Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ramzes1987x    3

Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?

Edytowano przez Ramzes1987x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Musisz przedstawić projekt budowlany sporządzony przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania, na podstawie którego uzyskasz decyzję - pozwolenie na budowę. Koszt projektu to ok. 1500-2000 zł. Mapa do celów projektowych ok. 600-800 - sporządza geodeta. Zanim uzyskasz pozwolenie na budowę i sporządzisz projekt to w gminie trzeba dostać decyzję o warunkach zabudowy, chyba że gmina ma aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy opiniowana jest w paru miejscach. Ogólnie rzecz biorąc chodzenia minimum pół roku jak wszystko dobrze pójdzie. Jak nie będzie odwołań i żaden organ nie zgłosi sprzeciwu. Oczywiście później jak już dostaniesz pozwolenie trzeba ustanowić kierownika budowy i pod pewnymi warunkami inspektora nadzoru - czyli kolejna kasa. A później to już z górki, zostanie ci tylko wybudować! Tak w uproszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Budowałem w zeszłym roku wiate tylko nie tak dużą, jakoś połowe mniejszą. To najpierw postawiliśmy i stała ale gdy teraz stawialiśmy garaż na auto ( gotowy blaszak ) to okazało się że trzeba pozwolenie na budowe. Pojechaliśmy do urzędu miasta (garaż stał juz około 2 tygodni ) i papierek dostaliśmy bez problemu i przy okazji zgłosiliśmy budowe wiaty. Rysunek to mama zrobiła na zwykłej kartce ;d

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Mylisz się. Podana powierzchnia zabudowy znacznie przekracza progi wymienione w Prawie budowlanym (zależności od obiektu jest to albo do 25 m.kw. albo do 35 m.kw.-przypadek autora tematu), które to kwalifikują się tylko na zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych. Polecam szczególnie lekturę art. 29 Prawa Budowlanego. Tam jest czarno na białym budowa czego nie wymaga pozwolenia. Nie wiem czemu powszechnie się utarło, że budowa wiaty nie wymaga pozwolenia. Jeżeli autor tematu ma wątpliwości, to nic prostszego jak wykonać telefon do właściwego starostwa, które to ostatecznie te wątpliwości rozwieje. Autor podanej w linku przez ciebie publikacji nie mówi nic o powierzchni wiat, a to istotne. Przeczytaj art. 29 i powiedz jeszcze raz, czy budowa wiaty o wymiarach 12x30 nie wymaga pozwolenia:

http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=27C748FD291028B62A042BB22AD01EA3?id=WDU19940890414&type=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

No fakt umkneła mi ta powierzchnia,ale i tak nie jest tak trudno załatwic formalności bo to nie budowa budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie ma znaczenia czy to wiata, czy dom, czy chlewnia, czy co innego (chyba że była by to wiata przenośna bez fundamentów). Wszystkie formalności są takie same czyli takie jak przedstawił kolega w drugim poście. Dodam jeszcze że dojdzie ci jeszcze z 1500 zł za nadzór budowlany, odbiory techniczne po zakończeniu budowy, wyznaczenie terenu przez geodetę i jeszcze parę pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Może dojść jeszcze geodezyjna dokumentacja powykonawcza, czyli kolejne $$$ dla geodety. To jest normalna budowa i wymogi jak dla budowy, a nie jak dla zgłoszenia. Reasumując zanim wbijesz łopatę wydasz co najmniej kilka tysięcy złotych na papierologię. Bez pozwolenia nie radzę, bo jak życzliwy doniesie do nadzoru budowlanego, to utopisz znacznie więcej, a i rozbiórki pewnie nie unikniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Może dojść jeszcze geodezyjna dokumentacja powykonawcza, czyli kolejne $$$ dla geodety. To jest normalna budowa i wymogi jak dla budowy, a nie jak dla zgłoszenia. Reasumując zanim wbijesz łopatę wydasz co najmniej kilka tysięcy złotych na papierologię. Bez pozwolenia nie radzę, bo jak życzliwy doniesie do nadzoru budowlanego, to utopisz znacznie więcej, a i rozbiórki pewnie nie unikniesz.

Nadzór to może po znajomości by się udało załatwić:)

Czyli całość ile ok może wynieść mnie i od czego zacząć załatwianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Najlepiej to umówić z kimś z urzędu kompleksowe załatwienie całej sprawy...taniej i szybciej o ile budowa nie jest zbyt skomplikowana.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Heh właśnie często jest taka praktyka, że urzędnicy dorabiają. Nie mam nic przeciwko, ale czasem jest tak, że osoby spoza układu mają pod górkę, ponieważ nie jest im to na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się. Nie dostałem pozwolenia na budowę lecz dostałem adres firmy załatwiające takie pozwolenia ot taki paradoks :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Ja się uparłem i nie wziąłem nikogo z ich polecenia. Nie powiem, bo mi się czepiali i przedłużyli mi procedurę o lekko licząc 2 miesiące. Nie ugiąłem się, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeksanie    0

A ja mam taki problem dostałem pozwolenie na postawienie wiaty wolno stojącej, ale konserwator zabytków postanawia żę kąt nachylenia to 35 do 45 stopni i pokrycie dachówką. Trochę to nie realne postawienie takiej wiaty na maszyny rolnicze. Czy można to jakoś ominąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

koledzy lepiej i prościej będzie postawić halę namiotową bez wylewania fundamentów i wtedy tylko zgłasza się ją w gminie, projekt dostajemy gotowy, przyjeżdża firma i w dwa dni nam montuje 10x30x4 lub szerszą i dłuższą. moim zdaniem to najprostsze rozwiązanie ale kazdyu robi jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy a jak to wygląda jak bym teraz zbudował wiate na maszyny z projektem (Wiata na Maszyny Rolnicze) a później bym wszystkie ściany zamórował,zrobił okna,drzwi główne i po bokach i bym z niej zrobił oborę uwięzioną i trzymał tam byki?Dowalił by się ktoś?Mógłbym tak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almont    0

koledzy lepiej i prościej będzie postawić halę namiotową bez wylewania fundamentów i wtedy tylko zgłasza się ją w gminie, projekt dostajemy gotowy, przyjeżdża firma i w dwa dni nam montuje 10x30x4 lub szerszą i dłuższą. moim zdaniem to najprostsze rozwiązanie ale kazdyu robi jak chce

 

Zgodzę się z przedmówcą. Zaletą takiej hali tunelowej jest jeszcze taka, że jest 60% tańsza od technologii tradycyjnej i zawsze możesz sobie taki tunel przestawić, złożyć, powiększyć albo po prostu odsprzedać . Ludzie takie rozwiązania stosują na wiaty, hale hodowli bydła i drobiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz skorzystać z gotowych rozwiązań kryjących się np. pod adresem http://eko-asklepios.pl/wiaty-zewnetrzne/ . Wiaty które są przedstawione na przedstawionej stronie są zaawansowane technologicznie i mogą stać spokojnie kilkanaście lat bez potrzeby częstego naprawiania - mam 9 lat jedną z takich wiat i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Halpsc
      Używana czynna hala namiotowa na magazyn lub boisko typu orlik. Wymiar 56x26x9m. Cena netto bez demontażu. Można zabrać stopy ze szpilkami w cenie. Tel 501 084 750 Robert
      https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-CID3-IDqj2MT.html

    • Przez anti239
      Witam,
      Mam 6 sztuk dwuteownika 140x70 i planuje zbudować z nich wiatę Dach byłby z tradycyjnej konstrukcji czyli krokwie i łaty. Jak zamontować krokwie do dwuteownika? Jeśli ktoś ma zastosowane takie rozwiązanie to mile widziane są fotki
    • Przez anti239
      Witam,
      Mam 6 sztuk dwuteownika 140x70 i planuje zbudować z nich wiatę Dach byłby z tradycyjnej konstrukcji czyli krokwie i łaty. Jak zamontować krokwie do dwuteownika? Jeśli ktoś ma zastosowane takie rozwiązanie to mile widziane są fotki
    • Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj