialfoska 5-20-30 + 120 soli potasowej na wiosnę gdyż zrobiłem badania gleby i wyszło P na poziomie wysokim i b. wysokim, a K na średnim i niskim. Oprócz tego częściej niż co 2 lata i na części w tym roku poszła gnojowica/gnój świńska pod korzeń. No i pH gleby mam wszędzie powyżej 7 więc będą problemy z mikro mimo że w oborniku jest ich sporo.

 

Podaj jak możesz swój mix jaki stosowałeś w tym roku w jakich dawkach.

Ja rok temu dałem w 2 zabiegach:

1

Tebu ponad 1l

dursban 0,6l

cyperkill 0.05l

bormax 1l

 

na drugi dzień

2

Mocznik 8kg

siarczan 8kg

rosasol 4kg

FoliQ mikromix 1l

 

Było ok tylko trzeba było 2 razy jezdzić, a pewnie jak każdy wie że w rolnictwie z czasem i pogodą ciężko

W tym roku chcę dać caryx 0,5 z tebu 0,5 bo mam rzadki rzepak miejscami VISBY no i tytanit gdyż wydaje mi się że coś trochę daje bo QQ po 2x zupy z tytanitem i pszenica ozima była "the best"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Fosfor i potas powinien być w glebie. Dolistnie roślina przyswaja słabo te składniki, więc ja daję dolistnie mocznik, MgS, mikro, bor, ew. jesienią mangan.

W jednym oprysku mocznik, magnez i bor, w następnym fungi, cyperkill, dursban, mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja też sobie daruje P i K szkoda tylko kasy na to. Zapowiadają mocne ochłodzenie więc na na razie czekam z opryskiem na robaka i grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Kiedy pryskać symulatorem wzrostu i jaki polecacie, 

Na razie opryskałem mocznikiem i kristalon, 

Zostało mi jeszcze opryskac dursbanem i zastanawiam sie czy dolac symulatora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dlatego mówię ,że mi się wydaje i ,że się nie znam :)

 

  W porównaniu do Twojego "hobby" @jacek to mój rzepak jest itak ogródkiem :D

 

 

 

 U mnie rzepak idzie w górę a nie ma możliwości opryskania stymulatorem wzrostu ( wieje od poniedziałku , na następne dni nadają deszcz ) i tak się zastanawiam do którego momentu jest jeszcze sens stosować regulator (tebukonazol) a od którego już nie ma sensu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

u mnie taka sama sytułacia  co u kolegi wyżej na dodatek mam troche gesty rzepak myslałem by dodac ccc ale teraz to pewnie pużno na to rzepak 30 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie podobnie i raczej skracanie sobie można darować zresztą wielkiej wagi i tak nie przywiązuje do niego ale tebukonazol chyba możny by jednak jeszcze dać łącznie z robakiem żeby jakaś ochrona grzybowa była, choć rzepaki wyglądają  zupełnie zdrowo jesienią opryskane tebukonazolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj