Zaloguj się, aby obserwować  
RomanWLKP

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM

Polecane posty

RomanWLKP    0

Witam, zastanawiam się na kupnem nowego Belarusa 920.3. Może być inny ciągnik max 85KM. Skrzynia na pewno zsynchronizowana ale jeszcze nie wiem jaka (14/6 lub 18/4 -- która lepsza), most krzyżakowy, plastikowa maska. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ? Plusy minusy, wszystko co ważne, aa i najważniejsze czy słuszna inwestycja w belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

do 100tyś to tylko Belarus i Farmer. Jednak ja bym wolał coś dołożyć i kupić coś lepszego. Ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej6070    0

Witam,kolego zdecydowanie odradzam Ci ciągnik Belarus , ponieważ jest to bardzo awaryjny traktor a po za tym po paru latach urzytkowania szybko pojawia się korozja .Na twoim miejscu wybrałbym coś używanego do 100 tyś dobrej marki , a kupisz napewno ciągnik z dobrym rocznikiem i dużo lepszy od Belarus czy Farmer . ;)

 

Polecam NEW HOLLAND , bardzo dobra marka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czemu niby bardzo dobra marka??Zapewne temu bo go masz. Używany New Holland także odradzam bo za 100tyś to coś lepszego bedzie. Jeśli nowe to Zetor/Belarus/Ursus. Korozja w belarus hmm niby gdzie tam tak rdzewieje bo pierwsze słyszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Z tego, co mi się wydaje, to Farmera ciężko będzie dostać poniżej 100 000zł. A jeżeli, już, to będą to modele z motorem MMZ, z silnikami jelonka będą się zaczynały gdzieś w okolicach 120 000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja bym wybrał belarusa. Te stereotypy odnośnie awaryjności tych ciągników to tylko ludzkie gadanie. Ciągnik każdej marki kiedys się zacznie psuć. Nic nie jest wieczne. Mam na podwórku MTZ 82 i na razie mogę mówić o nich w samych pozytywach. Sam mam zamiar (myśle że w niedalekiej przyszłości) kupić belarusa tylko myśle o wersji 1025.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, zastanawiam się na kupnem nowego Belarusa 920.3. Może być inny ciągnik max 85KM. Skrzynia na pewno zsynchronizowana ale jeszcze nie wiem jaka (14/6 lub 18/4 -- która lepsza), most krzyżakowy, plastikowa maska. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ? Plusy minusy, wszystko co ważne, aa i najważniejsze czy słuszna inwestycja w belarusa

Takie małe sprostowanie ,skrzynia 18/4 nie jest zsynchronizowana . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek16142   
Gość ziomek16142

Polecałbym ci tego NH:

http://otomoto.pl/new-holland-t5050-A179150.html

Znajomy ma i jest zadowolony.

lub

http://moto.allegro.pl/john-deere-6410-105km-pq-6400-i2920894214.html

http://otomoto.pl/john-deere-6600-nie-case-fendt-renault-new-holland-A250394.html

 

Trochę przekraczają dane przez ciebie podane o liczbie KM ale zawsze lepiej jest mieć jakiś zapas koni "pod ręką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co wiem i rozmawiałem z użytkownikami to nie bierz skrzyni 14/4 bo kiepsko się na niej pracuje, słyszałem od użytkowników i nawet ktoś na ten temat kiedyś na tym forum pisał. My posiadamy Belarusa 820.3 po dwóch latach jest tylko problem z przednim napędem, bo nie zawsze działa ale tak to ok za te pieniądze moim zdaniem dobry sprzęt. Pracuje z TUR-em i pracuje się bardzo dobrze. No i posiadamy w nim skrzynię18/4.

Pozdrawiam


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

RomanWLKP-Czy to dobry wybór ...Wszystko zależy od wymagań jakie mu postawisz i do czego go będziesz używał. Belarus jest według mnie dobrym ciągnikiem,tanim w zakupie ,utrzymaniu i ewentualnych naprawach,do tego prosty i z dobrym spalaniem i świetnym uciągiem oraz dostepem do cześci,ale ma tez minusy największym według mnie jest głośna kabina.Co do awaryjności itp.nie będę się wypowiadał do jej nie zaobserwowałem ,no może poza wymiana przepalonych 2 żarówek,i dokręceniem jednej śruby nic nie robiłem u siebie :) Wiadomo każdy ciągnik się psuje i każdy ma tylu zwolenników ilu przeciwników o tym świadczy post @maciej6070 jestem tez ciekawy co oznacza zwrot''bardzo awryjny'' w twoim rozumieniu :P .Decyzja należy do Cb

ziomek16142-To nie jest temat pod tytułem ''jaki ciągnik polecasz'',a poza tym słowa ''trochę przekracza'' to chyba w przypadku kiedy moc jest większa o 5KM a nie o 20 ...A tak poza tym ten zapas za darmo nie będzie galopował ...

wojtekpodkarpacie--Że ci napęd nie zawsze działa to znaczy że trzeba go podregulować jest o tym na forum:) .Ja mam skrzynię 14/4 i jedyne zastrzeżenie do niej jest takie że wsteczny na polowych mógł by być wolniejszy.

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak chce używany to za 100tys może juz ładnie poszaleć coś z rewersem jak ma być tur kiedyś albo półbiegi jak ma mozaikę. Nowy to tak jak mówiłem z zetorów to chyba major tylko z belarusów to jest pare opcji, może byc też ten ursus ale mi jakoś nie leży on niewiem czemu :mellow: Co prawda mam pronara ale to jest prawie to samo bo jeszcze ta pierwsza seria to spalanie u mnie nie jest taki mało jak mówią a i awari się nazbierało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli zdecydujesz sie na belarusa jest kilka miejsc gdzie warto zajrzeć . Po pierwsze popatez na gorny zaczep czy masz ten nowszy , nowszy jest szerszy i ma troche cienszy bolec po drugie sprawdz czy masz wszystkie obciazniki z przodu powinno byc 10 mi dali 8. Zobacz tez czy instalacja pneumatyczna jest jedno czy dwu obwodowa .i jesli była by taka opcja to wez z maską od 920.4 .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej6070    0

Wiesz co Tomek90 wydaje mi się że źle mówisz ale miejsza z tym , a co rdzewienia to znam paru doświadczonych rolników którzy strasznie narzekali na Belarus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

ja bym ci proponował mtz 952.4 nie pronar tylko mtz orginalny a to że ktoś gada że się psuje to głupota u nas takiemu to hydraulika siadła w case nowym 2 lata ja nie mówię że mtz się nie psuje wiadomo jakieś usterki to w każdym będą


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej6070    0

A ja znam rolnika który kupił MTZ i lerzy pod nim 24 na dobe . Dlatego nie porównujcie chłamu do orginalnych marek CASE,NEW HOLLAND czy JOHEN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wiesz co Tomek90 wydaje mi się że źle mówisz ale miejsza z tym , a co rdzewienia to znam paru doświadczonych rolników którzy strasznie narzekali na Belarus .

 

Czemu źle mówię?? Jak ma brać używkę to napewno nie z CNH bo tam niema dobrego wyboru chyba że Case CS jedyny.

 

@piotrccc2 jak mniej ziemi bez mozaiki i maszyny dobrane dobrze to może mało awari ale u mnie 1650mth i juz posypało się troche co prawda klamoty miał przyduże bidula :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RomanWLKP    0

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

bedzie musiał obskoczyć 35ha

Edytowano przez RomanWLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej6070    0

Tomek90 uwierz mi że w używkach jest bardzo dobry wybór , napewno wolałbym kupić używanego NEW HOLLANDA niż jakąś BELARUS która sypnie się za 2 lata ;)

 

No i podstawowe pytanie na jakim areale będzie pracował ?

 

Czy warto kupywać na 35 Ha nowy ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RomanWLKP    0

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

 

Musi dać radę z 35 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

bedzie musiał obskoczyć 35ha

 

 

Zależy jaka cena tego tura bo jest ich do wyboru do koloru. A opcji dodatkowych to chyba zabardzo niema monoblok, zaczepy, niewiem w tym jest chyba komputer o ile jest na CR.

 

Tylko że ten belarus na takich samych oponach co NH ma większy uciąg i to nie jest wysoka półka żeby wybierać używke mają ponakręcane po 5tys h tylko to zaraz bedzie trzeba remont silnika robić a taki jd/fendt pochodzi ponad 10tys spokojnie przeważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość

 

 

Ciekawe spostrzeżenie kolegi. Często :) . Jak często? Codziennie? co tydzień? co rok? :) Lubię jak forumowicze wypowiadają się w miarę precyzyjnie. Pewnie coś takiego i zdarzyło się na pewno, ale takie przypadki na pewno nie wynikają z jakichś wad konstrukcyjnych tych ciągników tylko z niedbalstwa ich właścicieli. Źle przeprowadzane naprawy, złe momenty dokręcania śrub i faktycznie może się rozjechać i to nie tylko w turze.

Sam używam 82 TSA od 11 lat. Na moje 30 ha to ciągnik w sam raz. Na pewno nie idealny, ale biorąc pod uwagę cenę nie ma konkurencji. Kupiłem go na kredyt (w 2000 roku były trudne czasy w rolnictwie) Pamiętam, że kosztował wtedy 69 tys. Podobnej mocy zetor już chyba 110. Różnica cen rzędu 40%.

Awarie owszem występują, ale wszystkie proste a części wręcz śmiesznie tanie. Wszystko można naprawić we własnym zakresie bądź i pierwszego z brzegu mechanika. Przy czym nie chcę twierdzić, że jest bardzo awaryjny. Normalne zużywające się części. Z minusów dla mnie to częste wycieki z hydrauliki (do opanowania jak się chce) źle obrane przełożenia (zwłaszcza za szybki wsteczny i duża róznica między 3 a 4) i trudne (na początku) wrzucanie biegów. Co do głośności w pronarze to nie jest tak źle, choć oczywiście w każdym zachodnim będzie pewno lepiej.

Można by długo pisać.

Podsumuję tak: Na 20-40 ha można śmiało brać taki ciągnik.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

często, w porównaniu do innych ciągników, może i trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale to nie ma co się od razu burzyć, po prostu napisałem to co zauważyłem i na 3 ciągniki pracujące w mojej okolicy, w każdym był ten sam problem, a czy to wina właścicieli czy jakości tego sprzętu to nie będę już dochodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj