Polecane posty

mateusz1105    0

Witam zwarcam sie z prośbą do właściceli tego modelu chciałbym dowiedziec się czy sa one awaryjne? oraz znalazlem na aukcji ładnego za 34 900 zł cena jest bardzo podejrzana jak na ciągnik z 93r dzwoniłem do goscia i mówił ze w ciagniku jest wszystko sprawne ale niechce mi sie w to wierzyc. Mam zamiar jechac go ogladć i tu mam do was pytanie na co zwrócic uwage przy ogledzinach? tu daje link do tej aukcji zobacznie sami http://allegro.pl/massey-ferguson-3645-4x4-145km-1993-okazja-tanio-i2997534709.html z góry dzieki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Ja nie jestem włascicielem takiegoz sprzetu ale troche nim pracowałem. Wygoda niesłychana, nie odbiega od standardu dzisiejszych ciagników, dobra skrzynia biegów,wygodna z rewersem i jednym pólbiegiem ale baaardzo kosztowna w momencie awarii no i nie kazdy mechanik podejmie sie jej naprawy, podnosnik pełen ehr równiez nie tani w razie czego. Ogólnie fajny ciagnik, jesli silnik jest ok to jest w miare oszczędny i mocny, ciagnie 5 skib obrotowych bez problemu. Co do tego egzemplarza to troche watpie w ten przebieg, moze 17000 a nie 7000, nie mówie że nie moze tak byc ale trzeba uważać gdyz tych mf z tej serii 3000 jest sporo w kraju i ludzie ze wzgledu na koszty napraw wyzbywaja sie tego jak cos sie dzieje. Tak aby nie byc gołosłownym koleś ma takiego tylko z przebiegiem grubo ponad 10000 tys godzin i skrzynia padła tzn któryś bieg na którym zawsze orał - bieg wyskakiwał, pomeczył się troche na innych biegach i zrobił remont - 8 koła czesci kosztowały - podkreslam jeden bieg. Poszukali troche z mechanikiem i znalexli jakies za 5 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Felgi malowane widać że chodził z bliźniakami, przede wszystkim jedź sprawdź stan osobiście popieram skrzynie Dynaschift może bardziej skomplikowana ale jeśli dobrze się dba to mało awaryjna widać że traktor uszykowany na sprzedaż. Proponuję zapoznać sie z jego stanem technicznym na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

daj se spokój z tym mf on już chyba z rok wisi na alegro, jakby był dobry to by tyle nie wisiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Kolego za 35 tys zadna okazja bo kupe kasy na opony wydasz. A ten poprzedni Mf stoi od ponad roku, poniewaz jak w tamtym roku rozgladalem sie za Mf-em to on stal na allegro :)

 

P.S. Taka rada ode mnie nie kupuj MF-a bez przodnich obciaznikow bo tylko sie bedziesz meczyl jak cos ciezszego z tylu zappniesz ;)

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxmen    0

daj se spokój z tym mf on już chyba z rok wisi na alegro, jakby był dobry to by tyle nie wisiał

 

Z tym kupowaniem ze zdięć też jest różnie ostatnio kupiłem auto gdzie wcześniej sprawdzałem co piszą na forum marki (auto nietypowe :-) , to wszyscy ze zdięć go odradzali a auto okazało się dobre i nie bite, więc zawsze każdy niech osąd robi rzeczywistym obejrzeniu i sprawdzeniu sprzętu.Pozdr

Edytowano przez xxxxmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
campesino    0

Witam.

Sledze forum już od dłuższego czasu i muszę wam to napisać.

Ludzie siedzący na tym forum to chyba jakies małolaty nie mający pojęcia o niczym.

Ze zdejcia oceniacie maszyny i robicie wywody filozoficzne o przebiegach itp.

Tak się składa ze w piątek przeglądając forum natrafiając na ten temat. Wiec nie zastanawiając się dużo po telefon i dzwonie do gościaa.

Przez telefon gość konkretny niby wszystko działa na 100% i ble ble....

Umówiłem się na sobotę na 15 ze oglądniemy maszynę.

Wziąłem kolegę mechanika wyjechawszy rano do jego miejscowośći było 150 km.

Myślę zorbie mu niespodziankę i o 10 rano dzwonimy ze jesteśmy na miejscu.

Traktor był zimny nie palony i o to nam chodzili z ta niespodzianka.

Zapalił na dotyk silnik ładnie chodził i nie puścił dymu.

Godzina jazd i prób i wszystko wiemy.

Teraz wam powiem felgi malowane były.

Nie działa klima pasek urwany.

Przebieg ok 7 -8 tys motogdzin opony są nim jeszcze oryginalne z data produkcji.

brak obciążników.

biegi ładnie chodzą

silnik zdrowy twardo pracuje nic nie rzezi

komfort jazdy jak w dzisiejszych traktorach

Poza tym wszystko sprawne .

Wiec krotka negocjacja i ciągnik mój.

Zostawiłem zaliczkę i w poniedziałek idę załatwiać kredyt w banku (trzymajcie kciuki za mnie).

Juz nie raz sii przekonałem ze jak jest okazja to trzeba brać.

Ciagik kupiłem średnio 15 tys mniej od normalnej ceny wiec ewentualnie będę mail na naprawę .

Albo mogę odsprzedać któremuś niedowiarkowi z forum za 45 tys.Dodam ze miesac tmu bylem w wielkopolsce i ogladlem takiego samego za 45 tys.

i wcale nie byl lepszy może pod jednym względem CENY.

Pozdrawiam wszystkich.

Wkrótce przetestuje ciągnik i napisze o skichawszy wadach i zaletach i spalaniu

Edytowano przez campesino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

zebys sie nie zdziwil jak Ci ktos to kupi za 45 tys :D Jesli ktos wystawi chora cene ciagnika to ciagnik stoi, i stoi i nikt sie nie chce tknac.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Trzymam kciuki :D No to jeśli bedzie wszystko ok to trafiłeś na okazję :D

Balast sobie dorobisz, pasek wymienisz i po sprawie :)

W jakich maszynach będzie pracował ? :)

 

Mnie to trochę dziwi że ludzie patrzą na to czy był malowany czy nie... przecież to jest ciagnik i wiadomo nie jedziesz nim do Kościoła tylko w pole i ma prawo po paru latach przejść renowację wizualną a niektórzy ( nie mówie o nikim z nas tu na forum tylko o własnych znajomych) ciągnika nie kupią bo ma "boczek" umalowany ... :) Trzeba umieć odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych :)

Bezawaryjnej kolego :D


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

No ładny płużek :) Nudził się chyba nie będze :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez egon123
      Witam. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że do silników w mtz 82 stosowane sa pompy paliwa z fergusonów i silniki dostają nawet do 10koni więcej. Prawda to czy nie ? Czy może to inne ciągniki? Dokładnie nie pamiętam.
    • Przez uszol444
      Witam.od dłuższego czasu mamy problemy z mf A mianowicie były wymieniane przez ostatnie 2 lata dwie turbiny😑 bo brał pod koniec duże ilości oleju.cisnienia oleju niby jest w porządku.pali elegancko cały czas na zimnym czy ciepłym zima/lato.aby co czasami jak się go odpali to rzadko Ale się zdarza że zadymi,gdy się go odpali,wtedy jest gaszony i odpalony ponownie i zero dymka.🙄 wczoraj woził kukurydzę na kiszone cały dzień w transporcie i zjadł przez jakieś 10h 3/4l oleju.jaka może być faktyczna przyczyna bo wymiana turbiny co roku mija się z celem bycia tego ciągnika 🤔?
    • Przez Rosomak22
      Mam problem bo chciałbym kupuc ładowacz czołowy do masseya 6260 sześcio cylindrowy silnik i nie mogę znaleźć na ten model ale juz sa na 6270 i teraz pytanie czy bedzie pasował? Czy adaptacja bedzie taka sama do 6260 i 6270? Czy rozstaw srob będzie sie zgadzał?
    • Przez tomek722
      Witam mam problem z hydraulika w MF rzecz polega na tym że gdy podczas szybkiego kręcenia kierownicą czasami przycinka orbitrol (orbitrol nowy). Druga sprawa to gdy podnoszę podnośnik i już beli podniosą się na max do góry to pompa podaje ciągle ciśnienie oleju na siłowniki podnośnika nawet jak się przełączy przełącznik na ehr na neutralny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj