Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radomol    1

jaką odmianę tytoniu miałeś w poprzedmin roku? a w tym roku jaką będziesz miał?

 

w ubiegłu roku VGR5 z Puław w tym roku niemiec 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies pewne informaje ta temat FTK bo podobno na 95% juz nie beda na ten sezon kontraktowac ciemnego. Nie zaciekawie jednym słowem sie zapowiada. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Ma ktos jakies pewne informaje ta temat FTK bo podobno na 95% juz nie beda na ten sezon kontraktowac ciemnego. Nie zaciekawie jednym słowem sie zapowiada. :(

U mnie jutro ma być kontraktacja przez grupę i m.in. FTK i chyba ma kontraktować ciemny, jutro będe wiedział dokładnie.

 

 

w ubiegłu roku VGR5 z Puław w tym roku niemiec 23

Jakiej klasy gleby masz kolego? Ja miałem niemca 13 tylko mam trochę za słabe gleby dla tej odmiany ale i tak w miarę byłem zadowolony z niego plon dośc dobry jest bardzo ciężki tylko z barwą liścia to różnie bywało i nie za bardzo lubi suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego to napisz czy beda i jakie ilosci w porównaniu do poprzedniego sezonu. Widoczne nie chca juz w małopolsce kontraktowac albo nie doszli do porozumienia z grupą. heh szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

OZPT w Leżajsku podaje harmonogram spotkań kontraktacyjnych na rok 2013/14

 

 

http://ozpt.pl/news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lezajska grupa OZPT.nie uznaje indywidualnych kontraktacji tytoniu poza grupą.Wostatnich dniach pojawił sie na terenie gminy Potok Górny nowy podmiot skupowy.Wczoraj dużo ludzi podpisało z nim umowy /wstępne/ natomiast dzisiaj przedstawiciele grupy oświadczyli ze takich plantatorów wykresla z grupy-wiadomo co z tym się wiąże.Nie wiem na jakiej podstawie chcą to uczynić.Rzekomo jest taki punkt w statucie grupy mówiący o zakazie zbytu tytoniu poza grupą-nie wiem -niech opublikują swój statut-nie mogłem znależć tego.Podejrzewam że w założeniu miał chronić interesy grupy odnośnie wywiązywania się z umów z firmami tytoniowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Taryfa na rok 2013/2014

 

 

LuxTab: I-9,00zł/kg-dopłata II-8,00zł/kg-dopłata III -7,00zł/kg-dopłata IV- 5,50zł/kg V- 3,00 zł/kg

 

Luxor: I-9,50/zł/kg-dopłata II-8,50zł/kg-dopłata III-7,20zł/kg-dopłata IV-6,00zł/kg V-3,80zł/kg

ULTP: I-9,50zł/kg-dopłata II-8,50zł/kg-dopłata III- 7,50zł/kg IV-5,50zł/kg V-3,00zł/kg

 

FTK kontraktował ciemny, cen niestety nie pamiętam bo ja nie produkuję tytoniu ciemnego.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

Panowie czy macie taryfę wykupową na 2013r. PMPL ,FTK , LUXTAB już ktoś podał ale nibardzo rozumiem że trzy ceny w każdej klasie np. III 7zł/kg ,III 7.20zł/kg ,III 7.50zł/kg. Myślę że to chodzi pokoleji że III X 7zł/kg ,III C 7,20zł/kg ,III B 7,50zł/kg. Koledzy proszę podjcie dokładnie oco chodzi z tymi cenami do LUXTAB ,FTK , PMPL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

macie wieści o kontraktacji z morisa

Jakie konkretnie wieści kolego? Ja wiem że pmp kontraktował ale taryfa nie jest mi znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

@ruczan pierwszy słupek powyzszej tabeli o ile ja dobrze rozumiem odnosi się do firmy

 

Lux Tab I-9,00zł/kg-dopłata II-8,00zł/kg-dopłata III -7,00zł/kg-dopłata IV- 5,50zł/kg V- 3,00 zł/kg

 

drugi do firmy luxor I-9,50/zł/kg-dopłata II-8,50zł/kg-dopłata III-7,20zł/kg-dopłata IV-6,00zł/kg V-3,80zł/kg

 

a trzeci do ULTP I-9,50zł/kg-dopłata II-8,50zł/kg-dopłata III- 7,50zł/kg IV-5,50zł/kg V-3,00zł/kg

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

dziś byłem w luxsorze w Proszowicach i prowadzią zapisy chętnych do kontraktacji tytoniu na ten sezon ,proponują mi 1 tonę limitu gdzie na sezon 2012 miałem 3 tony gdy się spytałem dlaczego obniżyli limit powiedziano ze wszystkim tną limit

Widzisz kolego u Cb cięcia a u mnie brali nowych plantatorów i ile kto tylko chciał.

Edytowano przez dawid90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie to w ogóle widocznie wszędzie cięcia PMP tez coś tam chciał obciąć ale raczej limit mi podniesie , a inne firmy nowych plantatorów nie chcą ULPT coś nowych plantatorów brał ale gdy dzwoniłem do niego kilka razy czy i mnie wezmą powiedzieli mi ze nikła szansę i raczej jeszcze obniżą limity nowym lub niektórych usuną go mają za dużo tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Ceny PM

nadspodaki

I 10

II 8.8

III 7.6

IV5.7

V 3.2

 

Środkowe

I 10.7

II 8.5

III 7.4

IV 5.5

V 3.2

 

Wierzchołkowe

I9.8

II8.6

III7.5

IV5.6

V3.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszczan    0

KLEPK995 zauwarz że dewid 90210 edytował posta o godz.21;17 a ja pytałem o niejasności o godz.21;07.Teraz rozumiem oco mu chodziło ,wcześniej niebardzo. Ale dzięki za wyjaśnienie.

Edytowano przez ruszczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid90210    0

Koledzy jakie w tym roku sadzicie odmiany tytoniu i wgl jakie polecacie?

Miał ktoś z was już odmianę HYV 28(niemiec)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

KLEPK995 zauwarz że dewid 90210 edytował posta o godz.21;17 a ja pytałem o niejasności o godz.21;07.Teraz rozumiem oco mu chodziło ,wcześniej niebardzo. Ale dzięki za wyjaśnienie.

Wiem że edytował posta bo było napisane inaczej i ja też ci to próbowałem napisać jakoś bardziej zrozumiale i długo po nim to napisałem jak jeszcze wszystko po staremu było napisane tylko że długo to pisałem i wyszedł mały mętlik

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wyjątkowo chamski sposób potraktowała swoich członków Leżajska Grupa Producentów Tytoniu.Otóz poobcinała co większym plantatorom limit kontraktacyjny tytoniu motywując to rzekomym zmniejszeniem zapotrzebowania przez PM.No dobrze ,wiadomo o co chodzi.Ale dlaczego na siłe pododawali nawet po tonie tytoniu dla mniejszych plantatorów którzy nawet tego nie chcieli ale wmawiali im "bierz" może się przyda"Mało tego -co niektórym "wybrańcom" pododawano po 4 tony,nie wiadomo według jakich kryteriów.Komuna,kumoterstwo,nie wiem jak to nazwać.Dodam że ci którym "obcięto" limit wywiązali się w 100% z tegorocznej kontraktacji.A w ogóle kto wybiera władze grupy-może coś kto wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Witam

Tutaj jest troche informacji na temat niemieckich odmian:

http://www.nicota.de/pl/index_f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Witam jestem nowym forumowiczem ale w tytoniu siedzę od dziecka. Osobiście uprawiam tytoń 10 lat oczywiście virginię.

I tak ostatnio byłem na zebraniu Grupy Leżajskiej która kontraktowała do PMP, Universal, LUXTAB, Luksor, FTK Krasnystaw. Prezes podawał statystyki skupu za 2012 gdzie w Leżajsku skupiono tylko 6 % 1 klasy dlatego że "jedynka" powinna być tylko jasnopomarańczowa (w tym roku ma wrócić normalność i 1 klasą też będą liście żółte). Grupa Leżajsk na ten sezon dostała dodatkowo 400 ton do podziału na plantatorów. Oczywiście tą pulę dostali znajomi i rodzina (taka Polska tradycja) mi zabrano 200 kg mimo że co roku wywiązywałem się co do kilograma (nigdy nie sprzedawałem na "lewo"), zabrali podobno dlatego że mam umowy z innymi firmami. Universal cięcia 30 %. Luksor i FTK szkoda pisać niepoważne firmy. FTK ma płacić po 3 miesiącach (zapis w umowie) a klasy nie na dopłatę mają być skupowane w kwietniu, maju ...

Jedyną pozytywną wiadomością była informacja że w projekcie budżetu na 2014-2020 dodano tytoń do dopłat (mają być jeszcze spory ale na dzisiaj jest dodany). Taka ciekawostka kolo z PMP postraszył nas żeby nieeksperymentować bardzo z nasionami tytoniu bo oni mają ludzi którzy są w stanie stwierdzić czy dany liść to liść wiślica, raczej tego nie będą stosować ale zobaczcie jak łatwo zerwać z nami umowy (kto teraz sadzi wiślicę i komu by urosła).

Związki temat rzeka, dlaczego nie ma informacji kiedy są wybory do rady związków (wybierają sami siebie). Nie chcę po nazwiskach ale w Radzie Grupy jest plantator który ma 2 tony zakontraktowane na Grupę a 28 ton INDYWIDUALNIE !!! On może a my nie !!! Mam 2 tony zakontraktowane bez grupy i waham się czy składać umowę do agencji ale ciekawe jakim sposobem dowiedzą się że sprzedaję tytoń do innej firmy chyba że Prezes zaczai się w krzakach jak będę wiózł tytoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj