rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
razor275    279

Posty nie na temat zostały usunięte (następne będą karane punktami ostrzeżeń), zanim zapytacie to przeczytajcie kilka ostatnich stron tematu, zapewne znajdziecie tam swoją odpowiedź i nie napiszecie XXX raz takiego samego pytania, przez co temat będzie bardziej przejrzysty.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

2015 to jest najwcześniej, bo ostatnie wnioski z naboru 2007/13 mają być rozpatrzone do końca 2014 roku


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Młody Rolnik od 20 000 euro, restrukturyzacja małych gospodarstw od 2 000 do 15 000 euro, a jak ktoś będzie miał, dajmy na to 17 500 euro wielkości gospodarczej, to co wtedy? :D Liczyć na to że jakimś cudem, załapie się do "Modernizacji Gospodarstw Rolnych" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

ciekawe czy premię z restrukturyzaji będzie można włożyć w mgr tak jak to było teraz z mr i mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Jeżeli załapiesz się do premii z restrukturyzacji czyli 2-15 tyś euro to nie będziesz mógł składać na MGR ponieważ w MGR :

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa uprawnionego do otrzymania pomocy stanowi

co najmniej równowartość 15 tys.. euro. i nie jest większa niż 100 tys. euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

@kuba5997 Skąd wiesz ze bedzie to nie mozliwe, moze jezeli ktos bedzie miał 14 tys euro i po roku osiagnie ponad 15 tys euro , to moze juz bedzie mogl złozyc wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

hehe to nie bedzie takie proste bo musisz wykazać wzrost GVA o 20%


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@kuba5997 Skąd wiesz ze bedzie to nie mozliwe, moze jezeli ktos bedzie miał 14 tys euro i po roku osiagnie ponad 15 tys euro , to moze juz bedzie mogl złozyc wniosek?

 

Z tego co wyczytałem, ktoś kto załapie się na tę Restrukturyzację Małych Gospodarstw, czyli ktoś taki jak wyżej napisałeś z gosp. o wielkości ekonomicznej 14000 euro to z pomocą tych pieniędzy które ma dostać musi doprowadzić do tego 20% wzrostu czyli do 16800.

Tylko pytanie czy ktoś z tego dolnego pułapu też da radę dostać pieniądze z programu +15000 euro (modernizacja gosp. rolnych) ??

 

 

EDIT, doczytałem, z projektu PROW:

 

"W okresie realizacji biznesplanu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej."

 

Heeh, dobrze rozumiem? Ktoś kto ma gosp. o wielkości dajmy na to 3000 euro to za te 60 tyś. zł ma doprowadzić do wzrostu do minimum 15000 ?? :o

Czy jestem w błędzie?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

Jeżeli załapiesz się do premii z restrukturyzacji czyli 2-15 tyś euro to nie będziesz mógł składać na MGR ponieważ w MGR :

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa uprawnionego do otrzymania pomocy stanowi

co najmniej równowartość 15 tys.. euro. i nie jest większa niż 100 tys. euro.

wiem o tym ale chodzi mi na o takie coś np. szwagier bierze premie ja nie bo mam po wyżej 15 tys. euro i składamy wspólnie wniosek na mgr i czy on może tą premie wykorzystać jako wkład własny jak było w mr i mgr ??

lub gdy obaj wezmą premię bo przy wspólnym wnioskowaniu mogą skladać na mgr :P

 

Z programu "Modernizacja gospodarstw rolnych” małe gospodarstwa będą mogły skorzystać wówczas, gdy będą podejmowały wspólne inwestycje, na przykład przez dwóch lub więcej rolników. Inwestycje te powinny poprawić dochodowość każdego z gospodarstw i przyczynić się do wzrostu ich konkurencyjności. O pomoc będą mogli ubiegać się rolnicy (grupa rolników), którzy:

 

posiadają gospodarstwa rolne o łącznej wielkości ekonomicznej w przedziale 15 – 100 tys. euro (w przypadku grupy, wymagana wielkość ekonomiczna będzie ustalona przez sumowanie wielkości ekonomicznej gospodarstw, gospodarstwo każdego z rolników powinno mieć co najmniej wielkość ekonomiczną 2 tys. euro)

Edytowano przez karola134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Trochę się źle zrozumieliśmy...

"W okresie realizacji biznesplanu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej."

To było podane do MGR a nie do restrukturyzacji małych gospodarstw. Prawidłowo masz tutaj rozpisane: http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020

a dokładniej strona 75 i 94. To są dopiero wstępne ustalenia. Wymogi mogą się jeszcze pozmieniać. Reszta wiadomości u kolegów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Mam jeszcze do was pytanie. Co to znaczy zwiekszyć GVA o 20%? Bo zwiekszyć SO to zwiekszyć powierzchnie upraw np z 10 do 12 i to jest wzrost o 20% a GVA czy to musi być wzrost upraw czy może być to wzrost finansowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

(GVA = Gross Value Added) - wartość dodana brutto

 

 

Trochę się źle zrozumieliśmy...

"W okresie realizacji biznesplanu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej."

To było podane do MGR a nie do restrukturyzacji małych gospodarstw. Prawidłowo masz tutaj rozpisane: http://www.minrol.go.../PROW-2014-2020

a dokładniej strona 75 i 94. To są dopiero wstępne ustalenia. Wymogi mogą się jeszcze pozmieniać. Reszta wiadomości u kolegów wyżej.

 

@kuba5997, dokładnie z tego dokumentu czytałem. Sam napisałeś: strony 75 i 94.

 

Na stronie 94 jest mowa o działaniu "Restrukturyzacji Małych Gospodarstw", a tekst który cytowałem tj. "W okresie realizacji biznesplanu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 15 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej." pochodzi właśnie z tego działu.

 

Na stronie 75 jest mowa o "Modernizacji Gospodarst Rolnych" a w tym dziale troszkę inny cytat:

"Restrukturyzacja musi doprowadzić do wzrostu wartości

dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), w szczególności w wyniku racjonalizacji

technologii produkcji lub wprowadzenia innowacji, zmiany profilu lub skali produkcji,

poprawy jakości produkcji lub zwiększenia wartości dodanej produktu, co najmniej

o 20 % w odniesieniu do roku bazowego w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy."

 

Wg mnie to przecież jest podane do Restrukturyzacji Małych Gospodarstw :P a nie MGR ... w MGR o 15000 euro jest mowa, ale jako o limicie, o którym wspomniałeś (15-100tyś.) I faktycznie, to dopiero wstępne ustalenia, większość może się pozmieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Dopiero wszedłem do tematu czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą wielkością ekonomiczną gospodarstwa ??

W jaki sposób to policzyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

nikt Ci nie będzie tłumaczył, było wałkowane kilkanaście razy, wykaż się jakimś zaangażowaniem i sam poszukaj, to nie boli, serio


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiecei czy będzie można kupić maszyny używane do 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ciekawe jeszcze odnośnie którego programu się pytasz. A swoją drogą to też ciekaw jestem czy w którymkolwiek będzie to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Mówisz o wszystkich programach? I skąd to wiesz? Nawet używane do 5 lat nie będzie można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania sa na http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020 w projektcie PROW na lata 2014-20, od strony 75. Poza tym co tam jest, nei wiemy wiele wiecej. Prosze, nie powielajcie tego, co juz bylo tyle razy wyjasniane.

Tutaj prosty i dokladny kalkulator do policzenia SO:

http://www.***.com.pl/viewtopic.php?f=117&t=691#p12973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

ok już mniej więcej wiem o co chodzi :)

Dzięki chłopaki ;)

Co do używanych maszyn prawdopodobnie nie będzie można już ich kupować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to panowie tak juz sie temat rozwiną ale dalej nikt nie wie jak bedą liczyć te niskotowarowe i wyskotowarowe gospodarstwa bo napewno nie na zasadzie ile sie dopłat pobiera bo ktos moze miec 30ha uprawianego ale tylko z 10ha moze doplaty brać a i jeszcze 1 pytanie czy kurki nioski też sie w tym liczy bo dziwnie dużo wychodzi mi eur

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/artykuly/nowe-platnosci-i-nowy-prow-sa-nierozwojowe,48031,0.html


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heh juz to wszystko przedyskutowaliśmy w tym temacie ;)

A to że PROW to socjal to nic dziwnego wybory niedługo :rolleyes: Plan jest genialny : kupić głosy za cudze pieniądze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Panowie, może ktoś wie jak będzie wyglądał program wsparcia dla producentów bydła mięsnego??

W modernizacji będzie zapisane o preferencjach dla hodowców...

jakby ktoś mógł objaśnić, będę wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj