Polecane posty

marluk    355

Jaki jest mniej wiecej koszt budowy chlodni na okolo 50 ton? chodzi o przechowywanie owocow miekkich na niedlugi czas. okolo tygodnia, moze dwoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

musisz policzyc plyte warstwowa.agregat.policz kubature bo cena agregatu zalezy od m3.czy sam to zrobisz czy ktos.robiac sam zaoszczedzisz z 60%.jakie owoce zamierzasz prezchowywac?z jakiego jestes regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@waldemaros

 

owoce to truskawka, malina, porzeczka ale glownie malina. kubatura to nie wiem jaka, chce tam zmiescic 50 ton owocow i chce zeby zamknelo sie to w jak najmniejszych kosztach. region to poludniowa Lubelszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

w sandomierzu jest firma ktora sie tym zajmuje tzn stawia chlodnie pod zamowienie.bedziesz stawial w od podstaw czy adoptowal istniejacy budynek?jaka przewidujesz cene truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ciezko przewiedziec ale mysle ze znacznie nizsza niz w ubieglym. no wlasnie nie wiem co sie lepiej oplaca i chce sie tego dowiedziec ale wiedze ze tu raczej nie ma nikogo takiego co by mi mniej wiecej powiedzial o kosztach czegos takiego. ja chce tylko moc przechowac 50 ton owocu na okres maksymalnie kilku tygodni, zadnych wiecej wymagan i chce zeby to bylo jak najtaniej. nie wazne jak kubatura jaki agregat, moge nawet przystosowac istniejacy budynek ktory jest obora, wazne zeby nie bylo to mocno kosztowne. wie ktos ile to moze mniej wiecej kosztowac? wiadomo ze ciezko to okreslic ale tak mniej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

szkielet.ale o to juz musisz pytac firme co sie tym zajmuje tzn za ile ci wyspawa i po skalda w calosc

 

a najlepiej przerob chlewnie czy obore budynek juz jest tylko wypianuj wstaw dobre drzwi i agregat.malym kosztem bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Adaptowany budynek lepiej ocieplić płytą od wewnątrz czy zrobić natrysk PUR ? co lepiej izoluje, co jest bardziej szczelne i praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

szkielet.ale o to juz musisz pytac firme co sie tym zajmuje tzn za ile ci wyspawa i po skalda w calosc

 

a najlepiej przerob chlewnie czy obore budynek juz jest tylko wypianuj wstaw dobre drzwi i agregat.malym kosztem bedzie ok

 

no dobra, ale ile cos takiego moze kosztowac? ile trzeba wlozyc i na co zeby przerobic to na chlodnie? obora jest mala, ma okolo 12m dlugosci 7 szerokosci i 4m wysokosci (tak mniej wiecej 350m3 ) ma 2 drzwi i wylany beton na spodzie.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

daj piane np 8cm co zastepuje 12cm styropianu.piana nie skrapla sie.koszt piany to jakies 8zl cm.bedziesz mial 250m2 do ocieplenia.250x64=16000 za piane plus agregat 30tys plus drzwi z plyty jakies 3tysczyli w 50tys sie zmiescisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Masz namiar na firmę z twojego rejonu http://www.vrg-chlodnictwo.pl/kontakt. Myślę że chłopaki wytłumaczą Ci że nie dotknąłeś najważniejszych problemów w tym o co pytasz. Obsługują teren między innymi teren Powiśla, Rzeczy nowe i używka.

A przyłącze energetyczne, odpowiednie do potrzeb maszynowni masz?

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KingaKu    0

w sandomierzu jest firma ktora sie tym zajmuje tzn stawia chlodnie pod zamowienie.bedziesz stawial w od podstaw czy adoptowal istniejacy budynek?jaka przewidujesz cene truskawki?

Witam czy mogę prosić o jakies namiary na tą firmę?


ogrodniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj