Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawido15    1

Witam wszystkich wiosna za pasem chociaż jak widać to troche nie wygląda żeby to była wiosenna pora :D ale chciałem się zapytać jak będzie lepiej zrobić pielęgnacje ziemniaka. Dwa lata temu opryskałem ziemniaki zaraz po wsadzeniu Afalonem , miało być bez chwastów i w ogóle ale jak się okazało chwastów było od zaj... myślałem że to był tak mokry rok albo coś w tym stylu w tamtym roku zrobiłem to samo i było identycznie te same chwasty itd. Co polecacie czy może robić tradycyjnie czyli radlenie czy zastosować jakiś inny oprysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zabieg powschodowy gdy ziemniak osiągnie ok 15-20cm - titus+mistral/sencor. mozna rozdzielic na 2 dawki. U mnie pole czyste, pojedyncze chwasty.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a nie macie problemów z samosiewami rzepaku? czym można je potraktować powschodowo w vinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zabieg powschodowy gdy ziemniak osiągnie ok 15-20cm - titus+mistral/sencor. mozna rozdzielic na 2 dawki. U mnie pole czyste, pojedyncze chwasty.

tez to polecam ale nalezy jeszcze dodać że mistral/sencor zawierają metybuzyne na którą pewne odmniany sa wrażliwe


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a nie macie problemów z samosiewami rzepaku? czym można je potraktować powschodowo w vinecie?

titus powschodowo i po samosiewach ani śladu nie będzie a i jednoliścienne i inne też zwalczy.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

titus to koszt prawie 200zł/ha i jeszcze trzeba dodatkowo poprawić sencorem, a vineta może tego nie znieść najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Witam wszystkich serdecznie,również bawie się w ziemniaczki,mam na myśli bardzo wczesne,wczesne i póżne.Czytam wasze posty o opryskach na chwast i z nie którymi się nie zgadzam.Weżmy senkort czy mistral(jedna cholera),z chwastami za dobrze sobie nie radzi a ziemniaki strasznie hamuje.Titus powschodowo-super(dwóch dawkach),ale drogawo to wychodzi.Jeśli chodzi o randap,nie mam pojęcia w życiu nie stosowałem w ziemniakach.Linurex czy afalon stosowany sam,może zadziała-może nie(zależy od roku).Proponuje pokombinować z mieszankami oprysków(oczywiście przed wschodowo i z opryskami które można ze sobą mieszać).Weżmy na przykład linurex+chwastox extra,działa świetnie,albo afalon+comand,super sprawa.Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja na mieszanke sencor+titus stosowana powschodowo nie moge powiedziec złego słowa. Powschodowo daje linuron + pendimetalina ale przed opryskiem deszczownia w pole bo inaczej to loteria


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

podstawa to wiedzieć jakie chwasty występują na stanowisku. U mnie jest sporo rdestu kolankowego i mógłbym stwierdzić że wszystkie opryski jakieś kiepskie. A one po prostu tego rdestu nie zwalczają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zaszaleję w tym roku aplikując przedwschodowo afalon (840zł netto 20l) + po wschodach titus (240zł netto 100g),

pyton 840zł netto 15l,

infinito 1030zł netto 15l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

A stosuje ktoś doglebowo mieszankę afalon+plateen? Dowiedziałem się o niej od gościa uprawiającego sadzeniaka i jak dwa lata temu obyło sie bez poprawek tak w zeszłym roku (chyba przez suszę) musiałem poprawiać bo wyszedł rdest. Z tym że nie spotkałem się żeby ktos pisał tu o tym środku. Tak mało znany czy mało skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sam plateen to koszt ponad 200zł/ha, u mnie sam afalon zawsze dawał radę (ale zawsze miałem problemy z rzepakiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jakiś czas temu w TopAgrar był artykuł o środku na ziemniaka który zwalcza rdest powojowy. Pisali o nim bo niby to jakas nowość. Akurat co roku mam z rdestem najwięcej problemu i mieszanka plateena z afalonem go puszczała. Chciałem doszukać co to za środek ale nie mogę. Znalazłem w sieci środek Harrier ale ma on rejestrację z 2009 wiec żadna to nowość. Może ktoś go stosował i może powiedzieć o efektach? Nie wiem co w tym roku zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie czy można opryskać przedwschodowo ziemniaki linturem w dawce 120g/ ha. Zostalo mi troszke tego i konczy sie termin dlatego myślę użyć tego środka. Chyba nic nie powinno zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Takie pytanie: czy konieczne jest mieszanie dursbanu z ziemią? Znajomy ma już posadzone ziemniaki na byłej łące i boi się, że drutowce zniszczą plon handlowy. Więc pyrinex/dursban byłby wskazany, tylko czy zadziała on bez mieszania z ziemią i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Jak nie chce mieszać z ziemnią to tylko jak pada deszcz. A jak ma posadzone to niech opryska i obredli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dokladnie. przed formowaniem redlin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

O co chodzi z wycofaniem prestige pare dni temu ojciec przywiózł i nic nie mu nie mówili że ma być wycofany? Chyba że chodzi wam o stary prestige? Bo na nowym pisze że ważność zezwolenia do 22-08-2017 rok

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ok, dzięki za odpowiedzi, tylko teraz pozostaje kwestia dawki. 2,5l/ha wystarczy? Bo słyszałem, że i taka dawka ubija, a zalecane było przed zmianą rejestracji bodajże 5l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

mam pytanie, jak najlepiej zrobić, w zeszłym roku miałem sporo drutowców w ziemniakach. w tym postanowiłem coś z tym zrobić, znajomy przywiózł mi dursban tylko nie wiem jak go zastosować, przed sadzeniem i powłóczyć, czy może lepiej wsadzić i przed obredleniem popryskać? i jeszcze 2 pytanie jaką dawkę stosujecie na ha, bo w tym środku który ja mam jest tylko pisane o kalafiorze, brokule, kapuści i rzepaku, a o ziemniaku nie ma ani słowa. z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 4 l na 1ha dusbanu ,ale wydaje mi sie ze 5 l to jest pewniejsza dawka . ja pryskałem przed sadzeniem ,zaraz za opryskiwaczem kolega usługowo wymieszał mi ziemie z opryskiem na jakieś 15cm . i jeszcze ziemniaki były zaprawiane Prestige . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj